Tajemnou návštěvu prožila ve snu čtenářka Berus77. A když se probudila, návštěva se opakovala znovu - přišla za ní mrtvá babička...

Když vám umře osoba, kterou máte rády, je těžké se s jejím odchodem smířit. Čtenářce Berus77 se mrtvá babička vrátila do snu...


Dobrý den všem.

Noční můry mívám zřídka a většinou souvisí se starostmi, které mám. Ale dovolte, abych i já se s vámi podělila o sen - noční můru, která se uhnízdila živě v mé paměti až do dnes a zřejmě tomu nebude jinak.
Někomu se může můj následující příspěvek zdáti nestrašidelný. Nuže, posuďte sami. Je tomu 14 let, co mi zemřela moje milovaná osoba - babička. Zhruba 2 roky po její smrti jsem se jako obvykle vracela z noční služby v hotelu, kde jsem pracovala jako recepční. Do postele jsem zalehla hned po příchodu, jelikož mě čekala další směna. Zdálo se mi, že mne probouzí zvuk peroucí pračky. Jen jsem si pomyslela, že to rychle uteklo a že jsem spala tak málo a musím znovu do práce. V tu chvíli, kdy jsem otevřela oči, jsem viděla, jak babička vychází z druhého pokoje a jde do koupelny, kde se svítilo. Až po chvíli mi došlo, že ta moje babička tam jaksi nepasuje. Jen jsem řekla: „Babi, co tu děláš, ty tu přece nemáš být?“ Uvědomila jsem si, že to je sen a chtěla se z něho probudit. A to se mi také nakonec povedlo. Opět jsem slyšela zvuk pračky. Byla jsem ráda, že ten divný sen je za mnou. Vstala jsem a všechno se zdálo býti v pohodě, jenže já opět uviděla svoji babičku. Rozhlédla jsem se kolem sebe a nevěděla jsem, co mám dělat. Už jsem si nebyla jistá, zda spím či bdím. Vše vypadalo tak reálně. Chtěla jsem se chytnout rohu postele, ale postel se rozvlnila a s ní všechno kolem mne. To mě ujistilo, že je to opět sen. Začínala jsem panikařit. „Musíš skákat, musíš skákat, to tě probudí“ řekla jsem si. Začala jsem skákat jako přes švihadlo a znovu jsem se probudila. Zmatená a bojácná. Vzbuzená jsem byla DOOPRAVDY, ale chodila jsem po celém bytě a zkoumala, jestli tam někdo není. Pračka neprala, nikde se nesvítilo a já sahala na vše kolem sebe a čekala, zda se předměty nebudou podezřele hýbat. Přesto, že se mi tento sen zdál přes den, věřte, že pro mne byl noční můrou. Strach jsem neměla z babičky, ale z toho, že se neprobudím a uvíznu ve smyčce neustálého se probouzení.

Berus77

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 20. 11. 2012: Noční můry

Příspěvky k tomuto tématu již nepište. Později odpoledne se dozvíte, která z dnešních přispěvatelek obdrží slíbené dvě knížky: Černou kniha církve od Micheala Hebeise (Knižní klub) a Dänikenova Proroka minulosti (Knižní klub).

knihakniha

 

 

Reklama