Bulvár

Nastávající maminky to mají s kuřáky těžké

Kdo má pravdu, že je diskriminovaný: kuřák či nekuřák?

Ve svém prvním zaměstnání jsem byla spokojena, až do doby, kdy nám do oddělení foukli kuřáka. Právě v tuto dobu jsem byla těhotná a kolega se neobtěžoval si jít zapálit a vykouřit „hřebík do rakve" ven. Moje napomínání nepomohlo, a tak jsem si postěžovala vedoucímu oddělení. Ani on neměl úspěch. Kolega ho ještě zesměšnil, že nemá právo HO omezovat.

A ty Věru neomezuješ, a to malé má čuchat tvůj smrad z cigaret?" bránil mne vedoucí. Kdykoli si zapálil, odcházela jsem z kanceláře, práce stála a dodělávala jsem ji doma. Tak jsem vydržela pár týdnů a po jednom vydatném vyměnění názorů jsem dala průchod zdravému rozumu a šla k řediteli závodu.

Továrna, kde jsem byla zaměstnaná, byl strojírenský kolos, ale ani tam se neututlaly pracovní vztahy a problémy. O mém problému věděl. Pan ředitel měl poradu a sekretářka měla zákaz pouštět jakékoli návštěvy, které by ohrozily ředitelskou výrobní poradu". V duchu jsem si říkala: buď dostanu do ní nebo po ní :-), a s tím jsem i přes zákaz vešla.

Ředitel a jeho náměstci tlachali o všem možném, jen ne o výrobě. To dokazovaly fotky na stole. Byli přistiženi a já jsem využila jejich zmatku. Panu řediteli jsem podala písemnou stížnost, kterou musel vlastnoručně podepsat, že ji bere na vědomí, a okamžitě vyřešit můj spor s kolegou, jinak že stížnost půjde až na generální ředitelství. Během 60 minut spor vyřešil - kolegu přeřadil na jiné pracoviště s tím, že k nám do kanclu neměl přístup.

A víte, proč to tak šlo všechno rychle? Byla jsem namalovaná, nastrojená, drzá jako štěnice, a jak jsem šla kolem náměstků a prsty jim brnkla po rameni a se slovy: Hm, tak výrobní porada? Náměty fotek mají daleko do kovu :-)!"

Pan ředitel čekal mimo jiné návštěvu z generálního ředitelství a myslel si, že jsem to já. Brzy pochopil, že nejsem pražská návštěva, a tak aby mě vypakoval a zbavil se nepohodlné ženské, jednal rychle. Jinak proti kuřákům nemám nic, pokud mě neomezují a nekouří v mé přítomnosti.

Krásný den přeje arjev


Děkujeme za pěkný a vtipný příspěvek a gratulujeme k drzosti" i k úspěchu :).

Jaké jsou Vaše zkušenosti s kuřáky i s nekuřáky? A Vaše názory na ně? Podělte se na redakce@zena-in.cz!

   
06.08.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] arjev [*]

  MicinkaM: to bylo před 25 lety,jsem stará

  superkarma: 0 06.08.2007, 14:24:40
 2. avatar
  [4] MicinkaM [*]

  arjev: jen tak dál Ještěže tam tatínka máš - máš to aspoň z první ruky A jinak jsi v práci spokojená?

  superkarma: 0 06.08.2007, 14:01:47
 3. avatar
  [3] arjev [*]

  MicinkaM: díky a když byla porada hlavních konstruktérů s ředitelem,tak se svěřoval říďa po poradě těm 10 vyvoleným co mu vyvedla jedna nastávající matka.
  Jak to tak vyprávěl,tatínek,jeden z konstruktérů začínal tušit,že to je jeho povedená dcera.Tam mlčel a doma mě pochválil,že jsem pěkná potvora

  superkarma: 0 06.08.2007, 13:21:36
 4. avatar
  [2] Kuře [*]

  dóbrýýýýý

  superkarma: 0 06.08.2007, 13:19:12
 5. avatar
  [1] MicinkaM [*]

  arjev: hééézkýýý To bylo odvážný, jít za ředitelem, když měl veledůležitou ,,poradu" To hovado, co nebylo schopný jít ani s cigaretou ven, bych vyhodila

  superkarma: 0 06.08.2007, 12:53:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme