Zdraví

Názor společnosti STOB na nízkoenergetické bílkovinné diety

Nízkoenergetické bílkovinné diety (NBD) se začaly šířit ve světě od 70. let a na rozdíl od mnoha jiných nabídek na hubnutí mají racionální jádro. Podstatou je, že dodávají do těla při minimální energetické hodnotě všechny potřebné látky, jsou tedy vyvážené. Jejich základem jsou biologicky vysoce hodnotné bílkoviny.

Jsou primárně určeny:

§                        k léčbě těžkých forem obezity, kdy potřebujete zhubnout větší počet kilogramů

§                        při nutnosti rychlého hmotnostního úbytku - před operací, herec do role

§                        k posílení motivace při poklesu rychlosti či při zastavení hubnutí

§                        pro období po dílčí redukci váhy, kdy jsou ještě třeba další váhové úbytky a metabolismus je již „úspornější“

§                        při nechuti aktivně se zamyslet nad svým jídelníčkem, kdy hubnoucí chce mít vše připraveno a spočítáno

§                        při náhradě jednoho denního jídla při časovém stresu, na cestách a podobně

§                        pro udržení váhy náhradou za jedno běžné jídlo

 

Nízkoenergetické bílkovinné diety jsou známy nejčastěji v podobě koktejlů, případně polévek a tyčinek. Po určité době však člověk zatouží po „normálním jídle“.
Různé „zaručené“ diety s pokrmy v podobě ovesné či bramborové kaše a těstovin jsou svým složením nízkoenergetickým dietám velmi vzdálené, díky velkému množství sacharidů a malému obsahu bílkovin.

 

Zcela jiné složení má Diet +, kde je výhodný poměr bílkovin a sacharidů, který zaručuje, že hubnoucí nebude trpět pocity hladu, nedochází k odbouráváni svalové hmoty a neklesá bazální metabolismus.

 

Základ hotových jídel tvoří bílkoviny ze sóji, z mléka či kuřete. Dále je používána semolina (tvrdá pšenice s nízkým glykemickým indexem) a zelenina v chutných omáčkách. Aby hubnoucí při dodržování programu nijak nestrádali, kromě hlavních jídel mají v nabídce i hyperproteinové sušenky čokoládové nebo citronové příchutě, balené extra po 6 kouscích.

 

Vzhledem k tomu, že redukce váhy a její udržení vyžaduje trvalou úpravu stravovacího režimu, je zřejmé, že vhodným řešením je nalézt jídlo, které splňuje nutriční požadavky na redukci váhy a zároveň dává hubnoucímu pocit normálního jídla. A to právě Diet+ splňuje.


 

Bližší informace naleznete na www.dietplus.cz, případně se dozvíte na bezplatné Infolince Diet+ 800 101 334.

   
17.01.2006 - Zdraví - autor: Odborný článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [78] Tanzi [*]

  Včera jsem články na ž-in nestíhala a vidím, že je to škoda.
  Mohla jsem svou osobní zkušeností do diskuze přispět..a vlastně vyjádřit svůj názor k tomu co jste zde napsaly.
  Většina z vás ví, že se mi podařilo úpravou stravování zhubnout 40kg..ta úprava stravy začala hlavně tím, že jsem si do obchodu vzala brýle a pečlivě pročítala složení každého výrobku co jsem kupovala. Také se mou nezbytnou pomocnicí stala malá dig.kuch.váha a zadávání všeho co jsem snědla na stránkách flora.cz
  Pomocí toho, jsem byla v obraze kolik kj jsem za den snědla, ale i kolik z toho bylo bílkovin, cukrů..tuků.
  Nedávno jsem dostala příležitost zadarmo otestovat týdenní balíček produktů Diet+..napíšu vám sem moje osobní poznatky.
  MÉ HODNOCENÍ TÝDENNÍHO BALÍČKU DIET+

  Nejdříve jsem se zarazila nad tmavou barvou těch příloh (hnědá) ale nakonec se ta jídla dala v pohodě jíst.
  Pochopitelně některá byla chutnější, některá méně.
  Příjemně mě překvapilo chutně upravené sojové maso ...bylo vynikající.
  Porce, ač se zdají malé jsou naprosto dostačující..
  Na to, že se jídla nemusí udržovat v chladu a jejich trvanlivost je fakt vysoká..tak působily i chutnaly čerstvě.
  Sušenky si získaly mou oblibu hned..ač nejsem na sladké, bylo milé něco ke kafi chroupat.
  K snídani jsem většinou měla bílý jogurt..asi 2x za týden kousek dalamánku (20gr) s kouskem sýra cottage
  Běžně jsem k teplým jídlům přidávala ledový salát, nebo rajčata.
  Během dne mrkev,ředkvičky, kedluben, salátovou okurku, jablka a ananas....vždy v malém množství.
  Pitný režim jsem naštěstí zvyklá dodržovat.
  Hlad jsem neměla..pokud ano - dala jsem si právě kousek té zeleniny či ovoce.
  Ten týden byl docela v pohodě..dovedu si představit i 14 dní, ale delší dobu už asi ne.
  V neděli jsem měla zeleninový vývar s bramborem. A kousek přír.kuř.prsíček s dušenou mraž.zeleninou.
  Týdenní úbytek dělá 1,8 kg..což myslím je dost....ale může to být ovlivněno tím, že je po Vánocích a ty vánoční kila jdou dolů vždycky dobře.
  Každopádně děkuju za možnost si tuto dietu vyzkoušet na vlastní kůži..alespoň vím o čem je řeč. Ale rovnou sem napíšu, že vzhledem k pořizovací ceně, bych si tyto produkty jako svůj prostředek k hubnutí nezvolila.
  Jo a zase jsem o něco chytřejší..dívala jsem se po netu co to jsou ty kapsle s těmi oleji (co jsou k týdennímu balíčku přiložené)a ono se vlastně jedná o rybí tuk. Když jsem si na netu přečetla k čemu všemu je dobrý rozhodla jsem se, že si ho (i pro rodinu) budu kupovat.
  http://www.lekarna.cz/?action=show_product_detail&product_id=4616
  Tož asi tak..mějte se pěkně!!

  superkarma: 0 18.01.2006, 14:29:44
 2. avatar
  [76] Vivian [*]

  Pišta a Fišta: jak to tak čtu, tak teda opravdu moc nechápu... Nevidím jediný rozumný důvod, proč bys nemohla hubnout, kdybys opravdu chtěla. Překážky jsou jen v tvé hlavě.

  superkarma: 0 17.01.2006, 18:10:12
 3. [75] Radka JS [*]

  Veronika Heitlová nutriční terapeutka: Dobrý den. Chtěla bych nějaké kylo zhubnout. Vážím při 169 cm 65 Kg. Nejlépe jsem se cítila při 58-59 Kg. Chodím 3xtýdně cvičit (pilates, powerjoga) a samozřejmě lyžuji(sjezdovky,běžky). Zaměstnání mám někdy sedavé někdy aktivní. Jím poměrně zdravě, ale ne nízkotučné jogurty, sýry atd. Snažím se omezovat tuky, problém je se sladkým. Co byste mi doporučila?

  superkarma: 0 17.01.2006, 17:11:01
 4. [74] Klára Křížová [*]

  emma: Veronika Heitlová je nezávislá terapeutka, stejně tak jako je nezávislá PhDr. Iva Málková, která vede STOB a je podepsaná pod tímto článkem. Obě se pohybují mezi lidmi, které mají problém s nadváhou a obě mohou doporučovat to, o čem si myslí, že funguje.

  superkarma: 0 17.01.2006, 16:56:11
 5. avatar
  [70] emma [*]

  Pišta a Fišta: tak nám řekni, co teda celý den jíš, když nemáš vůbec žádný čas, jíst musíš ultrazdravě, ale tloustneš

  superkarma: 0 17.01.2006, 16:44:56
 6. avatar
  [69] emma [*]

  Veronika Heitlová nutriční terapeutka 62: aha, já myslela, že jste NEZÁVISLÁ nutriční terapeutka. kdybych tušila, že je to PR, vůbec se nenamáhám s Vámi diskutovat

  superkarma: 0 17.01.2006, 16:38:19
 7. avatar
  [68] Meander [*]

  Pišta a Fišta: Co ti má jako manžel tolerovat? Že nevaříš omáčky? Však si je může vařit sám, ne?

  superkarma: 0 17.01.2006, 16:10:52
 8. avatar
  [65] voldriska [*]

  Veronika Heitlová nutriční terapeutka: Diet je na trhu spousta a taky skoro v každém časopise o nějaké píšou. Já jsem během 10ti let vyzkoušela tři. Dělenou stravu Lenky Kořínkové - úbytek: 3 kg za tři měsíce a bolavý žaludek a rouztřesené ruce. Podle krevních skupin jsem během měsíce přibrala 5 kilo. A nakonec jsem se díky stresu a nedostatku času dopracovala na 107,5 kg při 179 cm. To jsem se fakt naštvala a držela hodně přísnou dietu, kde jsem pila mléko, jedla zeleninu, ovoce, mléčné výrobky a libové maso. Vlastně úplný opak dietního rozdělení při krevních skupinách. No a za půl roku jsem měla 22 kilo dole. Ale už mi to dál nejde. Chci se dostat na 75 kilo a už ani ťuk. Přitom pohybu mám opravdu dost. Tak nevím jak dál.

  superkarma: 0 17.01.2006, 15:57:36
 9. avatar
  [64] Vivian [*]

  emma: to je tak jednoduchý, až to bolí

  superkarma: 0 17.01.2006, 15:54:14
 10. avatar
  [63] Vivian [*]

  Pišta a Fišta: nejsou 'velký' a 'malý' problémy s váhou... Kdo to objektivně posoudí?

  Na vaření žádnou extra porci času nepotřebuju, chce to jen trochu popřemýšlet o organizaci času. A když máš rodinu, tak snad musíte vařit tak jako tak, ne?
  A pohybu věnuju obden hodinu, to taky není žádná extra porce času. Je to ale hlavně o tom, že pokud člověk OPRAVDU CHCE zhubnout, tak si tu chvilku rád najde... Jak praví to přísloví - Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody...

  superkarma: 0 17.01.2006, 15:52:20
 11. avatar
  [61] emma [*]

  Pišta a Fišta: nemusíš vařit. ale někdy přece jíš, někam si to jídlo jdeš koupit, nakraájíš si ho nebo aspoň namažeš chleba. nemáš ubrouskuprostřise. takže NĚJAKÝ čas máš. stačí když si místo rohlíku s gothajem dáš půl dalamánku s cottage a paprikou. místo instantní polívky kuřecí šunku a zeleninový salát. místo knedlovepřozelo rizoto....
  hlavně se nevymlouvat

  superkarma: 0 17.01.2006, 15:46:26
 12. avatar
  [60] emma [*]

  Veronika Heitlová nutriční terapeutka: no a proto se snažím lidem poradit, aby věděli, jaké informace asi mají hledat. neodkazuji je na odborníky ani umělohmotně sestavené jídelníčky.
  naprostou pravdu má Vivian.
  nutriční terapeut má místo v nemocnici a u dlouhodobě nemocného, jeho další funkcí by měla být ale maximálně výuka a poradenství. ne "ředitelství"

  superkarma: 0 17.01.2006, 15:42:34

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [57] Vivian [*]

  Veronika Heitlová: já si ale myslím, že pro člověka bojujícího s nadváhou je nezbytné, aby se naučil přemýšlet o tom, co jí, kolik toho jí, kolik konzumuje tuků, cukrů a dalších živin, kolik do sebe dostává kalorií... Boj s nadváhou je obvykle boj na celý život, není to otázka několika týdnů či měsíců držení diety, takže člověk s tímhle problémem se prostě MUSÍ naučit přemýšlet o tom, co jí... Když si budu kupovat hotovky, nenaučí mě to správně jíst

  superkarma: 0 17.01.2006, 15:26:27
 2. avatar
  [56] emma [*]

  a kdo chce, můžu mu za cenu CD a poštovného zaslat nascanovaný speciální výtisk PULSu, který obsahuje rozpis jíden na jeden měsíc právě podle nízkobílkovinné diety s nízkým glykemickým indexem myslím, že jde o dobré tipy, aby si člověk udělal povědomí "o čem to je" a rozhodně nemusí být odborník, stačí zdravý selký rozum, nápaditost a nevymlouvat se!

  superkarma: 0 17.01.2006, 15:10:38
 3. avatar
  [55] emma [*]

  Veronika Heitlová nutriční terapeutka: nejde přece o to, mít přesně nutričně vyvážený jídelníček. jde o to jíst zdravě a využívat k tomu všechny potraviny, které náš trh nabízí. a člověk se přece učí celý život, proč se nenaučit také něco o tom, co jím? myslím, že by to mělo patřik k základnímu vzdělání, ne jen do okruhu nějakých "odborníků"

  superkarma: 0 17.01.2006, 15:08:04
 4. avatar
  [51] emma [*]

  lajla...: bílkoviny ale nejsou jenom v krůtích prsou... i file nebo kuřecí maso se dá sehnat levně (nemusí to být žralok ani prsa), vysoký podíl bílkoviny je také v soje (sojové maso), cizrně, cottage sýru, tofu....
  vhodná je kombinace se zeleninou, protože ta eliminuje špatný cholesterol, dodá vlákninu. a zelenina také může být levná - mrkev, cibule, petržel, cuketa, růžičková kapusta, květák... a mražený hrášek nebo kukuřice taky není nejdražší...
  všechno jde, když se chce

  superkarma: 0 17.01.2006, 14:46:34
 5. [50] rozina [*]

  Dotaz se vám bude zdát vágní, ale já nemohu nikoho kdo by byl schopný i ochotný napsat jídelníček sehnat. U nás je lékařka zapsaná jako obezitolog, ve skutečnosti tzo vůbec nědělá

  superkarma: 0 17.01.2006, 14:39:24
 6. [49] rozina [*]

  jE MOŽNÉ ZPRACOVAT Pro JEDNOTLIVCE, KONKRÉTNÍ DENNÍ nebo delší dobu jídelníček ?? DOPORUČENé potraviny ?? JÍDLU. ?

  superkarma: 0 17.01.2006, 14:36:21
 7. [48] Klára Křížová [*]

  Poprosili jsme nutriční terapeutku, paní Veroniku Heitlovou, aby vstoupila do naší diskuse pod tímto článkem. Můžete jí položit dotaz ve spojení s výživou a hubnutím. Má také zkušenosti s těmito výrobky, které doporučuje STOB. Za chvíli vstoupí do diskuse.

  superkarma: 0 17.01.2006, 13:53:09
 8. avatar
  [47] lilithheta [*]

  Midsummer: Taky budu radši lehce oplácanější (což snad nejsem), než abych držela doživotní dietu a pořád se stresovala rovnováhou bílkovin, sacharidů (a já nevím čeho ještě). Kvůli tomu, že pár homosexuálních blbečků šije pro vychrtlé modelky a ty paka z novin a televize skoro neukazují jiný typ postavy, ze sebe nebudu dělat doživotního otroka. Chlapy taky nešílí z toho, že nevypadají jako Brad Pitt nebo Sean Connery

  superkarma: 0 17.01.2006, 13:52:27
 9. avatar
  [46] Kelly [*]

  Od jisté doby nedám do úst jiné jídlo než to, které si doma sama! uvařím. Tak mám jistotu, že to, co jím, je z kvalitních potravin a řádně připraveno.
  Já mám už z těch "krabiček" s hotovým jídlem strach. Je to jak kupovat zajíce v pytli: ... zhubnu, nezhubnu ... poseru se, neposeru ...
  Ne ne, na to mě už nikdo nedostane
  Midsummer 24:

  superkarma: 0 17.01.2006, 13:21:52
 10. avatar
  [44] Midsummer [*]

  lajla...: já to nedokážu a ani o to nestojím. Nebudu přeci do smrti držet dietu. Nejlepší je naučit se jíst normálně - a případně snížit porce.

  superkarma: 0 17.01.2006, 13:09:06
 11. avatar
  [42] Midsummer [*]

  Teze: to já teda ne. Ani kdyby to stálo pětikorunu! Dyk sakriš to samý můžeš mít zadarmo, a dokud to nepochopíš, tak ti ty kila stejně zase vylezou zpátky.

  superkarma: 0 17.01.2006, 12:40:13
 12. avatar
  [41] Meander [*]

  Monina: Já bych je taky obětovala, ale nevím, kde bych je vzala Zas tak tlustá nejsem, abych se kvůli tomu zadlužovala

  superkarma: 0 17.01.2006, 12:38:50
 13. avatar
  [38] Meander [*]

  Monina: To mně taky A ke všemu za litr týdně.

  superkarma: 0 17.01.2006, 12:25:56
 14. avatar
  [35] Meander [*]

  Rára: Nenechám! Kdybych chtěla utratit za zeleninu litr týdně, musela bych sponzorovat ZOO

  superkarma: 0 17.01.2006, 12:16:12
 15. [34] Rára [*]

  Meander: Nech toho, liposukce je daleko dražší a lednice plná zeleniny skoro taky

  superkarma: 0 17.01.2006, 12:12:17
 16. avatar
  [33] emma [*]

  Midsummer 24:

  superkarma: 0 17.01.2006, 12:01:54
 17. avatar
  [32] emma [*]

  Monina: tak se nanpíreja jenom ochutnej a nevymlouvej se

  superkarma: 0 17.01.2006, 12:01:12
 18. avatar
  [31] Meander [*]

  Koukala jsem na ty ceny. Proboha! Co je na tom tak drahého? I kdyby to byla poslední šance v životě, jak mít postavu jako gazela, na tohle prachy fakt nemám.

  superkarma: 0 17.01.2006, 11:59:17
 19. [29] Rára [*]

  No když to doporučuje STOB tak to asi bude prověřený, Málková přece vždycky brojí proti nesmyslům.

  superkarma: 0 17.01.2006, 11:53:13
 20. avatar
  [24] Midsummer [*]

  Nejúžasnější je, když jste někde na návštěvě a nabízejí např. nějaké zákusky. Po chvíli dohadování říkám: "ale já opravdu nemám hlad". Hostitel: "ale to není na hlad". Já na to: "aha, takže to si to můžu s tím talířem přilepit rovnou na zadnici, protože když to není na hlad, tak je to na sádlo, a stejně by se mi to tam uložilo. Takhle to bude rychlejší..."

  superkarma: 0 17.01.2006, 11:31:04
 21. avatar
  [22] Ťapina [*]

  Chce to fakt jíst na hlad a ne z jiných důvodů. Důvod k jídlu není to, že už je poledne a mělo by se jít na oběd, ani to, že jsme v hospodě, tak si tu něco dáme, ani to, že jsme na návštěvě a někdo něco nabízí. Mluví se to hezky, ale až tak zmáknuté to taky nemám. Ale třeba přes Vánoce, které většinou pár kil přihodí, jsem letos nepřibrala vůbec nic, přestože jsem jedla plno sladkostí. Měla jsem dost práce (i přirozeného pohybu) a najíst jsem se šla fakt až když byl hlad. Jenom to tak vydržet praktikovat dlouhodobě.

  superkarma: 0 17.01.2006, 11:25:06
 22. avatar
  [18] Midsummer [*]

  JENŽE: základ hubnutí je právě v tom systému stravování. Pohyb je dobrý hlavně na průběžné zpevňování postavy a rozhýbání metabolizmu. TAKŽE: zhubnout se dá, i když člověk sedí celý den v kanclu na židli!

  superkarma: 0 17.01.2006, 10:32:48
 23. avatar
  [17] závislá na čokoládě [*]

  Když někdo pracuje dlouho, tak věřím,že na pohyb už není chuť. Já na obědy nechodím,protože mi nechutnají, tak např.dnes mám chleba "moskva", nízkotučný sýr,šunka,paprika. Opravdu raději tohle,než něco, co jsem neviděla v syrovém stavu. Pokud to někomu vyhovuje a hubne po tom,proč ne.

  superkarma: 0 17.01.2006, 10:29:56
 24. avatar
  [14] závislá na čokoládě [*]

  Podle méhoo názoru je hubnutí nežrat a trochu se pohybovat.Včera jsem byla se synem bruslit a dala jsem si musli tyčinku a opravdu se nic nestalo s mojí váhou.Raději se bubu trochu pohybovat a potom si sem tam něco dám, než jíst "krabičky".

  superkarma: 0 17.01.2006, 10:11:32
 25. avatar
  [11] emma [*]

  yoda: čemu se divíš?

  Monina: to je jasný, ať si každej jí, co chce. já jsem jenom reagovala na to, že není těžky se tak stravovat napořád, ne jen "držet tuto dietu" - to je právě rozdíl mezi lidmi, kteří HUBNOU a kteří ŽIJÍ ZDRAVĚ

  superkarma: 0 17.01.2006, 09:48:54
 26. avatar
  [8] kareta [*]

  Midsummer: Ty MUSÍŠ být normální

  superkarma: 0 17.01.2006, 09:38:24
 27. avatar
  [5] emma [*]

  Vanillka: není třeba utrácet za hotová jídla - ty podle mě mají mít funkci spíše "pojistky v nouzi". bílkovinná nízkoenergetická dieta s nízkým glykemickým indexem se dá v pohodě zvládnout i "na koleni"
  mám vlastní zkušenost - vařila jsem tak partnerovi (včetně svačin do práce") a zhubnul hezkých 10 kg za 4 měsíce a váhu si už rok bez problémů udržuje

  superkarma: 0 17.01.2006, 08:50:53
 28. avatar
  [4] Midsummer [*]

  Mě už nikdy nikdo nevyvrátí názor, že zhubnout (doopravdy a trvale) e dá pouze tehdy, když se dotyčný(á) konečně naučí jíst NORMÁLNĚ ! Tedy začne jídlo považovat za jídlo - ničím jiným totiž není. Žádné utěšovadlo, žádná náhražka čehokoliv, žádné zaplnění nudy, atd., atp. A žádná potravina ležící kdekoliv doopravdy nekřičí: sněz mě, ochutnej, to vůbec nevadí že nemáš hlad.

  superkarma: 0 17.01.2006, 07:03:27
 29. avatar
  [3] RenataP [*]

  Vanillka: no vždyť !!!
  V tom je právě ten vtip hubnutí ne ?

  superkarma: 0 17.01.2006, 06:36:33
 30. avatar
  [2] olafka [*]

  Vanillka: děkuji zítra si dám k obědu zase svou báječnou domácí zelňačku

  superkarma: 0 17.01.2006, 02:32:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme