Domácnost

Naučte děti hospodařit s penězi


Česká spořitelna, počtem klientů největší banka v ČR, nabízí mnoho finančních produktů. Její záběr je tak široký, že je zkráceně řečeno bankou pro všechny, navštěvujete ji Vy a nyní je otevřena i Vašim dětem. A právě o dětských bankovních produktech bude náš seriál, který jsme pro vás ve spolupráci s Českou spořitelnou připravili.   

V nabídce je ucelený soubor produktů pro děti, které na sebe postupně navazují. Banka na děti myslí od začátku především se  spořením, ale nabízí také účty s řadou dalších služeb ušitých na míru konkrétní věkové kategorii.  Batole si sice svůj účet ještě nezařídí, ale spořit za něj na dětskou vkladní knížku mohou rodiče nebo prarodiče. Jakmile se naučí číst, psát, počítat a ví, co je bankomat, je pro něj hned od deseti let připraveno dětské konto Xtra, s kartou pro výběr do bankomatu. Jen co se otrká na této startovní čáře, může jako student od patnácti let zacházet s Programem Student+, na který navazují další výhodné finanční produkty a služby měnící se dle věku (a tudíž i potřeb) klienta.

Pro vás, kteří jste se rozhodli, že svému robátku připravíte na startovní čáru do života nějaký finanční základ, máme několik užitečných rad týkající se dětské vkladní knížky. 

Je určena dětem ve věku 0-18 let a zakládá ji na jméno dítěte zákonný zástupce. Jednomu dítěti můžete založit neomezený počet knížek, bonusy však získáváte  pouze na jednu, Vámi vybranou.  Z této vkladní knížky můžete na rozdíl od konkurenčních bank vybírat zdarma, vyšší výběry jsou sledovány (omezeny max. částkou 250 tis. Kč), aby byly chráněny úspory dítěte proti případnému zneužití práva výběru jeho zástupcem. Pro klienty ve věku 15-18 let je povolen výběr 20 tisíc korun za měsíc.

 

Bonusy navíc! – k naspořené částce můžete dále získat dvě výhodné úrokové bonifikace, které jsou na sebe vázané. První základní je bonus za nevybrání vkladu, při splnění této podmínky máte nárok na další odměnu za spoření (pokud je na knížku uloženo více než 6 000 Kč).

 

Maskotem dětské vkladní knížky od České spořitelny je cvrček houslista, kterého vytvořil pan Zdeněk Miler, autor obrázků seriálového „Krtečka“.

 

Bližší informace získáte na bezplatné infolince: 800 207 207 nebo na www.csas.cz . Můžete také navštívit nejbližší pobočku České spořitelny.

Soutěžit o plyšové cvrčky můžete ZDE

 

   
26.10.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Léňa [*]

  lumpici: to je docela dobrý vydírání(stejně jako reklamy v televizi) a navíc mám pocit, že tyhle věci jsou snad ve školách zakázaný ne?

  superkarma: 0 26.10.2005, 12:17:40
 2. avatar
  [6] lumpici [*]

  Dcera má účet u Poštovní spořitelny, tam si šetří peníze co jí zbydou z kapesného a má našetřeno víc, než když ty peníze nechávala doma v kasičce. Protože potom jí nevadilo ty peníze utratit. Takhle jsou prostě na účtu a než aby šla na poštu si vybrat, to radši chvilku počká a nekoupí si to. Mě to přijde jako bezvadná forma jak děti učit si šetřit.
  Vadí mi ale když takové letáky o spoření dětí strkají dětem ve škole, protože si myslím že malé děti potom chtějí založit účet třeba proto, že dostanou plyšovou berušku nebo něco jiného a ne pro to, jak je to kde výhodné. Mladší dcera přinesla ze školy taky leták, byla tam dealerka a nabídla jim spoření s breruškou (nevím už od které banky), berušku jim přinesla ukázat a děti z ní byli nadšené (prvňáčci) a vysvětlila jim, že když jim rodiče založí účet u nich, tak děti takovou berušku dostanou.
  Evka

  superkarma: 0 26.10.2005, 09:14:41
 3. avatar
  [5] Beruška1 [*]

  Vzhledem k tomu, že nemám nazbyt peníze, žádný účet svému děťátku zakládat nebudu. Dostane týdenní kapesné, s ním si musí vyjít. To co se tu doporučuje, si můžou dovolit ti, kteří se topí v penězích. Ale jestli to jejich dětičky naučí šetřit,to nevím.

  superkarma: 0 26.10.2005, 08:09:31
 4. avatar
  [4] Májík [*]

  Koukám, že to "masírování" je v plném běhu, puboš donesl před dvěma dny ze školy dopis od ČS, kde ho taky nabádají k tomu, aby si u nich založil účet, respektive, abychom mu ho tam založili my.

  superkarma: 0 26.10.2005, 06:58:33
 5. avatar
  [3] svetluszka [*]

  Fiona: .. ....stavebko je určitě lepší....

  superkarma: 0 26.10.2005, 03:41:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme