Náš organismus je každý den vystavený velké zátěži. Sami na sebe klademe velké nároky a jsme zavaleni mnoha povinnostmi. Především my – ženy. Chceme být dobrou mámou, zvládat všechny povinnosti v domácnosti a zároveň si budovat úspěšnou kariéru. Při tom všem shonu se může snadno stát, že se nestihneme nasnídat a odbudeme se pouze něčím malým, v horším případě dokonce pouze nápojem.

Snídaně by měla představovat 20–25 % celkového denního energetického příjmu. Najít si ráno čas na kvalitní a vyváženou snídani by přitom pro nás mělo být samozřejmostí. Ani výmluvy na nedostatek času nejsou skutečnou příčinou k tomu, abychom tělu odřekli nejdůležitější jídlo dne. A tím snídaně skutečně je, protože kromě ostatních funkcí, které plní, nám pomáhá i nastartovat tělo do nového dne.

Nestlé

Moderní formu snídaně představují tzv. snídaňové cereálie. Jednu porci snídaňových cereálií s mlékem či jiným mléčným produktem připravíme během chvilky, a navíc přijmeme poměrnou část z doporučené denní dávky vlákniny, vitaminů a minerálních látek. Další výhodou je kromě rychlé a snadné přípravy i možnost dlouhodobého skladování. Vzhledem k jednoduché přípravě představují rychlou formu snídaně, kterou si můžeme dopřát nejen doma, ale také v práci.

Vybírat bychom měli pouze snídaňové cereálie vyrobené z celozrnné mouky, které jsou označeny pečetí celozrnnosti. Obsahují vyšší obsah cenných látek, které pocházejí z obalové vrstvy zrna. Při klasickém zpracování zrna se totiž používá takzvaný vymílací proces, při kterém se odstraní obalové vrstvy i klíček. Tímto postupem je mouka ochuzena o řadu důležitých vitaminů, minerálních látek, vlákninu a o další cenné živiny nacházející se v jednotlivých částech zrna.

Jak naučit děti snídat

Pokuste se děti probudit trochu dříve a snídani jim dávkovat postupně. Začněte například malou miskou snídaňových cereálií s mlékem či ovocným jogurtem a kouskem ovoce. Snídaně by měla obsahovat nejlépe cereálie z celozrnné mouky doplněné potravinou s vyšším obsahem bílkovin (například mléčným produktem) a ovocem. Nedílnou součástí správné snídaně je také dostatek tekutin, vhodnou volbu představují ředěné ovocné šťávy či ovocné čaje.

Cereálie Nestlé nyní obsahují vitamin D, který je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí. Oblíbené snídaňové cereálie tak plní své předsevzetí - stále zlepšovat své výživové hodnoty. Díky tomu již nově poskytují v jedné porci s mlékem[1] kromě ostatních vitaminů také více než 18% doporučené denní dávky vitaminu D.

nestlé

Maminky, chcete, aby vaši nejmenší dokázali velké věci? Snídaně je základ dne a podle odborníků z celého světa je důležitá pro fyzickou a duševní pohodu a kognitivní funkce dítěte. Snídaňové cereálie Nestlé jsou nově doplněny o zdraví prospěšný vitamin D.

Vitamin D je potřebný pro správné vstřebávání vápníku, pro normální růst a vývin kostí u dětí. Přirozeným zdrojem vitaminu D je slunce.  Z potravin je kromě snídaňových cereálií vitamin D obsažen například v oleji z tresčích jater či vaječném žloutku.

Pravidelná konzumace snídaňových cereálií nastartuje děti po  nočním odpočinku. Tak začněte s dětmi super den v jedné porci! Kromě vitaminu D na děti v cereáliích čeká i vitamin B1, B2, B3, B6, kyselina listová, kyselina pantothenová, vápník a železo.

Novou recepturu dětských snídaňových cereálií Nestlé s vitaminem D zakoupíte od října 2014 v běžné maloobchodní síti v malém (215 - 225 g), velkém (425 - 450 g) i maxibalení (625 g) za stávající ceny. Malá balení pořídíte za 49,90 Kč, velká za 89,90 Kč a maxibalení za 109,90 Kč. Více na www.cereálie.cz

Chcete tyto cereálie vyzkoušet? Zapojte se do naší soutěže, kterou najdete na této stránce

 

[1] 30 g cereálií Nesquik + 125 ml polotučného mléka

Reklama