Čtenářka Gerda dnes svůj příspěvek opravdu  neodflákla a pořádně to promyslela a vypointovala. Sice jsem pointu prozradil v titulku, ale přečtěte si, jak ke svému závěru došla. Díky Vám, Gerdo, za příspěvek.

Dobré pondělní ráno všem. Je advent, čas tichého zadumání a usebrání (teda, má to tak být) a víc přemýšlíme. Díky vyhlášenému tématu jsem se právě hlouběji zamyslila i já. Je hodně inspirativní, vlastně i provokativní, nedá se odfláknout.

Krása je velice relativní záležitost. Co bylo na ženách krásné a tajemné kdysi, se dnes jeví spíš komické. Zkuste muže lákat odhalením kotníčku, když už dnes na něj skoro neplatí ani odhalená partie o kus výš!! A takový krásný štíhlý kotníček to býval...

Co Rubens a jeho obézní krasavice s několika pneumatikami? Co africké krásky s proděravělými rty a talířky uvnitř?  A vůbec - co naše urostlá a ztepilá Věstonická Venuše?...

Tady můžeme vidět, jak je tzv.krása relativní a názor na ni utváří tolik vlivů, že ji skoro ani nejde definovat. Myslím, že soudný člověk o sobě nikdy neprohlásí „jsem krásný/á“ - (To tak leda pacient po aplikaci Bierhanzlovy masti na vlasy „stal jsem se krasavcem“ - a jak to tam dopadlo, že) - to by si pěkně koledoval!

On totiž taky každý člověk ví nejlíp o svých nedostatcích a ty ho drží hezky při zemi. Proto se taky nevyplácí příliš se nafukovat a radovat, protože odplata zákonitě přikvačí vzápětí a dostanem po zvednutém nose.

Já, když jsem jako malá příliš dlouho pobývala před zrcadlem, jsem hned slyšela „Necháš toho nakrucování?! Ukáže se ti čert!!...“.

No, a abych přece jen po tom dlouhém úvodu konečně odpověděla na dnešní otázku, činím tak s upřímným přesvědčením, že.... -  NEJKRÁSNĚJŠÍ JE PŘECE JEZULÁTKO!

Netroufnu si odhadovat, kolik let má naše česká koleda Jak jsi krásné Jezulátko. No, a když to tvrdí tolik lidí tolik let??  V koledě Adama Michny z Otradovic Chtíc aby spal, se s Ježíškem slovně mazlí jeho maminka takto „Ó lilie, ó fialko, ó růže má, dřímej, má sladká útěcho, zahrádko má! Labuti má a loutno má, slavíčku můj, dřímej, má harfo líbezná, synáčku můj!“

Tak řekněte - může být někdo krásnější, než náš český Ježíšek?? Trvám na tom a zkuste mi to někdo vyvrátit:)

Gerda


Dnešní téma dne zní : Kdo je podle vás nejkrásnější na světě široširém?

Své texty, úvahy, povídky, názory, fotky, videa, prostě vše, co se dle vás k tomuto tématu vztahuje, posílejte neprodleně a okamžitě na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás odměním. Překrásnou květinou doručenou až k vám domů. Ještě dnes!!! A pokud budete chtít v tom svém probudit osten žárlivosti, tak i s tajemným vzkazem… Aby i on věděl, kdo je opravdu na světě nejkrásnější…

Reklama