Čtenářka Nugyna letos našla svého prvního satana. Ale více mne zaujalo, jak vychovává své dítě. Tak by to mělo být a nepřipadal bych si v našich lesích  jak v Rusku. Nechápu, že lidé v lese jsou schopni odhodit pet lahve atd. Děkuji Vám Nugyno za zajímavý příspěvek.

Přeji pěkný den všem,
chodíme na houby už od doby co jsem snad začla chodit. Miluji tu vůni lesa. Tam vždy zapomenu na všechny problémy. U nás pod elektrárnopu nesbírám, i když rostou. Ráda se projedu z Teplic na Plzeňsko, kde ty houby jinak voní...no jinak...spíš voní a ne jak tady u nás.

     Letos jsme byli na Šumavě na dovolené a denně v lese. Celý týden jsme nic nenašli až poslední den jsme našli „místečko“. Nebylo jich moc,ale zato jsem našla poprvé svého prvního Satana. Dávám foto. Jelikož jsem ho našla poprvé, nebyla jsem si jistá, zda je to on. Ale měl načervenalou nohu , na fotce to tolik vidět nejde. Pak zmodral, když jsem ho nařízla a smrděl kysele.

hřib satan

hřib satan

V kempu jsem se zeptala houbařů a měla jsem to potvrzené. Sice jsem ho vyhodila,ale foto mého prvního Satana jsem si musela uložit. Škoda, že jsem neměla v lese fotoaparát, jelikož jsem našla houbu, kterou jsem nikdy neviděla. Měla tvar lišky,ale byla vysoká cca 15cm a byla poseta mechem, nebo něčím podobným a na dotek tvrdá. Celá zelená jakoby plyšem posetá.

Prostě jsem žasla, co vše příroda vydá. Kochala jsem se. Z lesa jsme si odnesli půl tašky hub. Nejvíc bylo kovářů. A igelitku bordelu. Tohle nikdy nepochopím!!! Jací jsou lidé prasata. Na hromadu ostnatého drátu jsme neměli síly, tak jsme ho alespon stočili a pověsili na strom tak,aby se žádné zvířátko neporanilo.

     Náš dvouletý syn chodí do lesa s náma. Už od malička ho učíme si přírody vážit. Nekopat do houbiček, nemlátit zvířátka. Tak jak rodiče vychovali  nás, tak to předáváme dál.

malý houbař

     Ještě na závěr chci napsat jen takovou věc, podle které se řídíme, zda houby rostou. Na zahradě máme pařez a jakmile okolo něj je plno prašivek, jdem do lesa, neboť nikdy nepřijdem s prázdnou.

P.S. houby miluju na všechny způsoby:karbanátky, řízky, smaženici, těstoviny zapečené s houbama a vajíčkem,kulajdu,guláš...a sušené houby si rozemelu na prášek a používám jako koření do jídel.

houby

hezký den a plný košík hub
Nugyna
Text nebyl redakčně upraven


atlas hub

Máte ráda houby?

  • Už rostou? Kde?
  • Máte fotky z letošního sběru, podělte se.
  • Máte dokonalý recept na pokrm z hub?
  • Jaké houby sbíráte, jen hříbky?
  • Nebo berete každou prašivku a pak doma řešíte, co jde jíst a co ne?

Na všechny vaše příspěvky se těším na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás za příspěvek odměním z brusu novým houbařským atlasem.

Reklama