Čtenářka TTT si zcela „zvrhle“ koupila kalendář na další rok a všechny zprávy o konci světa ignoruje. Vyzývá k tomu, abychom se nad sebou zamysleli. Díky TTT za Váš příspěvek. Náramně jsem se pobavil Vašimi přirovnáními. Ono vlastně k tomu není ani co dodat.

Většinou takhle na konci prosince dojdu na poslední stránku kalendáře. Ještě nikdy mne nenapadlo jít shánět sirky, konzervy a odlehlou jeskyni. Spíš jsem si šla do papírnictví pro nový. No jasně, že ten můj kalendář s recepty na zákusky a masové rolády asi nebude tak slavný jako ten mayský, ale princip zůstává stejný.

Jasně, že jsou dny, kdy koncentrace tupců  a množství kolizí s nimi dostoupí nejvyššího stupně  škály blbcoměru. Hlavní zpravodajská relace přinese obsáhlou reportáž s živým vstupem o tom, že se opět nepodařilo najít nezkorumpovaného politika a pátrání po rovné páteři bylo opět odloženo na neurčito. Na prvních stránkách novin je většinou Iveta nebo nějaká veřejně činná osoba nepodmíněně, podmíněně nebo nepravomocně odsouzená. Na stránce druhé je pak nudný statistický výcuc o úpadku ekonomiky, polské soli v salámech nebo vývoji cen pečiva a vepřového masa. Jediné, co v tisku nezklame je tak televizní program, protože od něj již dávno nikdo nic nečeká, takže nemrzí, když tam nic nenajde.

To pak stačí, když vás přetáhne v marketu senior holí, že jste mu vzali akční máslíčko za dvacet, vystojíte frontu na poště a  za darovanou pětku bezďákovi na čůčo si můžete spolu s ním bezzubě zanadávat na systém, vládu, ceny, šéfa i počasí. A vědci počítají kalorickou spotřebu na jeden polibek, namísto aby léčili dědouškům prostatu.

Jeden by pak lidstvu i planetě nepřál nic jiného než jednu pěknou a definitivní explozi.

Ono to totiž vypadá jako jediné řešení téhle slepé uličky.

No jasně, že jsme jako lidstvo pěkně zparchantěli, od Boha se odvrátili, modly zavrhli, konzum na piedestal postavili a za bernou minci máme slova panoptika osobností, které se proslavily velikostí silikonů, koupelny nebo počtem rozvodů. Ale v minulosti jsme nebyli také žádní andílci. Zkrátka bylo už lépe, ale také hůř. A zase bude..... 

Pořád vidím na světě i lidech ty dobré stránky. Je jich dost. Třeba ty zvěsti o konci světa budou k něčemu přeci jen dobré. Možná až se ráno v sobotu probudíme a koukneme na ten stejný svět, o který jsme se den před tím báli, se smíříme s tím, že nás žádná apokalypsa nevysvobodí a jediná cesta jak nezcvoknout je, naučit se mít rád zem, po které chodíme a lidi, vedle kterých žijeme. Někdy by bylo fajn, kdybychom dokázali hledat lepší a hezčí v nás i bez pohrůžky apokalypsy. Ale to už bych asi chtěla hodně.

Nevím, jak vy, ale já už mám na sobotu plány a na tu příští také, takže explozi modré planety přesouvám na příští milénium. Už jsem si koupila nový kalendář. Tentokrát bude s kytinkami. Jenom doufám, že až ten můj letošní někdo jednou najde a uvidí totálně zahlcený a popsaný poslední list, pochopí, že jsem jen plánovala společné svátky nikoliv zánik světa.

TTT 
Text nebyl redakčně upraven


Věříte na konec světa?

  • Co si pod tím pojmem představujete?
  • Nějak se na něj chystáte?
  • Co vás v souvislosti s tímto fenoménem zaujalo?
  • Co byste chtěla světu a lidstvu v poslední den vzkázat?
  • Co si o lidech, co se na konec světa připravují, myslíte?
  • Udělali Mayové chybu, nebo je jen nechápeme?
  • A i když teď konec nepřijde, řítíme se do něj?
  • Napadá vás k tématu něco jiného?

Pak to napište do redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne v 16 hodin za příspěvek odměním krásnou květinou, doručenou až k ní domů…

Reklama