Podzimní slavnosti vína - vinobraní mají u nás dlouhou tradici. Na Moravě i v Česku je sklizeň vína spojená nejen s ochutnávkou vína či burčáku, ale také s řadou doprovodných programů. Přijměte pár víkendových pozvání.

vinobraní

13. a 14. září

Znojmo – tradiční vinobraní

Znojemské vinobraní patří na Moravě k  jedněm z nejlepších. Má dlouholetou tradici, městská slavnost probíhá v historickém duchu, příjezdem českého krále Jana Lucemburského. Kromě bohatého historického programu si mohou návštěvníci vychutnat také vystoupení cimbálky a řadu jiných atrakcí.
www.znojemskevinobrani.cz

14. září

Vinobraní na Kuksu

Také na hradě Kuks to žije a víno se pije. Tuto sobotu proběhne v prostorách nádvoří Kuksu Požehnání úrodě z obnoveného vinohradu hraběte Šporka a otevření léčivých pramenů na kaskádovém schodišti. Namísto vody tu poteče víno jako za dob starého dobrého hraběte. Využít můžete také speciální vlakovou dopravu - 14. září budou ve stanici Kuks zastavovat i rychlíky!
www.vinobranikuks.cz

14. září

Strážnické vinobraní

Na Slovácku má vinobraní dlouholetou tradici. Tuto sobotu proběhne ve městě vína a folkloru - Strážnici. Součástí Strážnického vinobraní bude bohatý kulturní program, včetně folklorní ch vystoupení strážnických souborů i vesnických skupin, akce pro děti, jarmark výrobků lidových tvůrců. V otevřených víchách, ve kterých se prezentují se svými víny a burčáky vinaři Strážnicka, budou hrát cimbálové muziky.
www.straznice-mesto.cz

14. září

Bohumín - vinobraní s burčákem

Také na severní Moravě bude probíhat vinobraní. Pro milovníky dobrého vína a burčáku se bude od 13. hod konat třetí ročník akce zvané Vinobraní s burčákem, jehož součástí bude i farmářský trh. Všichni jsou srdečně zváni.
 www.k3bohumin.cz

14. září

Roudnické vinobraní na zámku

Tradiční Roudnické vinobraní na zámku, to není pouze svátek vína a burčáku. Jedná se o hudební festival s bohatým doprovodným programem, jehož součástí je například i velká výstava autoveteránů. Hlavní program bude probíhat v sobotu od 10. 00 hod., a to hned na třech scénách v zámeckém areálu. Celý program akce je koncipován tak, aby zaujal všechny věkové kategorie - od předškolních dětí po seniory.
www.roudnicke-vinobrani.cz

14. září

Královský košt v Olomouci

Staňte se účastníky první velké prezentace všech medailových vín soutěže Král vín České republiky určené nejen milovníkům vín, ale i odborníkům z vinoték a gastronomie. Cílem akce je ideální košt pro všechny, kteří chtějí nakoupit nejlepší vína za dobré ceny. Formou koštu tu budou prezentována nejlepší vína aktuální nabídky českých, moravských a slovenských vinařů.
www.kralvin.cz/kralovsky-kost-olomouc

14.–15. září

Vinobraní na Hradčanech

V prostorách Královské zahrady a Míčovny na Pražském hradě proběhne tento víkend už 8. ročník Vinobraní na Hradčanech. Pro milovníky vína zde budou k dispozici degustace, burčák a pro děti vinná šťáva. Během víkendu také bude jedinečná příležitost prohlédnout si jinak nepřístupné produkční zahrady s Masarykovým včelínem
www.prazskypatriot.cz/vinobrani-na-hrade

vinobrani

Tolik několik víkendových tipů od nás a těšíme se i na vaše tipy.
Tipy, kde se napít dobrého vína, burčáku a ještě se i pobavit.

Použitý zdroj a foto: www.kudyznudy.cz

Reklama