Bulvár

Návštěva trojrozměrného kina

Kamarádka mi zavolala, že je slaměná vdova, a tak co podniknem o víkendu. Prý v paláci Flora otevřeli nové 3D kino, je to naprosto super a jistě by stálo zato vzít děti a zkulturnit se. Film má být hodinu dlouhý a vstupné asi 150 korun na osobu.. a prý to viděli její známí a říkali, že film trvá 35 minut a těch zbylých 25 je věnováno organizaci kolem. Tak jsme si řekly, že to nám asi budou něco říkat o této zajímavé novince a pak si pěkně užijeme podívané. Dostala jsem za úkol zajistit lístky.

V předtuše možného návalu sobotního odpoledne jsem prozřetelně vyrazila koupit vstupenky den předem. Potěšilo mě rodinné vstupné, dva dospělí (mohou být i stejného pohlaví-hurá!) a dvě děti (nebylo třeba uvádět věk), suma sumárum 440 Kč. Za půl hoďky pokoukání, no, přece je nenecháme - chudinky děti - kulturně zakrnět.

S lístky v kapse a s hřejivým pocitem dobře vykonané práce jsem se rozjela domů a společně jsme se těšili na věci příští, ovšem kromě starší dcery, která představě dítěte už neodpovídá, a tudíž zůstává doma, neboť se nevešla do rodinného vstupného.

Nastal den D. Po menší honičce na jezdících schodech paláce Flora, kde se zrovna čirou náhodou promenádovala polovička Prahy, jsme se s pomocí mobilů konečně s kamarádkou a jejím synem našli a vnořili do davu před vchodem do kina, netuše, co nás čeká.

Za pět minut měla zábava začít, ovšem vchod byl stále odmítavě uzavřen.
Lidí přibývalo, houstlo i vedro a atmosféra a minuty plynuly a měnily se na čvtrhodiny... Začínali jsme si připadat jak ve frontě na výprodej čehokoliv, urvi co můžeš, nebude!
Paní vedle mne se zaujetím hulákala do mobilu:"Jó a taky říkal, že je úplně jedno kam si sedneš, né, ty čísla na lístkách jsou k ničemu, protože odevšad je vidět úplně stejně, no fákt!"

Desítky lidí stojících okolo včetně nás se zarazily a lehce znejistěly. Čísla neplatí? Jak to? Tak proč jsou tam vytištěna? Skutečně si můžem sednout kam chcem? Nakonec jsme se s kámoškou rozhodly, že si sedneme tam kam máme, a stejně jsme instruovaly i své syny, které nám začal odnášet dav.

Po půlhodině nervózního čekání se konečně z hloubi chodby vynořili mladíci a dívky v košilích a kravatách, páska zmizela a vchod byl volný! Technika zipu zrovna nefungovala, neboť nebyly dva jízdní pruhy nýbrž asi deset, nicméně po chvíli jsme se prodrali do kýženého prostoru za páskou a mohli volně vydechnout. Posbíraly jsme kabelky, drobné části oděvu a děti a vesele šli všichni dál.

"Dámské! Pánské! Dámské!" ozývalo se vpředu. Brzy jsme zjistily, že nejde o nabídku spodního prádla či směru k WC, ale o velikost brýlí, které jsou k tomuto druhu zábavy nezbytně nutné.
A už jsme byli v sále.

Všechno nové, pohodlná křesla, snadno jsme našli svá místa a pohodlně se do nich složili. Konečně! Sál byl ze tří čtvrtin plný, už to brzy začne, těšili jsme se, brýle již nasazeny na očích. To jsme ovšem netušili, že organizace se poněkud protáhne...
Lidí, kteří měli stejný názor jako paní s mobilem, bylo zřejmě daleko více. A tak nešťastníci, kteří si chtěli spořádaně sednout na místo dle čísla na vstupence, měli smůlu. Místa obsadili jiní, kteří buď ignorovali zasedací pořádek, anebo na jejich místě už někdo byl... Teda řeknu vám, fakt Kocourkov. Čirou náhodou vím, že v kinech s 3D filmy je opravdu jedno kde sedíte či stojíte, ovšem místenka je místenka a když už na ní číslo je, tak jistě ne pro nic za nic. A tak tři sta lidí sedělo a čekalo, a čekalo a bylo čím dál naštvanější, protože čas jak známo jsou peníze. A skupinka u vchodu se dohadovala a dožadovala svých míst a tedy rozhodně ale opravdu žádných jiných. Nakonec mladíci v kravatách vyrazili mezi sedadla, a každý člověk, kterého se jim podařilo zvednout, byl doprovázen cestou k nejnižší řadě bouřlivým potleskem. Některým za to uvaděči dokonce přinesli ještě pořádné porce popcornu a coly...

Čtyřicet minut po plánovaném začátku představení konečně zhasla světla, a my se mohli ponořit (téměř doslova) do hlubin oceánu. Dosahoval nám až k očím,šplouchal kolem a my z neuvěřitelné blízkosti pozorovali ten

barevný, neznámý a fascinující svět, kam se bez potápěčské výstroje běžný smrtelník nedostane, a nám k tomu přitom stačily jen jedny (ne)obyčejné dámské-pánské brýle...
   
27.03.2003 - Společnost - autor: Jana Tenkrátová

Komentáře:

 1. [8] hhranolka [*]

  Nejsem "Pražanda" muže mi někdo říct, kde je ten palác Flora? Abych si mohla udelat také svůj názor? :) Díky

  superkarma: 0 27.03.2003, 13:54:00
 2. [7] hhranolka [*]

  Nejsem "Pražanda" muže mi někdo říct, kde je ten palác Flora? Abych si mohla udelat také svůj názor? :) Díky

  superkarma: 0 27.03.2003, 13:52:57
 3. avatar
  [5] Jeremi [*]

  Juli: No, nám dopoledne fakt u pokladny řekli, že si máme sednout, kam chceme. O čekání na ty, co si koupili lístky dřív, nebyla řeč. Naštěstí dopolední představení nebylo plně vyprodané, takže žádné problémy nebyly a v podstatě všichni seděli uprostřed.
  Čas jsem taky sledovala a vyšlo mi to podobně jako Janě - nějakých 35 - 40 minut.

  Michaelo - těch 155,- Kč stojí i lístek do normálního kina. Tohle je sice kratší, ale po pravdě řečeno, nejsem si jistá, jestli bych chtěla takhle 3D sledovat delší film. Pro oči a mozek je to přece jen o něco únavnější.

  superkarma: 0 27.03.2003, 11:03:30
 4. avatar
  [1] Jeremi [*]

  Ahoj Jano,
  shodou okolností jsem byla v sobotu v 3D kině taky a musím se zastat té paní s mobilem, co tvrdila, že je jedno, kam si člověk sedne. V sobotu totiž v Imaxu spadl počítačový server a personál kina se potýkal s problémem, že nemůže v počítačích u pokladen zadat, která místa jsou již obsazena a na vstupenky tenhle údaj vytisknout. Aby to nemuseli vůbec celé zavřít, vypisovali na lístky datum a hodinu představení propiskou.
  Pochopitelně v kombinaci s tím, že někteří návštěvníci měli lístky zakoupené den předem (a tedy i vyznačenou řadou a sedadlem) to působilo zmatky. I když na dopoledním představení zřejmě ne takové jako na tom, co jste navštívili vy, protože my shlédli svoje rybičky jen s pětiminutovým zpožděním.

  Tak doufám, že jsou to jen dětské nemoci, z kterých Imax vyroste a příště už si budeme moct 3D film vychutnat bez nerváků předem. Stojí za to.

  superkarma: 0 27.03.2003, 06:35:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme