Novinky

Našla jsem se s bratrancem z Chicaga

V rozumní míře používá facebook čtenářka Maryene. Jí slouží hlavně k rychlé komunikaci s přáteli a k tomu, aby byla blíž dětem, které bydlí daleko. Rozhodně ho nezavrhuje, díky němu třeba našla bratrance z Chicaga.

Milá Maryene, myslíte, že dnešní děti ví, co je to telegram? :-) Asi ne... Budu to muset těm svým vysvětlit. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Hezký den všem.

Pamatuji časy, kdy jsem chodívala v době vysokoškolských studií rodičům volávat z telefonní budky, protože chtěli, abych se pravidelně hlásila. Pamatuji, jak jsme posílali „rychlé telegramy:“ STOP prijedu v nedeli STOP“ :) Pamatuji, jak můj dědeček psával dopisy svému bratrovi do USA, vánoční pohledy jsme posílali už v listopadu a dopisy musely tehdy ještě navíc projít cenzurou, takže putovaly někdy i déle.

Sociální sítě jsou prostředkem rychlé moderní komunikace. S jedním bratrancem z Chicaga jsme se našli právě díky facebooku a když si něco chceme vzkázat, můžeme si psát a odpovídat okamžitě nebo si dokonce popovídat přes skype a vidět se na monitoru. Můj syn často také cestuje a díky skype mi může volat a současně vidím, kde zrovna je.

Sociální sítě jsem začala používat při své práci v jednom nejmenovaném deníku. Byla to možnost rychlého kontaktu s redakcemi z celé republiky, takže Skype a ICQ jsem měla neustále zapnuté. Ano, občas se stal i malér, když jsem musela rozeslat nějaký vzkaz a zkopírovaný jsem ho omylem poslala i někomu jinému, protože jsem byla ve spojení i se soukromými osobami, které byly na sítích zrovna přihlášené.

V současné době pracuji z domu a kvůli své práci zapínám ráno počítač a automaticky se přihlašuji i na FB. Je na každém uživateli jak sociální síť používá. Já FB používám pouze ke komunikaci a ke spojení s dětmi bydlícími stovky kilometrů daleko, ale také s ostatními přáteli, pokud si potřebujeme poslat rychlý vzkaz. Jistě, sociální sítě mohou být i nebezpečné, když je budeme nesprávně používat, ale proto je nebudu zavrhovat. Psát o každém svém kroku a zveřejňovat fotky, které nejsou pro každého, to mi připadá zbytečné. Ale není důvod zveřejňovat vše na zdi, když je tady možnost soukromé komunikace. To bych mohla například zavrhnout i nůž, protože při nesprávném použití se mohu pořezat a také všechny další vymoženosti dnešní doby.

Maryene

Téma dnešního dne: Co vy a sociální sítě?

 • Používáte sociální sítě (např. facebook, twitter, viber...)?
 • Proč ano a proč ne?
 • Jaké používáte nejvíc?
 • Kolik času na nich trávíte?
 • Co byste na sociální sítě nikdy nenapsala?
 • Máte nějaké zajímavé historky?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo získá zimní balíček od Oriflame, kde je řasenka Wonder lash (černá), Intenzivní balzám After Sun a Zázračný kelímek. A k tomu pěkná modrá taštička.

avon

   
16.01.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] vopis [*]

  jazuzinka — #1 světř je malý Sml16

  superkarma: 0 16.01.2014, 16:49:21
 2. avatar
  [1] jazuzinka [*]

  jj, pod tento článek se podepíšu. jsem na FB jen pro to, že jsem díky němu našla mou milovanou spolužačku, která se mi ztratila ve světě, 15 let jsme neměly na sebe kontakt (já se přestěhovala a změnila příjmení). až jsme se našly díky společné kámošce a FB. ta společná kamarádka žije v Londýně a ta moje spolužačka v Calgary.

  1. na komentář reaguje vopis — #2
  superkarma: 1 16.01.2014, 15:12:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme