.

(Ne)Bezpečí na kole...?

Cestování

(Ne)Bezpečí na kole...?

Začíná léto a s ním i naše cestování na kole. I když jsme jen rekreační cyklisté, tak i pro nás platí pravidla bezpečnosti při jízdě na silnici v provozu.
Protože smutné statistiky dokazují, že se dá na kole zažít i mnoho nepříjemných chvil, které mohou skončit tragicky, je nutné dbát na maximální bezpečnost. A ta se skládá nejen z dodržování pravidel chování při jízdě na silnici, ale také ve správném vybavení, na které nesmíme zapomínat. Zvlášť pokud a námi cestují i naše děti.

Pokud cestujeme s mrňaty, měly bychom mít na kole připevněnou bezpečnostní sedačku. Ta je umístěna za zády cyklisty a je připevněna buď na nosič kola nebo na trubku držící sedlo. Je sice pravda, že s dítětem nemáme přímý kontakt, ale pokud samy spadneme, nepadáme na dítě, ale svým tělem jej před pádem chráníme (Většinou totiž padáme dopředu nebo na bok).
To, aby dítě nevypadlo a bylo chráněno, musí zabezpečit sedačka. Firma Author, zabývající se prodejem kvalitních kol této značky letos doplnila svoji nabídku i o bezpečnostní sedačky pro nejmenší děti. Naším tipem tedy jsou sedačky Wallaby, Pony a Newsit, které jsou dodávány včetně držáku na sedlovou trubku (držák umožňuje velmi rychlou montáž).

Model Koala je určen pro uchycení na nosiči kola. Model Koala a Newsit je stejný, liší se jen připevněním na kolo. Všechny tyto sedačky mají bezpečnostní popruhy, model Walaby má možnost naklánění opěrky zad.

Pozor, i tito malí cyklisté, kteří se jen „vezou“ musí mít na svou malou hlavičku bezpečnostní přilbu!

Větší děti, které ovládají své první kolečko či ti větší, kteří si na něm troufají víc, musí být také na silnici poslušní a hlavně – opět musí mít přilbu!! Nejčastější pády jsou totiž právě u menších dětí, které se snadno mohou dostat do situace, která je překvapí. Potom mohou jednat velmi ukvapeně a z kola spadnout. A nejzranitelnější je vždy hlava.

Přilby pro děti od firmy Author jsou speciálně testované a zajišťují dítěti maximální bezpečí.
Přilby Ultima, které jsou pro děti od značky Author ideální, se dají velmi snadno podle velikosti hlavy upravit díky upínacímu systému Dial – usnadňuje nastavení dle obvodu hlavy.

Dejte pozor na to, pokud vaše přilba utrpí větší náraz, aby byla vyměněna za novou, protože po nárazu už nemusí být bezpečná pro další pády!!! Zde se šetření a laxnost opravdu nevyplácí!

Pro bezpečnou jízdu, co se týká vybavení kola, by děti měly mít jistě také dobré a snadno dosažitelné brzdy. Dětská řídítka by měla mít krátký představec, aby se dítě nemuselo k řídítkům natahovat daleko dopředu a bezpečně dosáhlo tak, aby brzdy mohlo dobře stisknout. Účinnější jsou rozhodně brzdy typu „V“, které dnes bývají standardním vybavením kol.
Dále je vhodné na dětském kole mít řazení s otočnou rukojetí (tzv. gripshift), aby děti nemusely řídítka pouštět ani na okamžik.

Pokud se chcete dozvědět něco více o kolech Author pro celou rodinu, navštivte stránky www.author.cz   

     
   
11.06.2003 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Simba [*]

  Dceru taky od mala učíme, že bez přilby na kolo ne ... ale musím přiznat, že já a přilbu nemáme. Na příští jarní sezónu se polepšíme.

  superkarma: 0 24.11.2003, 15:31:45
 2. avatar
  [9] Susina [*]

  ani ráno= ani ránu..

  superkarma: 0 12.06.2003, 10:33:25
 3. avatar
  [8] Susina [*]

  přilba je určitě nutná, náš malej začíná jezdit na kole, přilbu si vybral k vánocům a bez ní ani ráno. Je tak vycepovanej, že na lidi, kteří jeli kolem nás na kole a ani jeden neměl přilbu, vztekle ječel, jak to, že nemají přilbu, že spadnou a rozbijou si hlavu.. Jeden se ohlídl a fakt málem spadl.. dobře mu tak, s nebezpečím není radno si zahrávat. Moje kolegyně spadla z kola a díky tomu, že měla helmu, tak přežila, protože narazila hlavou do stromu. Takhle to odneslo jen vykloubené rameno.

  superkarma: 0 12.06.2003, 10:32:41
 4. [7] Jasmína [*]

  Taky máme helmu na tříkolku, bezpečí nade vše!

  superkarma: 0 11.06.2003, 15:44:18
 5. avatar
  [6] Olka [*]

  Já jsem manžela taky přesvědčila až přes syna (nenápadně jsem ho pošťouchla, ať se někdy táty zeptá, proč taky nenosí přilbu), ale nechal se docela snadno. Děti nosily přilby na sedačku i na tříkolku, takže na kolo už je to úplně samozřejmé. A chrániče na lokty a kolena už jim mockrát pomohly. Jen na zadek chrániče nemáme ...

  superkarma: 0 11.06.2003, 14:33:33
 6. avatar
  [5] koule [*]

  My mame taky helmu vsichni. Prvni jsem ji mela ja s detmi, manzel ji moc nechtel, ale kdyz jsem dokupovali naky veci, tka male jeste kricela tata helmu, tak si ji manzel koupil a jezdime. Deti vozime na sedackach a jsou velice spokojeni, ani ty helmicky jim nevadi a to nas maly nechce nic na halve, ale jakmile vidi, ze se oblekame na kolo, tak si prinese svoji helmicku a necha si ji nasadit

  superkarma: 0 11.06.2003, 14:24:37
 7. avatar
  [4] medved [*]

  zunka...to neni jen o frajereni...ja se tuhle namlatila tak, ze jsem tyden nemohla lezet na tom boku, na ktery jsem spadla ...ona staci chvilicka nepozornosti...nekam se zakoukat a je to hned...nastesti jsem mel prilbu...jinak to taky mohlo skoncit otresem mozku ...ja uz bez prilby v podstate nikdy nejezdim....sice v ni vypadam jak dudu...ale bezpecnost je dulezitejsi nez vzhled

  superkarma: 0 11.06.2003, 10:04:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme