Domácnost

Ne každý tuk je naším nepřítelem!

Pokud se rozhodneme hubnout, pak asi první, co každou z nás napadne, je, že musíme omezit přísun tuků. Na druhou stranu však víme, že jsou v tucích obsažené důležité látky, bez kterých se organismus nedokáže obejít. Není proto možné je ze stravy zcela vyloučit, ale je třeba naučit se rozpoznávat různé druhy tuků a regulovat jejich spotřebu.

Tuky jsou součástí všech buněk. Jsou potřebné například k tvorbě hormonů, správné funkci nervového systému, kůže, žlučníku, vstřebávání některých vitaminů.

Známe dva základní druhy tuků podle původu: živočišné a rostlinné. Liší se od sebe obsahem mastných kyselin a nežádoucího cholesterolu. Ten je obsažen jen v tucích, jejichž původem je živočišná říše. Obecně platí, že čím je tuk měkčí, tím je pro lidský organismus vhodnější.

Hubnutí a strava
Nejideálnějším řešením při hubnutí je mít co možná nejpestřejší stravu, která nám chutná, ale zároveň pozitivně ovlivňuje naše zdraví.

- Jezte pestrou stravu - zajistíte tak dostatečný a vyvážený přísun živin, vitaminů, minerálů a dalších látek

- Udržujte si vhodnou tělesnou váhu - máte-li problémy s váhou, omezte množství jídla, přidejte zeleninu a pravidelný pohyb

- Vybírejte potraviny s nízkým obsahem tuku, zvláště živočišného - omezte maštění, snižte spotřebu uzenin, tučných mas, máslových moučníků

- Konzumujte dostatečné množství zeleniny, ovoce a příloh - snažte se podávat zeleninu ke každému jídlu, moučníky nahraďte ovocem a ořechy, zařaďte do stravy celozrnné výrobky.

Pokud berete nejen své hubnutí, ale i zdravou stravu vážně, rozhodně nezapomeňte Váš jídelníček obohatit o Ramu Cremefine.
Rama Cremefine
je totiž lahodnou variací smetany obsahující odtučněné mléko a pouze rostlinné tuky. Konečně, ochutnejte sama a uvidíte, že do detailu splní vaše nároky....

Více informací a receptů na zdravé pochoutky naleznete na http://www.rama-web.cz

   
27.01.2005 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] jankucharo [*]

  Trinitty20: tuhle jsem do Ramy na vaření přidala lžíci kečupu a koření Harmonie, skvělá omáčka k přírodnímu kuřecímu masíčku...mňam.

  superkarma: 0 27.01.2005, 14:12:38
 2. avatar
  [2] Žábina [*]

  já kupuju normální Ramu i Ramu máslovou a

  superkarma: 0 27.01.2005, 13:56:56
 3. avatar
  [1] Trinitty20 [*]

  S Ramou Cremefine vařím a je naprosto skvělá

  superkarma: 0 27.01.2005, 11:15:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme