Nízkoenergetické bílkovinné diety (NBD) se začaly šířit ve světě od 70. let a na rozdíl od mnoha jiných nabídek na hubnutí mají racionální jádro. Podstatou je, že dodávají do těla při minimální energetické hodnotě všechny potřebné látky, jsou tedy vyvážené. Jejich základem jsou biologicky vysoce hodnotné bílkoviny.

Jsou primárně určeny:

§                        k léčbě těžkých forem obezity, kdy potřebujete zhubnout větší počet kilogramů

§                        při nutnosti rychlého hmotnostního úbytku - před operací, herec do role

§                        k posílení motivace při poklesu rychlosti či při zastavení hubnutí

§                        pro období po dílčí redukci váhy, kdy jsou ještě třeba další váhové úbytky a metabolismus je již „úspornější“

§                        při nechuti aktivně se zamyslet nad svým jídelníčkem, kdy hubnoucí chce mít vše připraveno a spočítáno

§                        při náhradě jednoho denního jídla při časovém stresu, na cestách a podobně

§                        pro udržení váhy náhradou za jedno běžné jídlo

 

Nízkoenergetické bílkovinné diety jsou známy nejčastěji v podobě koktejlů, případně polévek a tyčinek. Po určité době však člověk zatouží po „normálním jídle“.
Různé „zaručené“ diety s pokrmy v podobě ovesné či bramborové kaše a těstovin jsou svým složením nízkoenergetickým dietám velmi vzdálené, díky velkému množství sacharidů a malému obsahu bílkovin.

 

Zcela jiné složení má Diet +, kde je výhodný poměr bílkovin a sacharidů, který zaručuje, že hubnoucí nebude trpět pocity hladu, nedochází k odbouráváni svalové hmoty a neklesá bazální metabolismus.

 

Základ hotových jídel tvoří bílkoviny ze sóji, z mléka či kuřete. Dále je používána semolina (tvrdá pšenice s nízkým glykemickým indexem) a zelenina v chutných omáčkách. Aby hubnoucí při dodržování programu nijak nestrádali, kromě hlavních jídel mají v nabídce i hyperproteinové sušenky čokoládové nebo citronové příchutě, balené extra po 6 kouscích.

 

Vzhledem k tomu, že redukce váhy a její udržení vyžaduje trvalou úpravu stravovacího režimu, je zřejmé, že vhodným řešením je nalézt jídlo, které splňuje nutriční požadavky na redukci váhy a zároveň dává hubnoucímu pocit normálního jídla. A to právě Diet+ splňuje.


 

Bližší informace naleznete na www.dietplus.cz, případně se dozvíte na bezplatné Infolince Diet+ 800 101 334.

Reklama