S prosincem vstupuje do naprosté většiny domácností dusno. Ženy se totiž změní k nepoznání. Stanou se z nich „adventní maniaci“. Tak to alespoň vidí Milan (41), který by si jednou rád užil předvánoční atmosféru plnou pohody. Už teď ale ví, že se jí nedočká ani letos. Podívejte se na prosinec pohledem muže.

Řeklo by se, že Vánoce jsou o klidu, míru, pohodě a koukání se s rodinou na pohádky. Jenže to by v domácnosti nesměly žít ženy posedlé dokonalostí. A že takových je vás většina. Opakuje se to rok co rok. S nastupujícím adventem začnete procházet bytem a hledat na něm každou chybičku. Najednou vidíte, jak netěsní dvířka u kuchyňské linky, na toaletě není přidělané nové splachovadlo, v předsíni se drolí stěna a malba na stropech už taky není, co bývala. To se musí do Vánoc udělat, už včera bylo pozdě, zavelíte nesmlouvavým, a s blížícími se svátky stále hysteričtějším, hlasem. No a je vymalováno! Myšleno obrazně...

muž

Kde Ježíšek nenaděluje...

Chlapa tím přirozeně jen naštvete a je po náladě. Jenže vy jdete ve svém tažení za vánočním perfekcionismem ještě dál. Ježíšek by totiž asi nedorazil, kdyby si všiml trošky prachu za ledničkou, nevytříděných triček nebo nesrovnaných knih. Celá rodina tak žije (trpí) předvánočním úklidem, který se zdá být nekonečný. Když už jste přeci jen s pořádkem v bytě spokojené (rozuměj: máte sice výhrady, ale zařízení bytu už není v podstatě jak vylepšit), hektická nálada pokračuje. Vítejte ve fázi výzdoby!

Asistence nezbytná - okamžitě!

Ano, uznávám, že některá světýlka či ozdoby nezvládne křehká žena aplikovat sama, a je proto třeba asistence silnější polovičky. Jenže říká vám něco správné načasování? Ruku na srdce, někdy nejste v tomto případě zrovna empatické. Pokud čekáte, že vám půjde s úsměvem na rtech asistovat chlap, který se právě dívá na děsně zajímavý dokument, nebo dodělává, co nestihl v práci, jste na omylu. Když už ho k tomu přimějete, zaručeně se v nejbližší době pohádáte. To už ani pouštění „náladovek“ v podobě koled a vánočních písní nevylepší.

Nákupní horečka v plném proudu

A pozor, ani vyzdobeným kvartýrem předvánoční maraton nekončí. Na řadě jsou totiž nákupy. Nemyslím teď shánění dárků. Tady musím uznat, že jste celkem soběstačně a chlapa dotáhnete do té vřavy mezi regály jen výjimečně. Jiné to je ale s nákupem potravin a nejrůznějších nezbytností do domácnosti. Nejen kvůli výhodným nabídkám jste schopné za odpoledne objet několik hypermarketů, dlouze se toulat mezi regály a zkoumat zboží, ale i vystát si pekelné fronty před pokladnami. V doprovodu svého nebohého muže, samozřejmě. Lhostejno, že jsme lovci, nikoli sběrači, tudíž nesnášíme zdlouhavé vybírání zbytečností. Ano, i tady panuje napjatá atmosféra. K té stačí vlastně už jen pomyšlení na to, co nás čeká…

Co tím vším chci říct? Dámy, Vánoce nejsou o tom, co všechno doma uklidíte, vypulírujete nebo nastřádáte. I když to ve finále děláte pro rodinu, potažmo pro svého muže. Vězte, že bychom daleko více ocenili, kdybyste pro jednou mávly rukou nad neumytými okny a šly s námi koukat na film.

Čtěte také:

Reklama