Naskakuje vám při představě ranního cvičení husí kůže? Nevymlouvejte se, že se vám nechce vstávat, zkuste to a vaše rána už nebudou ospalá a unavená. Připravte se ranním cvičením na náročný den a odměnou vám bude výborná nálada a příjemnější ráno.

Proč cvičit ráno?

Ráno se většina z nás cítí polámaná a unavená. Zvonící budík je nenáviděným nepřítelem, který odstartuje ranní závody s časem a celodenní shon. Mnohé z nás ho několikrát posouvají s nadějí, že pár minut navíc zažene pocit únavy.

Energii se potom snažíme načerpat dalším poleháváním či lenošením v posteli. Mnohé z nás si k sobě přitulí děti či partnera a snažíme se vychutnat poslední minuty pohody. Na vzbuzení a nastartování nám často poslouží také studená sprcha a energická hudba. Zkoušíte to i vy, ale ranní únavy se nemůžete zbavit? Zkuste místo lenošení obětovat pár minut cvičení. Mnohé z nás to vědí, ale málokterá Češka si dá alespoň krátký strečink, zacvičí jógu, anebo jede do práce na kole. Ptáte se proč ráno cvičit? Přeci kvůli nastartování se a dobré náladě, kterou potřebujete po celý den! „Ranní kardio cvičení je velmi prospěšné pro podporu zdraví a hlavně srdce, napomáhá při spalování kalorií a tělesného tuku. Snižuje stres a zvyšuje sebevědomí,“ dodává trenérka a cvičitelka Radka Vandasová

.Bebe

Nezapomínejte po cvičení také na snídani - vyvážená snídaně je základem dne. Pokud se ráno musíte nutit, abyste do sebe dostali alespoň jen jediné sousto, zkuste se hned po probuzení rozhýbat krátkým cvičením. Takto nastartujete metabolismus, činnost vnitřních orgánů, probudíte v sobě elán a chuť na snídani. Není jednoduché najít motivaci a pevnou vůli. Ale i ty z nás, které pravidelně ráno cvičí se musí přemáhat, aby to nevzdali a až polovina z nich cvičí nerada. Nakonec se však donutí a výsledky a dobrá nálada se vždy dostaví. Jak se ráno probouzíte vy?

Zatočte s leností

Rozhýbejte se a zatočte s ranní leností! Že ráno nemáte čas? To je klasická výmluva. Vyzkoušejte například tento jednoduchý cvik a uvidíte, že to nic není! Zkuste se zapojit do cvičebního programu na www.bebevyzva a uvidíte, že to není nic časově a ani fyzicky náročného. A budete se cítit skvěle!

bebe

Reklama