.

Návštěva pražské ZOO

Cestování

Návštěva pražské ZOO

Nedávno jsme byli s rodinou v pražské ZOO.

Chtěla bych vám napsat, jaké se tam udály změny a jaký jsem měla pocit z práce zaměstnanců a pana ředitele Fejka.
Toho jsem náhodou potkala přímo před vchodem. Abych na něho neomaleně nečučela (stačilo, že manžel polohlasně zahlaholil „Hele, není to ten ředitel?“), tak jsem jen stihla zaslechnout jeho rozhovor s paní středního věku. Šlo o nějakou voliéru a pan Fejk si stál na svém. Voliéru nechtěl a dialog končil jeho slovy „Ta voliéra tam nebude“.
Dělá zřejmě během dne několik podstatných rozhodnutí. Od toho je ředitel a je to běžné.  

Mně se ale po návštěvě ZOO zdálo, že jeho rozhodnutí jsou většinou správná. Zoologická zahrada vzkvétá a od povodní je tu vidět velký kus práce. Vše dokreslují fotografie míst, která byla zatopená. Jsou k vidění na plotech či cedulích, rozmístěných všude, kde je to aktuální. Na člověka jde až hrůza, když vidí místa, na kterých právě stojí, jak byla úplně zatopená.

Začali jsme u lachtanů. Gastona zde už neuvidíte, ale nemyslím, že by zbylí lachtani nějak truchlili. Vesele dovádějí a nevadí jim ani stržená tribuna.
Tučňáci se nezměnili, když jezdíte prstem po skle jejich bazénu, stále ho pronásledují. Děti jsou z toho nadšené.
Sloni, hroši, pelikáni, dikobraz – téměř vše v dolní části ZOO je na svém místě. Už to není tak smutné.

V den, kdy jsme ZOO navštívili, bylo přes 35 stupňů a dceru jsem nakonec úplně svlékla. Vzhledem k tomu, že jsou jí dva roky, nikoho nepohoršovalo, že tam pobíhá jen v kalhotkách. Přesto ale začala být kvůli dusnu rozmrzelá, a právě když přestaly pomáhat zmrzliny a lízátka, dorazili jsme k dětskému koutku.

Na mašinku jsme byli připraveni. Ale malý bazén, či brouzdaliště pro nás bylo velice milým překvapením. A tak šly dolů i kalhotky a dcera se hodinu cákala ve vodě.
Na kraji bazénku jsou vodotrysky, a to se jí opravdu líbilo. No a nám s manželem taky, jelikož jsme si na blízkých lavičkách ve stínu mohli alespoň na chvíli vydechnout.

Kromě dětského koutku je tu nový vchod i s parkovištěm, umístěný na severní straně. Znamená to, že když se blížíte k ZOO, tak nezahnete doleva, ale doprava nahoru.
Indonéský pavilon se dostavuje a bude k vidění od září. Mají zde být orangutani, giboni a další živočichové a rostliny z jihovýchodní Asie. Myslím, že zde je stále více zajímavého k vidění.

Běžte se podívat!
A nakonec malá rada pro vás.
Batoh či tašku, která se pronese, můžete nechat v úschovně zavazadel.
A kočárek pro změnu můžete nechat úplně doma. Půjčí vám ho hned u vchodu.

http://www.zoopraha.cz/ 

        
   
11.08.2003 - Zahraničí - autor: Jindřiška Kleknerová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Simba [*]

  Od povodní jsem se tam ještě nedostala, ale věřím vám, že všichni v ZOO udělali kus práce. Moc jim fandím.

  superkarma: 0 25.11.2003, 11:19:58
 2. avatar
  [7] Libča [*]

  i ja chvalim prazskou ZOO a hlavne vsechny zamestnance a pana reditele Fejka.. ja jsme byla pekne drza navstevnice... vrhla jsem se na nej kdyz dohadoval se svymi zamestnanci nejake upravy po povodnich ci nejake upravy normalni u lachtanu ... pozadovala jsem od nej podpis, a on pravil "Ze jak mu je ted pred jeho zamestnanci" je pravda ze v tu chvili se mi meli podepsat vsici z cele ZOO a vsici kteri minuly rok bojovali o zivot jejich zviratek.... drzela jsem jim palecky, vadili mi lidi kteri je pomlouvali, urazeli a kteri si neumeli ocenit to co dokazlai.... mam doma casopis o povodnich a verte mi ze to co jsem se tam docetla byla hruza.... skutecne hruza... a nadlisky vykon co vsichni dokazali...
  A jak pravil pan Fejek chcete pomoci ZOO chodte do ni a stoji to za to je to krasna ZOO moc krasna jedna z nejkrasnejsich

  superkarma: 0 11.08.2003, 20:15:37
 3. avatar
  [5] buny [*]

  My jsme byly v ZOO před pár týdny a skončili jsme po pár zvířátkách v dětském koutku..Tam je to opravdu fajn. Jen co bych malounko vytkla je za vstupem ostré schody dolů a tam se spousta maminek s kočárky dost potýkala (včetně mě)a nedostatek wc dál od vchodu. Za jedním jsme šlapali jakou dobu po cedulích wc otevřeno zde....a bylo zavřeno. Jinak bych pochválila tu novou půjčovnu golfek a vozíků...to je výborný nápad. Určitě do ZOO v Troji zase brzy vyjedeme....

  superkarma: 0 11.08.2003, 12:53:16
 4. avatar
  [4] Nella [*]

  Včera jsem byla v ZOO na křtinách malé samičky lachtana Abeby. Bylo sice strašné vedro, ale stálo to zato - je opravdu rozkošná. Škoda jen, že někteří herci tam zbytečně moc blábolili... V Zoo bylo skutečně od povodní mnoho uděláno a mě nikdy nenapadlo, že bych měla ředitela Fejka za cokoli co se událo odsuzovat. Vždyť se běžte podívat a sami uvidíte.

  superkarma: 0 11.08.2003, 09:58:01
 5. avatar
  [2] aninas [*]

  Letos to nevyslo, ale pri pristi navsteve CR zcela urcite do ZOO zajdeme.
  Cely prubeh povodni - i co se delo v ZOO jsme sledovali na Internetu. Muselo to byt hrozne

  superkarma: 0 11.08.2003, 06:14:34
 6. avatar
  [1] kubikm [*]

  Řediteli moc fandíme a nová zahrada se nám líbí, těšíme se na podzim

  superkarma: 0 11.08.2003, 00:13:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme