Návrháři nechtějí vychrtlé modelky, a tak je cpou sladkostmi...
Řečeno pochopitelně s nadsázkou, ale i tak je to milé gesto, že české návrhářky nechtějí vychrtlé modelky, a proto jim dopřály obrovskou sladkou lahůdku.

Dort v podobě velké čokoládové koule vážící přes 30 kg rozporcovaly a tuto sobotu ji v pražském Ungeltu věnovaly svým modelkám. Návrhářky s butiky v pražské módní čtvrti, nacházející se v uličkách kolem Staroměstského náměstí - Ivana Follová (If…), Martina Nevařilová (Nevarila-design), Hana Havelková (Studio HH), Taťána Kováříková (TATIANA), Hana Stocklassová (Bohéme) a Saša Pavalová s Ivanou Šafránkovou (Timoure et group) se tak symbolicky připojily k madridskému týdnu módy, kde organizátoři odmítli pustit na přehlídkové molo příliš hubené manekýnky.
Zároveň upozornily na fakt, že pro ženy a dívky trpící anorexií je předvánoční doba kritickým obdobím, kdy se jejich potíže velmi často zhoršují.Dortový happening módních návrhářek, sdružených ve volném společenství Czech Fashion Centre, přišli podpořit i jejich manželé, mj. filmový publicista Jan Foll a ředitel pražské zoo Petr Fejk. Ten v úvodním projevu zdůraznil propojení ženské krásy s přirozeností a zdravím a žertem poukázal na velkou popularitu hrochů a tučňáků oproti nejhubenějšímu zvířeti, jímž je prý strašilka. Akce se zúčastnila také Doc. Hana Papežová, vedoucí Centra pro poruchy příjmu potravy.


Až do večerních hodin pak v buticích jednotlivých návrhářek probíhal koktejl, kde se všem příchozím nabízela nejen sladká, ale i módní pokušení spojená s jejich aktuálními oděvními kolekcemi pro letošní podzim a zimu.

Reklama