Svérázného samotáře má za partnera čtenářka Petra. Možná vám to bude připadat divné, ale musela ho naučit, projevovat city. Ne, ještě nedovede říct, že ji má rád, ale už se naučil ji obejmout a dát polibek.

Dovedete si představit život s partnerem, kterého má čtenářka Petra? Tedy se samotářem, co neumí dávat najevo city...


Náš vztah začal před třemi lety. Byli jsme kamarádi, jezdili jsme spolu na kole, chodili na procházky, do divadla, do kina.

V podstatě mne držel nad vodou v době kdy mne můj manžel vyhostil i s dětma z bytu a přede mnou byl rozvod a hádky o dceru. Postupem času se z nás stali partneři. Já někdy říkám, že jsem si zbyli. Ale nebylo to vůbec jednoduché.

Já bych svého nynějšího partnera popsala jako samotáře, milujícího svobodu a který neumí dávat najevo své city a ani je projevovat.

Objetí bylo ze začátku nejvyšší forma projevu lásky. Do dnešního dne jsem od něj neslyšela slova „mám tě rád“ a už vůbec ne „miluji Tě“.

Ač je to těžko pochopitelné, tak jsem se naučila vnímat jeho náznaky, gesta, kterými mi svoji lásku projevuje.

Já ho naučila mi dávat polibek při probuzení a pak když odchází do práce a pak když se z práce vrací. Možná se vám to bude zdát divné, ale polibky pro něj byly nemyslitelné. Naučila jsem ho, aby nepoužíval ironickou mluvu vůči dětem i vůči mne. Naučila jsem ho, aby když už o citech a lásce nemluví, aby mi ji projevoval například objetím.

Byla to dlouhá cesta a stále je co zlepšovat. Přiznejme si, která z nás nechce slyšet nejlépe jednou denně „ mám tě rád“ :-) Já vím přeháním, ale po pravdě se na ty slova od něj těším.

Já vidím tu změnu, naučil se žít se mnou a mýma holkama. Byl to pro něj velký zásah do života, byl zvyklý žít sám a tvrdohlavě si hájí jeden svůj den v týdnu, kde jezdí do svého bytu, je tam přes noc a druhý den se opět vrací k nám. Naučil se využívat už jen jeden den v týdnu.

Jinak je to muž, který se nerad něčemu učí. A je těžké u něj vyvolat potřebu změny, tak jak by se to líbilo mne, ale pomaloučku a po troškách se mi to daří.

Petra

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturu.

Téma dne 15.11.2013: Maličkosti, které jste na něm změnila

  • Co se vám podařilo na vašem partnerovi změnit?

Své příspěvky k tomuto tématu zaměřené na detail (tedy hlavně na maličkosti) mi posílejte v pátek 15.11.2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce. Jedna autorka příspěvku obdrží od redakce krásný dárek pro něj: Toaletní voda Ermenegildo Zegna Uomo v hodnotě lehce přes 1600 Kč. Její příspěvek ale musí být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Zasílejte je na e-mailovou adresu:

uomo

Reklama