Patřím mezi milovníky hub. Chutnají mi na všechny způsoby. Smažené, dušené, v omáčce, polévce, nakládané - prostě jakkoliv. Donedávna jsem byla odkázána jen na kamarády, kteří mě při nadúrodě rádi zásobovali. Letos poprvé jsem se odvážila a na houby jsem se vydala se svým přítelem. Ten totiž houby sbírá dlouho a vyzná se v nich. Hrozba otravy muchomůrkou zelenou či červenou, případně jinou jedůvkou, tak rapidně klesla. Pokud se mě tedy nebude chtít zbavit. :-)

A z těch jedlých hub si spolu dnes připravíme úplné kulinářské zázraky.

Kubulovy kapsičky
Suroviny: asi 500 g houbových úlovků z lesa, kousek másla nebo sádla na podušení, 1 cibule, 2-3 stroužky česneku, sůl a pepř, asi 100-200 g oblíbeného sýra, sůl a pepř, 1 listové těsto, 1 vejce na potření.

Postup: Houby očistíme, nakrájíme na plátky a podusíme na másle či sádle spolu s cibulkou nakrájenou na drobné kostičky. Přidáme česnek na plátky, dosolíme a dopepříme. Podle chuti můžeme přidat i oblíbené koření. Zatímco se nám houby dusí, rozválíme si listové těsto na tenký plát. Pomocí speciálních tvořítek nebo pomocí hrníčku vykrajujeme z těsta kolečka. Ty naplníme směsí hub, kterou posypeme kostičkami sýra. Kolečko přeložíme napůl a pořádně stiskneme okraje. Pokud použijete tvořítko na kapsičky, bude práce snazší a okraje lépe spojené. Kapsičky naskládáme na plech vyložený pečícím papírem, potřeme vajíčkem a můžeme posypat malou trochou sýra.
Pečeme v troubě při 180 °C, než nám povrch kapsiček zezlátne.
Podáváme jak teplé, tak studené.

Mezi klasiku patří hustá polévka z hub a brambor, která zasytí a už po ní určitě nepotřebujete žádné „hlavní" jídlo. V lednici vám vydrží několik dní, tak jí klidně navařte pořádný kotel.

Barbuchova houbová bramboračka
Suroviny: asi 500 g houbových úlovků z lesa, kousek másla nebo sádla na podušení, trochu celozrnné mouky na zahuštění, 3 velké cibule, 5 stroužků česneku, 5-6 velkých brambor, 2 mrkve, 2 petržele, 1 menší celer, zelená petrželová nať, sůl, majoránka, pepř, vegeta, může být i 1 vejce.

Postup: Houby očistíme, nakrájíme na plátky, menší na čtvrtinky. Cibuli nakrájíme na půlkolečka a vhodíme na rozpálený tuk. Přidáme také nakrájené houby, česnek na plátky a také kolečka kořenové zeleniny a brambor. Zasypeme trochou soli a vegetou, opepříme a přidáme mouku na zahuštění. Zalijeme vodou a vaříme asi 30-45 minut (záleží na síle plátků zeleniny a brambor, které jste nakrájeli). Dokořeníme majoránkou, v případě potřeby ještě dosolíme a můžeme přidat i jedno rozšlehané vejce. Podáváme posypané zelenou petrželkou.

Následující recept je oblíbený hlavně svou jednoduchostí. Základní suroviny na něj máte určitě doma, tak stačí si jen zajít na vycházku do lesa a přinést si směs hub.

Lízinčiny lívance
Suroviny:
houbové úlovky z lesa (množství tentokrát necháme na vás), mléko, mouka, 2 vejce, sůl a pepř, 100-200 g oblíbeného sýra.

Postup: Rozmícháme si těsto jako na lívance. Mléko, vejce a přiměřené množství mouky, aby těsto nebylo ani řídké, ani husté. Osolíme a opepříme. V lívanečníku si rozpálíme olej nebo sádlo a nalijeme trochu těsta. Hned, dokud lívance nezačnou tuhnout, poházíme tenoučkými plátky hub a smažíme na velice mírném plameni z obou stran. Poté, co lívanečky obrátíme, posypeme je z hotové strany trochou sýra a na mírném plameni dosmažíme.
Podáváme se zeleninovým salátem, teplé i studené.

Pizza rychtáře Randy
Suroviny: asi 500 g houbových úlovků z lesa, těsto na pizzu, smetana, hermelín (může být i niva, ementál, gouda, či jiný oblíbený sýr), pepř, sůl, máslo.

Postup: Houby nakrájíme na plátky a podusíme na másle. Osolíme. Rozválíme si těsto na pizzu, které potřeme smetanou. Naskládáme podušené houby, pokryjeme sýrem, posypeme čerstvě umletým pepřem a pečeme, až okraje pizzy zezlátnou. Okraje můžeme po upečení ještě potřít česnekem.

Jak zpracujete houbovou úrodu vy?

Reklama