.

Naučil se pár slovíček a nejíst většinu jídel

Novinky

Naučil se pár slovíček a nejíst většinu jídel

S úsměvem a vtipem nám o své školce i o zážitcích se školkou svého syna povyprávěla také čtenářka Kočička. Pobavilo mě hlavně to, že se její syn ve školce naučil nejíst většinu jídel.

Příklad ostatních je důležitý, i v tom špatném... Syn určitě brzy pozná, co je dobré - všechno od maminky. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Kočičko, a přeju krásný den.


Milé žínky Inky,

školka v mé paměti není zapsána moc dobrým písmem. Dodnes si pamatuji tu potvoru se zrzavými culíčky a modrými očičkami, jak mě kopala, kousala a štípala, kdykoliv se paní učitelka nedívala. Co odpolední jsem prozírala do stropu, jelikož byl nucený spánek. Ale na druhou stranu i pamatuji to úžasné saunování, kdy nám v zimě pan údržbář vysekal díru do bazénu a naházeli nás tam jak kostky ledu. Líbání s vybraným vzorkem za závěsem, když jsem ho potkala po pár letech, tak z našeho idolu se již v 15 letech stal Spejbl bez vlasů. Prostě za komunistů to byla luxusní školka, o proti té co má mé dítko dnes na vesnici.

O to víc jsem u prvního dítka prožívala nucené odloučení spojené s dramatickými událostmi v bývalém zaměstnání a nervy, zda budu mít práci a další bod pro získání školky, apod. Nakonec dopadlo vše jinak a já šťastně konečně otěhotněla znovu, školku získala taky a práci udržela a rovnou nastoupila na rizikové těhotenství.

Přesně si pamatuji první den nástupu do školky, sotva zamával, dal mi pusinku a já nakonec byla ta co celou cestu domů bulela a tak i celý týden co jsem ho tam vodila a to prosím jen na dopoledne. Byla jsme nakonec šťastná, že se mu tam líbí a má kamarády, kteří mu v okolí našeho domu zoufale chyběli a já klid na přežití svého ne moc zdravotně dobrého těhotenství. Stále jsem se strachem sledovala, jestli mu někdo neubližuje, jako mě tenkrát. A vše v pořádku.

Prožívám krásný klid, že když chci jsme spolu doma a můžeme si sebe navzájem užívat a zároveň si od něj mohu na pár hodin odpočinout, vyřídit lékaře, jelikož hlídání babiček a tetiček nemáme. Kromě prohloubení samostatnosti se tam naučil pár úžasných slovíček a nejíst většinu jídel. Když jsem pro něj po obědě chodila a děti ještě jedli a slyšela ty hlásky, tohle nejím to je hnusné, po tom budu určitě blinkat.... vstávali mi chlupy hrůzou a musela jsem se držet, abych tam na toho dotyčného nevlítla. Ať si to nejí, ale po tichu.

Takže moje dítě co bylo schopné sníst i špejzli od nanuku, najednou přestalo jíst ryby, houby, květák, luštěniny a mraky dalších.... Stejně mu je tajně pašuji do jídel :-)

pěkný den

Vaše Kočička

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Historky z mateřské školy

 • Jak se Vám líbilo ve školce?
 • Chodila jste tam ráda?
 • Na co nejradši vzpomínáte?
 • Jak to je nebo bylo s Vašimi dětmi?
 • Dostaly se Vaše děti do školky bez problémů?
 • Máte nějaké vtipné nebo zajímavé historky?

Napište mi také, budu se těšit na všechny vaše příspěvky. A co dnes získá za odměnu jedna z vás? Publikaci Putování s knihou z Knižního klubu a Veselé úkoly pro předškoláky: Hurá do školy. Vaše povídání posílejte jako vždy do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ŠKOLKA. Předem moc děkuju!

skolka

   
05.11.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Eva_CZ [*]

  Nikar — #3 co s pribehem, kdyz se diky mizerne gramatice neda cist? Sml80

  superkarma: 0 05.11.2013, 17:30:38
 2. [3] Nikar [*]

  Myslím, že šlo o příběh a ne o gramatiku....

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #4
  superkarma: 0 05.11.2013, 16:53:35
 3. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  Kocicko, vrat se na Zvlastni skolu a zopakuj si zaklady cestiny.

  superkarma: 0 05.11.2013, 16:49:23
 4. avatar
  [1] enka1 [*]

  Příklady táhnouSml22

  superkarma: 0 05.11.2013, 13:46:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme