Vztahy

Navoňte se, prosím vás... Smrdíte!

Tak takto zasáhla naše čtenářka Irena, když byla nucena několik hodin sedět vedle muže, jehož zápach obtěžoval všechny v okolí. A výsledek? Ten na sebe nenechal dlouho čekat!“Prosím vás, je mi to opravdu trapné, ale mohl byste se navonět? Opravdu velmi silně zapácháte potem.“

„Když jsem si minulý týden přečetla váš článek ohledně zážitku paní redaktorky z finále Fed Cupu, řekla jsem si, že se s vámi musím podělit o svůj „zážitek“, který se mi stal. Budu na něj totiž vzpomínat ještě hodně dlouho,“ napsala nám před pár dny naše čtenářka Irena, jejíž příběh jsme se tedy rozhodli zveřejnit….

smell

To, že mnozí lidé zapáchají potem, není žádnou novinkou. Lidský pach a nepříjemné pocity, které vyvolává v okolí, bývají většinou doménou letních měsíců, na což jsme už tak nějak zvyklí. To, že někdo nás svým tělesným pachem obtěžuje v létě v tramvaji a veřejných prostorách, tak nějak přecházíme a považujeme za normální. „To, co jsem ale zažila před pár dny já, už za normální skutečně nepovažuji, a jelikož jsem svým zážitkem opravdu hodně zhnusená, rozhodla jsem se o něj s vámi podělit,“ líčí Irena.

Příběh Ireny: Nedalo se to vydržet

Když jsem se před pár dny společně s manželem a přáteli chystala na finále Fed Cupu, který se hrál v O2 areně, ani ve snu by mě nenapadlo, že si ze zápasu a oslav vítězství našich holek odnesu tak nechutný zážitek, kterým byla nepříjemná konfrontace s mužem, který seděl vedle mě. Jestliže již někdo z vás v O2 areně někdy usedl na jejich titěrná sedadla, moc dobře ví, jak málo místa tam je. S lidmi, kteří sedí vedle vás, jste prakticky v těsném kontaktu, vaše ramena se o sebe dotýkají a vy jste chtě nechtě předhozeni před tělesné pachy těch druhých. Dřív by mě ani nenapadlo nad vším tak dopodrobna přemýšlet, ale teď už si návštěvu podobných prostor dvakrát rozmyslím. Naše lístky byly dost drahé, jeden z nich stál kolem čtyř tisíc, a tak vlastně ani nepředpokládáte, že byste si mohli sednout vedle individua, které zapáchá tak, jako by se týden nemylo. Bohužel to se stalo mně…

Pán, který totiž vedle mě seděl, smrděl na sto honů. Už když jsme dosedali, dívala jsem se společně se svými přáteli kolem sebe, co to tak zatraceně páchne. Neřešili jsme to ale a už se těšili, až na kurt vstoupí Petra Kvitová. Po chvíli jsem ale zjistila, že to nechutné smradlavé prase sedí vedle mě. Odpusťte mi, že pána tak nazývám, ale opravdu nemohu jinak. Jeho tělesný pach byl natolik silný, že i diváci, kteří seděli pod námi, se na nás ohlíželi, kdo to asi tak je. Když muž sedící vedle mě tleskal, musela jsem si zakrývat nos. Nedokázala jsem pochopit, jak vůbec někdo takový může vylézt ven – situace byla paradoxní i vtom, že měl na sobě drahé značkové oblečení, nejnovější dotykový telefon a vedle něj seděl obdobně situovaný kamarád. Zkrátka oba pánové vypadali na „horních deset tisíc“.

Po konci prvního setu jsem situaci řešila se svými přáteli, chtěli jsme si dokonce i přesednout, ale pak jsme si řekla PROČ?! Proč zrovna já bych měla snášet vedle sebe někoho tak nechutného, nebyla jsem jediná, komu zápach pána vadil, a tak jsem zkrátka během přestávky přistoupila k dotyčnému smraďochovi a slušně se ho zeptala: „Prosím vás, je mi to opravdu trapné, ale mohl byste se navonět? Opravdu velmi silně zapácháte potem.“ Pán na mě v tu chvíli nechápavě pohlédl, sjel mě od hlavy k patě a vykřikl: „Abyste se slečinko jedna háklivá nepo*rala. Co si to ke mně vůbec dovolujete?“ Zůstala jsem nad jeho reakcí v němém úžasu, neměla jsem prostě slov! Co si to dovoluje, jak vůbec může takhle jednat? Byla jsem na něj slušná! Já jediná sebrala odvahu a řekla mu to. Už se asi ani necítil, páchnul jak stoka, a já jsem to měla snášet? Pomyslela jsem si.

Začínala jsem rudnout, když v tom se do situace vložil manžel: Neurážejte nás tady, smrdíte, to se nemůžete navonět? Všichni vás tady cítí, jste prase!“ Pán zbrunátněl, sednul si, něco zamumlal… začínal druhý set a jen já a manžel jsme stáli jako opaření. Ostatní se znechuceně pootočili, něco si zašuškali, a my jsme zkrátka vyklidili pole. Ano, odešli jsme! Při představě, že budu vedle toho s odpuštěním čuněte sedět ještě několik dalších hodin, se mi chtělo zvracet, a tak jsme zkrátka zmizeli.

Nechali jsme si holt utéct tak skvělý zápas jen kvůli jednomu nehoráznému buranovi, který měl na sobě ohoz Armani, ale smrděl skoro stejně jako nemytí bezdomovci.

Když jsem o tom svým přátelům vyprávěla, některým to připadalo vtipné, jiní mě pochválili, že jsem sebrala odvahu a pánovi to řekla. Prý by to nikdo z nich neudělal. Druhým dechem ale spousta z nich dodala, že jsem hloupá a neměla jsem odcházet – přišla jsem o životní zážitek z Petřiny výhry, prý jsem velká „cíťa“. Jo, mrzí mě to, nikdo nemá přece právo nás omezovat, asi jsem to měla vydržet, ale v tu chvíli to nešlo jinak, věřte mi!

Už je to sice za mnou, dnes se tomu i zasměju, ale docela by mě zajímalo, jak byste reagovaly vy? Už se vám někdy stalo něco podobného? Už vám někdy obdobný smraďoch zkazil kulturní akci?

Čtete také:

   
19.11.2014 - Ona s ním - autor: Veronika Pavlíková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [31] Linde [*]

  SandraAbigail — #30mám obavy, že ochranka by nic nevyřešila Sml80ochranka nemá žádné pravomoce ani při krádežích v obchodech, kdy je evidentní, že jde o trestný čin, případně nemá ani právo zasahovat, když se něco na stadionech děje, natož v případě smradláka Sml15

  superkarma: 0 24.11.2014, 20:56:15

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] SandraAbigail [*]

  Od počítače nevím jak bych reagovala, ale kdyby to byl zjevně pach nemytého dobytka, asi bych zavolala ochranku a požádala bych o vyřešení. Tenis mě sice nezajímá, ale kdybych dala tolik peněz za lístek (na cokoliv), chtěla bych si to v klidu užít a prase vedle mě by mi to znemožňovalo, tudíž by muselo odejít nebo bych odešla já, pokud by bylo místo jinde pro mě a všechny, kteří by se mnou byli.

  Jinak mi to přijde, že pro spoustu chlapů je antiperspirant a každodenní sprcha v kategorii sprostých slov a vyhýbají se tomu (a nejspíš si ještě myslí, jací jsou to borci Sml52).

  1. na komentář reaguje linde — #31
  superkarma: 0 24.11.2014, 18:57:25
 2. avatar
  [29] kareta [*]

  cilani — #28já páchla jak kdybych spadla do siláže...strašnýSml31Sml28Sml52.

  superkarma: 0 24.11.2014, 14:57:21
 3. [28] cilani [*]

  kareta — #26 ale pánovi se asi ulevilo, ne? Sml32Sml52 No co.. stane se.. Taky jsem jednou jela busem a bylo mi líto lidí - ten česnek ze mně smrděl ještě 3 dny.. ale když ty slané palačinky byly úžasné Sml54

  1. na komentář reaguje kareta — #29
  superkarma: 0 24.11.2014, 14:49:47
 4. avatar
  [27] Linde [*]

  Danila — #23spíše si to neuvědomoval, protože znám lidi, co jsou nemocní a vědí o zápachu, který okolo nich je - a samozřejmě se za to omlouvají, když na to přijde řeč, že v okolí něco páchne. Tento chlap byl asi prase a necítil se. Ale takových je více - třeba v Kauflandu chodí mnohé starší páry nakupovat v akci, ať chci, nebo ne, musím je zaškatulkovat - jsou to prostě důchodci a páchnou dost. Ne močí, nebo nemocemi, ale nepraným oblečením starými kabáty..no a potem. Je to tak. A čím více při těle, tím hůř.

  superkarma: 0 19.11.2014, 21:05:54
 5. avatar
  [26] kareta [*]

  Suzanne — #9já si na střední odsedla kině od pána, protože jsem si myslela, že je to smraďoch, ale smrad se furt táhnul za mnou....až pak mi došlo, že to jsou následky mé denní práce v kuchyni a loupání 2 pytlů cibuleSml54. prostě to nešlo ani umýt...ani otřít petrželí, ani solí...prostě to všechno přeraziloSml80

  1. na komentář reaguje cilani — #28
  superkarma: 0 19.11.2014, 19:50:59
 6. [25] vintage [*]

  paní si pro příště musí vzít nějaký sprej a stříkat kolem sebe. takové situace zažívám téměř každodenně - v práci. a zdá se mi, že obecně lidé nějak kašlou na ohleduplnost k druhým, k okolí. od řvoucích a nevychovaných dětí, arogantních řidičů, úředníků a bohužel i prodavačů, přes různé "rozšafné" burany/ky, kteří rádi dávají na odiv svou důležitost, mylně plynoucí nejspíš z jejich postavení nebo finančního zabezpečení. ale peníze člověka lepšího neudělají. buran zůstane buranem, je to v něm. a může být třeba milionář.

  superkarma: 0 19.11.2014, 19:35:40
 7. avatar
  [24] cicinka [*]

  Uznávám, že nemytí a po...ení lidé nejsou opravdu nic příjemného.

  Já mám ovšem opačný problém. Nesnáším ty, kteří a které jsou voňavkama zlití od hlavy až k patě. Kdy se těsně vedle mne nafoukají spreji v okruhu několika metrů, tak, že se tam nedá dýchat.

  Dráždí mne to v nose, v krku, spouští mi to děsnou migrenu a kolikrát se mi z těch super "vůní" chce též Sml43 A vím, že nejsem sama. Ono vlézt někam, kde je cítit jen nějaký rádoby extra super parfém, to je taky zážitek. Pokud to jde odcházím......z obchodu, z kanceláří. bohužel jen z pracoviště odejít nemohu a tak trpím......vzájemná domluva totiž nefunguje. Vítězí bezohlednost a frajeřina.

  Ha a co s tím?

  Všichni tu nadávají na nemyté smraďochy, ale jsou smraďoši a smraďošky i z opačné strany. Sml3

  superkarma: 3 19.11.2014, 15:07:27
 8. avatar
  [23] Danila [*]

  Sml30 tak práve pred chvíľou som zapálila vonnú lampičku lebo tu mám podobný problém Sml30 doporučujem vosk Yankee Candle, ten je extrémne silný Sml22

  No a k tématu...Tak je to tažké Sml80 niekto ma citlivý nos a vadí mu akákoľvek voňa alebo smrad. Ale obdivujem odvahu že ste to dotičnému povedala. Ale manžel sa teda mohol krotiť a to "prase" vinechať. Sml68 Pán mohol byť aj váže chorý a preto tak zapáchal. Pochybujem že by si povedal: "taaak dnes pojdem smrdieť pekne medzi ľudí." Asi si to neuvedomoval alebo zato nemohol no Sml80

  1. na komentář reaguje linde — #27
  superkarma: 1 19.11.2014, 14:57:01
 9. [22] uuu [*]

  Ne, ale od smradlavých kuřáků si odsedám běžně.

  superkarma: 1 19.11.2014, 14:37:57
 10. avatar
  [21] Milicent [*]

  Kuře — #8 do bodejť koupele nestačí...znám to taky..zaplať bůh za kosmetické přípravy proti pocení.Sml80

  superkarma: 0 19.11.2014, 14:00:51
 11. avatar
  [20] OlgaMarie [*]

  Januše — #17 Před lety mi šéfoval pohledný, chytrý a pracovitý ing. Když obcházel pracoviště, velmi slušně požádal přítomné, aby nepoužívali parfémy, deodoranty apod s výraznou vůní, protože se mu občas z různorodosti pachů dělá zle.

  superkarma: 0 19.11.2014, 12:47:12
 12. [19] Rikina [*]

  No a znám jednu firmu, kde se člověk může mejt a vonět do alelujá a není mu to nic platné. Sml57 Ta firma podniká v oboru "nakládání s odpady". Vozí fekálie, kejdu, hnůj, odpadní vody... celej areál, všechna auta, všichni zaměstnanci, hlídací pes, a ještě okolí v okruhu 1 km smrdí přímo strašidelně. Ale dá se tam dobře vydělat, platy jsou proti běžnému průměru v okrese dvojnásobné. Takže zaměstnanci smrdí rádi, maj to placené.

  superkarma: 5 19.11.2014, 11:42:07
 13. avatar
  [18] Myskamaus [*]

  Navonět ano, ale napřed hlavně umýt!

  superkarma: 1 19.11.2014, 11:16:20
 14. [17] Januše [*]

  u nás v práci spíše než "smraďoch" zkazila oslavu dámička-parfumérie hadr

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #20
  superkarma: 0 19.11.2014, 10:34:40
 15. [16] cilani [*]

  jazuzinka — #5jj na parfémy některých dámiček by měl být zbroják. Hlava z toho bolí, oči slzí a dýchat se nedá, ve vzduchu to stojí a špatně se to větrá. Jedna zákaznice mi sem chodí, ta se snad nasmrdí, než vleze.. to rovnou otevírám okno, aby se to dalo přežít.

  Milicent — #7 No, on brácha byl v pubertě ve vaně několikrát denně, ale prostě se mu zbláznilo tělo.. pak z toho vyrostl.. Ne každý za to může..

  superkarma: 0 19.11.2014, 09:56:42
 16. avatar
  [15] rusalka2008 [*]

  Taky bych to asi nevydržela, stačila kolegyně v práci... nikdo jí to nechtěl říct, až s ní musela promluvit nadřízená a - pomohlo to!

  superkarma: 0 19.11.2014, 09:10:35
 17. avatar
  [14] hyenka [*]

  MaVy — #11Ale i toto se dá řešit, obvykle pomůže pití odvaru ze šalvěje a úprava jídelníčku Sml22

  superkarma: 0 19.11.2014, 08:47:34
 18. avatar
  [13] hyenka [*]

  Soucítím s autorkou článku. Mám megacitlivý čich a slabý žaludek, kdybych zůstala sedět vedle někoho tak smrdutého, nemusela bych udržet obsah žaludku, a za Sml21 bych byla já. Svoje jsem si užila v kanceláři s jednou kolegyní, sice používala parfém od Diora, ale nějak jí nedošlo, že je opravdu nutné se taky někdy osprchovat. A věřte, není nic horšího, než těžký parfém, který má překrýt pach nemytého těla- nejhorší byly pátky, protože dotyčná se sprchovala asi jen v sobotu Sml15

  superkarma: 0 19.11.2014, 08:45:30
 19. avatar
  [12] Kimmy [*]

  Možno by bolo lepšie sa ho radšej opýtať, či by sa (aspoň v budúcnosti) nemohol umyť...aj keď predpokladám, že to by ho asi naštvalo a pobúrilo ešte viac...

  Prípadne sa obrátiť cez prestávku k nemu a nenápadne, tváriac sa že neviem čo je príčina, sa ho akoby nevedomky opýtať "Niečo je tu cítiť... cítite to tiež?". Ale potom už by to bolo treba dobre zahrať, akože naozaj neviete odkiaľ ten zápach ide a snažíte sa k tomu (s jeho pomocou) dopátrať...

  superkarma: 0 19.11.2014, 08:35:22
 20. [11] MaVy [*]

  no, já znám muže středních let, takového hromotluka, otce 4 dětí dobře prosperujícího podnikatele, sprchuje se ráno i večer, používá deodoranty, antiprespiranty a je cítit potem stále, nic mu nepomáhá Sml80takže je otázka zda dotyčný byl cítit zasmrádle, nebo má jen nějaký zrdavotní problém

  1. na komentář reaguje hyenka — #14
  superkarma: 1 19.11.2014, 08:31:34
 21. avatar
  [10] datura [*]

  My měly takovou šéfovou, smrděla na sto honů a ještě měla na triku mokré, smradlavé koláče. Samozřejmě jsme jí to neřekly, ale ke každým narozeninám dostávala spreje, voňavky a stejně smrděla jako tchoř. Naštěstí měla svou kancelář a když vlezla k nám, tak jsme otevřely hned okno a stejně jí to netrklo. Pak si našla jinou práci a my zas měly voňavou kancelář. Sml58 Halt někdo má pot hodně výrazný a když si ještě nemění oblečení / ta naše šéfka nosila pořád to samé/ a navíc ho nepere, tak je to hrozné. Oni ti nositelé smradu to na sobě už necítí, to je stejné, jako když používáte stejnou voňavku.

  superkarma: 2 19.11.2014, 08:27:48
 22. avatar
  [9] Suzanne [*]

  Nic takového jsem nezažila. Jen asi před dvaceti lety na koncertě byl vedle mě pán, co právě dovečeřel syrovou cibuli. Jo, to byl smrad Sml30 Jen jsem se na něj podívala a on se mi začal omlouvat, že to ví, že byl na koncert povolán jako záskok, ale cibuli už snědl. Zasmáli jsme se tomu, ten cibulový pach je sice cítit, ale tak hrozné to není.

  1. na komentář reaguje kareta — #26
  superkarma: 1 19.11.2014, 08:14:47
 23. avatar
  [8] Kuře [*]

  Milicent — #7 Trošku se dospívajících hochů zastanu - nemusí to být špatná hygiena. Jeden z mých blízkých příbuzných se v době dospívání 3x - 4x sprchoval a i tak byl jak tchoř...

  1. na komentář reaguje Milicent — #21
  superkarma: 2 19.11.2014, 08:02:09
 24. avatar
  [7] Milicent [*]

  ..jo, někdy mám taky pocit, že do Česka ještě vynález antipespirantů a dezodorantů nedorazil. Jem socka, jezdím autobusy..nejhorší je to v létě u dospívajících hochůSml15 ale absolutně nejhorší býval jeden pán, i v nejtepleších dnech v saku a obleku, zřejmě pořád tom samém - pan advokát..to se mi zvedal kufr a nebylo úniku, než dojet Sml68

  1. na komentář reaguje Kuře — #8
  2. na komentář reaguje cilani — #16
  superkarma: 1 19.11.2014, 07:35:15
 25. [6] Rikina [*]

  Nevím. Nikdy se mi nic takového nestalo. Buď mám nějak otupělý čich, nebo nechodím na místa, kde lidi smrdí... Sml80 Jo, jednou ve vlaku, v kupé, kde byla matka se třemi dětmi a to nejmenší napřed kojila, ono se pak pozvracelo a pak ho ještě přebalovala. To byl smrad, že by člověk nevěřil, jak dokáže zatouchat malé mimino. To jsem pravila fuj a otevřela okno. Paní se rozčílila, že jaké fuj, a že dítě nastydne. Tak jsem okno zavřela a šla jinam, protože beztak cestování se třema cizíma dětma, které dělají kravál, všechno kolem zapatlají a nadrobí jídlo, to by musel bejt člověk svatej. Sml32 Ona sice jsou ve vlaku kupé vyhrazená pro matky s dětmi, ale málokterá to bere na vědomí. Sml80 To je asi jediný výrazně smrdutý zážitek, co se mi teď vybavuje.

  superkarma: 2 19.11.2014, 07:34:52
 26. avatar
  [5] jazuzinka [*]

  ono stejně nepříjemné je, když vedle sedí někdo silně navoněný. tuhle mi jedna "dáma" v divadle dala takovou facku svým parfémem, že jsem se rozbrečela ještě před prvním zvoněním. a s tím neuděláte taky nic.

  1. na komentář reaguje cilani — #16
  superkarma: 4 19.11.2014, 07:06:20
 27. avatar
  [4] samecka [*]

  Já to jednou v práci nevydržela, odkráčela jsem na WC, zpátky se vrátila s osvěžovačem a ostentativně stříkala po pracovišti do luftu.( čekajíce, že mi přiletí facka...)

  superkarma: 0 19.11.2014, 06:41:09
 28. [3] posp [*]

  berte si sebou antiperspirant a dotyčného postříkejte

  superkarma: 1 19.11.2014, 05:58:23
 29. avatar
  [2] gerda [*]

  Já bych asi odešla, a bez řečí a rozčilování. Ten člověk reagoval tak, jak musel - zaskočili a šokovali jste ho, nečekal takové ponížení na veřejnosti. A trucovitě zůstal na místě. Jsem si jistá, že se nad tím cestou domů zamyslil a příště si dá bacha. Zážitek to musel být krutý, já taky odsedávám, když mě něco praští přes nos.

  superkarma: 5 19.11.2014, 05:41:23
 30. [1] Maria28 [*]

  Mně se toto stalo zhruba před týdnem v práci. Měli jsme celodenní školení a během dopoledne si ke mně přisedl kolega z detašovaného pracoviště, který přijel pozdě. V tu chvíli se od něj začal šířit štiplavý odér, něco jak je popsáno výše. Nešlo to vydržet. A navíc pocit, že si kolega z druhé strany mohl myslet, že tak smrdím já. Tak jsem vystřelila a šéfové jsem se omluvila, že tam nebudu a řekla jsem jí proč. Ale ani jedna jsme mu to neřekly. Ve výše uvedeném případě bych se zeptala pořadatelů, zda není místo někde jinde, třeba se někdo nedostavil.

  superkarma: 0 19.11.2014, 00:47:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme