V pokračování Zuzčina těhotenského blogu se nesetkáte jen se Zuzkou, ale i s Honzou. Napsali vám tentokrát oba. A získali zajímavou zkušenost – nedbat na internetové hodnocení lékařů.

zuzkaVybíráte si lékaře podle zkušeností v internetových diskuzích? Pokud ano, můžete být někdy dost překvapeny, milé čtenářky, že lékař je docela jiný, než se v diskuzi píše. O této zkušenosti píše ve svém dnešním blogu budoucí maminka Zuzka…


Tak máme za sebou ultrazvukové vyšetření ve druhém trimestru. Den předem jsem si chtěla zjistit, ke komu jdeme, takže jsem si jméno pana doktora z Gennetu zadala na internet. Tak hloupý nápad jsem už dlouho neměla. Nestačila jsem se divit, jaké hodnocení se mi zobrazilo. Tak negativní, že víc to snad ani nešlo. Trochu mne uklidnilo, že nejnovější reakce byla naopak extrémně pozitivní. Do té doby jsem se na ultrazvuk těšila, ale pak jsem začala mít obavy. Ještě že šel Honza se mnou, to mne uklidňovalo. V den D, kdy jsme se měli po práci vydat na kliniku, šel čas neuvěřitelně pomalu, mně bylo navíc mizerně kvůli začínajícímu silnému nachlazení. Musím uznat, že pan doktor nakonec nebyl tak hrozný, jak jej internet popisoval. Ano, nebyl to žádný bodrý strýček, ale choval se jako naprostý profesionál. Vše co dělal, slovně popisoval, přesně tak, jak to má být, takže jsme jasně viděli, co bude následovat, co na ultrazvuku vidíme apod. Ukazoval nám pěkně hlavičku z profilu, po přiblížení rty, takže jsme viděli, že mrňous nemá rozštěp, následovala ukázka a měření stehenní a pažní kosti, pak  srdíčko - bilo jak o závod, kontrola ledvin,… Výsledkem je, že je všechno v naprostém pořádku a podle vývoje máme termín porodu zase o pár dní dřív. Jen k tomu, jestli to je holka nebo kluk se doktor nevyjadřoval. Já z něj měla přeci jen pořád trochu přehnaný respekt, tak jsem byla ráda, že to byl Honza, kdo na závěr položil dotaz, jestli viděl, co čekáme. Odpověď? Prý nevěděl, jestli to chceme vědět, tak to neříkal, ale je to………… kluk! No, to jste měli vidět Honzu, jak se zapýřil! Cestou domů jsme se rozhodli ještě trochu napnout babičky a dědečka, takže jsem všem rozeslala SMS ve znění:  My už to víme, babičko/dědečku! Pak jsme se ještě zastavili na Kladně v miminkovském obchodě a koupili modrou soupravičku, pořádně ji zabalili, aby modrá neprosvítala, a místo oznámení jsme doma jen předali náš nákup.

Druhý den jsem si našla, co všechny ty zkratky z biometrie znamenají, takže už víme, že náš mrňous má: obvod hlavičky 18,1 cm, délku pažní kostí 3,47 cm a délku stehenní kosti 3,54 cm.

Bohužel jsme si z vyšetření neodnesli žádnou fotografii, za to docela velké dilema o jméně. Holčičí jména by pro mě byla snadnější, těch klučičích se mi moc nelíbí. Jméno po tatínkovi mám skoro zakázané, další, které se mi líbí, jsou v dosahu cca 1 měsíce od předpokládaného data narození, takže to zase nechci já. Tak uvidíme. Už mám v knihovně zamluvenou knížku Jak se bude jmenovat, třeba nás bude inspirovat. Dosavadní pojmenování Reacher beru jen jako přezdívku.

Jinak celý uplynulý týden mi bylo mizerně. Asi jsem o ty poslední horké dny někde profoukla, tak jsem celý týden zápolila s bolestmi hlavy, krku a nekonečnou spotřebou kapesníků. Už aby to bylo za mnou.

Nakonec dnešního příspěvku jsem se rozhodla předat slovo ještě Honzovi, aby se taky s vámi podělil o své dojmy z ultrazvukového vyšetření:

Honza

Zuzka


Pro mě bylo ultrazvukové vyšetření velký zážitek. Poprvé jsem viděl našeho Reachera na živo a nejen na černobílé fotce. Byl to moc hezký film, Zuzanku jsem při tom držel za ruku jako v opravdovém kině a oba dva jsme napjatě sledovali děj na monitoru. Doktor byl opravdu velký profesionál a ačkoliv během vyšetření viděl a  poznal pohlaví mrňouse, nic neřekl. Chápu to, že některý pár chce být u porodu překvapen, ale my zrovna ne. Ať už vybereme jakékoliv jméno, přezdívka Reacher už mu zůstane.

Když už jsem dostal od Zuzanky důvěru napsat do blogu, tak musím říci, že vše okolo těhotenství zvládá naprosto v pohodě a s přehledem. Stále je neuvěřitelně fyzicky aktivní, žádné příznaky nevolností. Co neví nebo ji zajímá v souvislosti s těhotenstvím nebo porodem se snaží sama vyhledat a zjistit. Jsem na ni neuvěřitelně pyšný, je to velká šikulka a …… Tady jsem si v duchu řekl její přezdívku, ale to je jen mezi námi :-)

Honza


Zuzko, Honzo, moc gratuluju! Připadá mi, že po tom ultrazvuku dostane těhotenství daleko reálnější rozměr. Už najednou víte, že miminko je v pořádku a že to bude chlapeček – to je prostě BOMBA!!!

Vím, že je to trochu troufalé, ale rozhodl jsem se, že pod tímhle blogem Vám budou čtenářky dávat návrhy jmen pro Vašeho chlapečka – třeba jako inspiraci…

Takže, milé dámy, do toho: Jaké jméno byste vybraly pro Zuzčina a Honzova synka?

Čtěte Zuzčin blog

Reklama