Bulvár

Navštivte moderní divadlo Kalich

Pokud mezi vaše zájmy patří návštěva divadel, neměli byste si nechat ujít zážitek z divadla Kalich, které se nachází v centru Prahy.

Je to divadlo nové (otevřeno 1. 11. 1999), a díky tomu vás při jeho návštěvě uvítá moderní interiér, který sebou nese všechny své výhody. Vybrané představení zhlédnete z pohodlných křesel, o přestávce se osvěžíte v příjemném baru a v neposlední řadě budete nadšeni výkonem místních interpretů.

 

Například ve hře Nahniličko aneb Poněkud dojatý dryják o třinácti obrazech můžete „naživo“ vidět herecké celebrity Ivanu Chýlkovou a Evu Holubovou. Spolu s nimi se na jevišti objeví Jan Kraus, který je zároveň tvůrcem této současné hry.

 

V české premiéře bude divadlo Kalich od 11. října uvádět komedii italských autorů Diega Ruize a Fiony Bettaniniové Bez předsudků se dvěma hereckými protagonisty, Janou Paulovou a Pavlem Zedníčkem.

Hra Bez předsudků se odehrává v motelu, kde musí v jediném volném pokoji neplánovaně přespat Diego s Fionou, dva letití přátelé. Společná noc jim nabídne možnost popovídat si o věcech, na které se ženy jinak ostýchají ptát mužů a muži žen. Bez předsudků je tedy výtečnou komedií předně o kamarádství, o tajemstvích, o zvědavosti a o fungování dvou zdánlivě nespojitelných světů - ženského a mužského. Diváci se stávají svědky jejich vtipného, vybroušeného, velmi trefného a místy i dojemného slovního souboje. Nebyli by to Jana Paulová s Pavlem Zedníčkem, aby k němu nepřidali řadu gagů, vystavených na jejich skvělém klaunství.

V Itálii se hra Bez předsudků stala velkým hitem, který se už několik let drží na špici zájmu publika a který nyní míří před filmové kamery. České premiérové nastudování režíruje režisér a herec Roman Štolpa.

 

 

Na své si v divadle Kalich přijdou i vyznavači muzikálů, jelikož program divadla Kalich, nabízí v tomto směru hned několik titulů.


V nynější době nejhranějším z nich je Galileo Janka Ledeckého.
Od 20. října se na jeviště Kalichu vrací Krysař Daniela Landy, který se bude s Galileem do konce roku 2004 střídat. A začátkem března vybuchne jedna velká muzikálová bomba: Daniel Landa přijde s dlouho očekávaným novým projektem, neofolkovým muzikálem Tajemství (vstupenky jsou v předprodeji od října 2004).

 

 

Na jeviště divadla Kalich se chystají také koncerty Hany Hegerové, které by mohly napomoci vaší předvánoční náladě a pohodě. Koncerty budou dva a jelikož jsou data jejich konání  5. a 6. 12. můžeme je pojmout jakožto Mikulášské besídky pro dospělé.
Předprodej těchto koncertů byl již zahájen.

 

Najděte si svou chvilku na kulturu a při výběru divadla si vzpomeňte na Kalich.
Kulturní osvěžení z Kalicha je totiž moderním a po všech směrech příjemným zážitkem.

 

Program divadla Kalich najdete zde - http://www.kalich.cz/program.php

 

 

Kde se divadlo nachází a jak zakoupit vstupenky?

 

 

DIVADLO KALICH, Jungmannova 9, 110 00 Praha 1, tel.: +420 2 962 453 01

tel./fax: +420 2 962 453 0

 

Pokladna Divadla Kalich je otevřena denně od 10,00 hod. do 18,00 hod. Ve dnech, ve kterých jsou uváděna večerní představení (obvykle ST - SO), do 20,00 hod.

tel.+420 296 245 311

 

e­mail: divadlo@kalich.cz

Internetový předprodej - www.ticket-art.cz

 

 

   
05.10.2004 - Společnost - autor: Jindřiška Kleknerová

Komentáře:

 1. [2] teruna [*]

  souhlasím s příspěvkam do SAMA, taky jsme neměli pořádný zážitek kvůli tomu, že jsme tam byli moc namačkáni a špatně jsme viděli, i když jsme byli v předních řadách, šílené vedro, smrad, myslím, že ani sedadla v řadách nebyly postupně vyvýšena, jinak herecké výkony byly dobré, když se nám teda podařilo něco vidět.

  superkarma: 0 05.10.2004, 09:16:53
 2. avatar
  [1] Sama [*]

  Do Kalicha už nikdy. Nemíním se mačkat na sedadle, je tam tak málo místa, že sedíte opravdu zaklíněni mezi sousedy. Nevíc jsou bez klimatizace, takže v létě opravdu i čichový zážitek. Ještě, že to Krysař vynahradil, ale v Ta Fantastice to byl lepší zážitek i co se týče divadla

  superkarma: 0 05.10.2004, 09:10:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme