Novinky

Naučte se zachránit život!

Centrum Černý Most se po zářijových Dnech zdraví zapojilo do dalšího osvětového projektu zaměřeného na zdraví. Ve čtvrtek 16. října od 10 do 18 hodin bude hostit akci s podtitulem „Vaše ruce mohou zachránit život vašich blízkých“, v rámci níž na všechny zájemce čeká bezplatná výuka resuscitace, nácvik přivolání záchranné služby a ukázka jejího technického vybavení.

Centrum Černý Most, Česká resuscitační rada a Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy akci pořádají v rámci Evropského dne záchrany života (European Restart a Heart Day), který si klade za cíl zvýšení informovanosti o příznacích srdeční zástavy. V neposlední řadě zdůrazňuje i význam jednoduchých kroků nezbytných pro záchranu lidského života, jako je přivolání záchranné služby prostřednictvím tísňové linky 155 a zahájení nepřímé srdeční masáže.

srdce

Srdeční zástava postihuje v Evropě přibližně půl miliónu lidí ročně, z nichž více než 350 000 nepřežije. Nejčastější příčinou srdeční zástavy je u dospělých onemocnění srdce, u dětí pak tonutí a úrazy. Vlivem stresu, kouření a dalších rizikových faktorů narůstá výskyt srdečních zástav u stále mladších osob, včetně sportovců. Srdeční zástava vzniká obvykle neočekávaně a bez varovných příznaků. Pro záchranu života stačí velmi jednoduché kroky: zavolat na linku 155 a zahájit srdeční masáž. V případě jakýchkoliv pochybností volajícímu vždy poradí operátoři linky 155 a zůstanou s ním v kontaktu až do příjezdu sanitky. Poskytnutí první pomoci zlepšuje šanci na přežití srdeční zástavy trojnásobně.

Více informací naleznete na www.centrumcernymost.cz/ www.facebook.com/centrumcernymost, dále na www.resuscitace.cz a www.zzshmp.cz.

   
15.10.2014 - Redakční novinky - autor: Tisková zpráva

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme