Přeji vám krásné ráno s přitroublými SMSkami, které vám už brzy, tak jako loni zahltí paměti telefonů. I když, rozhodně je někdo, komu dělají tyhle řetězové duchaplnosti určitě radost. Ano, správně – váš mobilní operátor!

Stejně mám podezření, že některé tyhle věci vymýšlí právě management některých operátorů. Takové berušky, co přinesou peníze, nebo univerzální nosiči štěstí v podobě malé „o“ a závorka je těžké neposlat dalším pěti „šťastným“…

Dnešní téma je věnováno právě oněm veršovaným univerzálům, kterými nás oblažují ostatní ve snaze si zjednodušit práci a nemyslet. Pokud možno vůbec, protože člověk s těžkou cukrovkou asi těžko bude: „Na pohovce v pohodlí cpát do hlavy cukroví“…, a tak nám za takovou SMS asi nepoděkuje, přičemž patrně vyhodnotí, že SMS nepatřila jemu.

Jaký je vás názor na bezduché SMS, které o Vánocích a Novém roce zahlcují paměť našich mobilů?

Patříte k těm, kteří ještě pošlou na Vánoce klasický pohled? To je vcelku obsáhlé téma pro vaše e-maily, které můžete už od této chvíle zasílat na redakce@zena-in.cz

Dnešní den, který strávíme spolu, mimochodem patří zimnímu slunovratu, a tedy dědečkovi dnešních Vánoc. I k tomu se brzy dostanu v novince.

Také přijde mé obrovské poděkování několika lidem, kteří mi udělali neskutečnou radost, a mnoho dalšího.

Jinak vás samozřejmě čeká i chcípák a borec, soutěž, vyhodnocené dvě minulé soutěže a hodně vašich veselých i vážných příspěvků.


Jo a mimochodem, víte o tom, že právě teď, přesněji za tři minuty, začne úplné zatmění měsíce?

Do stínu Země začne Luna vstupovat v 7.33 a pak začne pomalu ubývat.

p

V 7.58 ovšem zapadne, takže začátek úplného zatmění, které bude v 8.41, a náš magický souputník se ocitne celý ve stínu Země, my tady, v české kotlině, neuvidíme.

No, tak alespoň víme, že jsme se probudili do neobyčejného rána, kdy nastává vedle této události i slunovrat.


Luna se v tomto postavení a v úplňku bude v tuhle chvíli nacházet v Blížencích a hned zítra se přesune do Raka. Můžete očekávat všechno, co se týká vaší rodiny, zázemí, střechy nad hlavou. Bude vás zajímat váš partner a všechno, co souvisí s rodinným životem a domovem ve šech kontextech. To celé spíše v pozitivním smyslu. Můžete učinit závažné rozhodnutí, co se těchto věcí týče. Například svolit ke svatbě nebo stěhování.

Krásný den!

Reklama