Čtenářka Tana M vzpomíná na dobu, kdy posílala své děti na prázdniny a užívala si zaslouženého klidu. Děkuji Tano M za Váš příspěvek.

Milé  ženy , dnes je moc hezké  téma a je hlavně je o čem psát.
Děti...jsou perly  našeho života. Když jsou malé , rozjasní naše tváře, přivedou do našeho  života světlo.
Mám již dva dospělé syny. Teď si vzpomínám, že  na prázdniny jsem děti vždy „vylifrovala“ k mojí mámě, nebo sestře, Chtěla jsem si odpočinout od každodenního  shonu, od běhání po fotbalech, od kurzů  angličtiny, .... a jiných sportovních aktivit. Manžel  toužebně očekával konec  školního  roku a vždy s přehledem konstatoval:“teším se až  budou prázdniny“....nebo...  „po kom ten upír je?.“ Děti byli aktivní, jak ve škole , tak ve sportu.Nevím jak jsem to zvládla.
Sdílím názor, že  ne děti, ale rodiče by si měli na  chvilku od dětí odpočinout.
„Po odjezdu  dětí“ k mamince jsem si opravdu odpočinula.
Nejlepší prázdniny jsem  měla  vždy  na  fakultě. Snažila jsem se udělat zkoušky v termínů. Pak na mě čekala  skoro 2,5 měsíční   doba povalování, odpočinku i práce. Své  prázdniny jsem si rozdělila  tak, že měsíc  jsem  byla na brigádě, aby byly nějaké ty zlaťáky, měsíc jsem jezdila  na vodu s partou kamarádek a spolužáku, a 14 dní jsem věnovala mámě a  tátovi.
Na  závěr.
 Myslím si, že děti  mají poznat  i  jiné prostředí ,  a taky si odpočinout  například od despotického otce a autoritativní matky.Pak se nám po prázdninách  děti vrátí a jsou jako vyměněné. Více si pak váží obyčejných pozemských věci, které je naučí prarodiče.
 Hezký den
Tana M.
Text nebyl redakčně upraven


Co děláte s dětmi o prázdninách?

  • Posíláte je na celé prázdniny pryč?
  • Chcete si je užít doma v klidu?
  • Jak jste to měly v dětství vy?
  • Mají si děti od vás a vy od nich odpočinout?
  • Jaký je pro ně nejlepší prázdninový program?
  • Máte v tomto shodu s manželem, přítelem, s babičkou či dědečkem?

Vše mi posílejte na redakční mail

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás za příspěvek, který mne nejvíce zaujme (neslučujte s tím, že s ním musím nutně souhlasit) odměním. A protože ženě nejen v létě sluší kytice, tak ji jedné z vás ještě dnes pošlu.

Reklama