Vinobraní neslaví jen Moravané, ale také Pražané. Ve dnech 16. – 17. září se stane v hlavním městě dějištěm vinobraní areál Grébovky – místo patřící k nejpřívětivějším pražským „oázám klidu a zeleně“. Jste srdečně zváni.

oaza

zelená oáza přímo uprostřed centra hlavního města Prahy: Havlíčkovy sady - Grébovka

vinoce

součástí parku jsou i rozsáhlé vinice

vinice

altanekkk

nechybí ani viniční altánek

cesta

cesta vedoucí od altánku (nebo k altánku)

Vinobraní na Grébovce aneb Antické bakchanálie

První Vinobraní na Grébovce aneb Slavnosti vinné révy se konaly v roce 2007. Pokaždé se nesou v jiném duchu. Letošní pátý ročník nese podtitul  „Antické bakchanálie”. Tradiční vinobraní tak bude mít v rukou Bakchus, bůh vinné révy a nespoutaného veselí. Parku Grébovka vdechne jedinečnou atmosféru starověkého Říma, patřičně okořeněnou  nadpozemskými zážitky v přítomnosti římských bohů.

letošní ročník, navozující atmosféru starověkého Říma

byhyne

bohyne

Antické veselí vypukne v pátek 16. září na náměstí Míru

Na stylovém tržišti se představí dobová řemesla. K mání bude hned několik druhů burčáku včetně oblíbeného červeného z vinice v Havlíčkových sadech. O zábavu se postarají satyrové na chůdách, jokulátoři žonglující s jablky, kruhy i ostrými noži, chybět tu nebude ani samotný Bakchus. A po setmění náměstí rozzáří ohňová show.

namesti

Náměstí Míru v městské části Praha 2

kejkliri

atmosféra na náměstí

V sobotu 17. září se hlavní scénou vinobraní stane nedaleký park Grébovka.

S tím, co se tu po celé odpoledne a večer bude dít, se každý příchozí bude moci detailně seznámit prostřednictvím “Antických novin Bakchanálií”, které získá hned při příchodu.

Pro všechny návštěvníky bez rozdílu věku se chystají také různé soutěže o ceny v chrámech jednotlivých bohů. Jedním z vrcholů programu a nejvýznamnější událostí vinobraní bude slavnostní otevření a zpřístupnění nově zrekonstruované Grotty a jejího blízkého okolí. tzv. romantické části s jezírkem a vodopádem.  

O velkolepý závěr vinobraní se postarají Ilona Csáková, coby Kleopatra ze stejnojmenného muzikálu, a legendární německá kapela Corvus Corax. Slavnost bude zakončena velkolepým ohňostrojem.

vila

dominantu areálu parku tvoří Gröbeho vila

Vinobraní na Grébovce patří k vrcholným událostem života městské části Prahy 2 i jejího okolí. Scénář jubilejního, pátého ročníku, slibuje nezapomenutelné zážitky.

Staňte se i vy účastníky nevšedního vinobraní v centru hlavního města Prahy!

hrozen

plakat

mapa

zdroj: agentura SLAVICA s.r.o.

foto: Lukáš Vrtílek

podrobnější informace naleznete na www.vinobraninagrebovce.cz

 

 

Reklama