S příchodem plískanic a nevlídného podzimního počasí nastává také čas nejrůznější dětských nachlazení nebo viróz. I když se nejedná o závažná onemocnění, návštěva lékaře je většinou doprovází. Víte, jak dětem vysvětlit účel návštěvy lékaře a alespoň částečně zmírnit jejich obavy? Zkuste to prostřednictvím her.

duplo

Je naprosto normální, že hry a hraní představují v období dětství hlavní náplň všech aktivit. Dítě hrou zapracovává své zážitky, otiskuje do ní svět kolem sebe a nově nabyté zkušenosti. Hrou si pomáhá k pochopení skutečného světa a zmenšený, přesto reálný svět LEGO® DUPLO®, je k tomu ideální pomůckou. Jednotlivé životní obrazy si s dětmi můžete zkusit na nečisto a vysvětlit jim, jak pracují policisté, co se děje na farmě nebo jak to chodí právě u lékaře.

Vycházíme ze zkušeností rodičů

Jak dětem vysvětlit, kde se bere bolest a jak to chodí u paní doktorky? Rodiče, kterých jsme se zeptali, se shodují, že důležité je vše dětem popsat. Co je čeká, jak bude návštěva probíhat, kdy bolest pomine a jak k tomu dojde. Důležité je také, aby děti pochopily, že k lékaři chodíme pro úlevu, nikoliv pro bolest. Na pomoc si tak rodiče berou oblíbené hračky, drobné odměny nebo pamlsky. Vynikajícím průvodcem v cestě za zdravím jim nyní může být i Velká městská nemocnice od LEGO DUPLO.

duplo

V DUPLO Světě je tak o všechny pacienty dobře postaráno a ve Velké městské nemocnici je pořád co dělat. Je jedno, zda přijede sanitka s pacientem, nebo je potřeba vyšetřit miminko, lékař se sestřičkou mají pořád plné ruce práce. K dispozici mají ordinaci, rentgen, invalidní vozík a sádrovnu - vše co potřebují, aby se pacientům brzy ulevilo.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak prostřednictvím her nejlépe rozvíjet svět vašich dětí nebo sdílet své zkušenosti s ostatními rodiči, navštivte www.duplosvet.cz.

Reklama