Zdráháte-li se říci vašim dětem o tom, jak to v přírodě funguje při rozmnožování, pořiďte si domů zakrslé králíky a máte o vysvětlení postaráno. Více v příspěvku čtenářky Karinečky...

Dnešní téma je o dětech a sexu. jak jste se dozvěděly, že existuje a jak jste o něm řekly svým dětem, milé čtenářky? Níže si přečtěte zkušenost čtenářky Karinečky...


Přeji krásný den, už si ani nepamatuji, že by se mnou rodiče někdy mluvili o sexu, u nás to bylo spíš takové tabu, stejně jako první menstruace, kdy jsem si myslela, že umírám na nějakou divnou chorobu nebo jiné intimní záležitosti.
O to víc jsem chtěla svým dětem všechno v rámci možností vysvětlit dopředu, teda spíše dceři, které bude 12 let a minimálně ta menstruace ji tedy zanedlouho čeká /na ten zbytek má ještě dost času/. Nicméně i sex už u nás byl s dětmi probrán a to za celkem veselých okolností. Téměř 4 roky máme doma králičího samečka Pepíka a letos jsme se mu rozhodli pořídit kamarádku, aby mu nebylo smutno. Původně jsme sice chtěli kluka, ale bylo nám vysvětleno, že takhle to rozhodně nejde, že by se kluci pokousali a tak jsme si přivezli domů nádhernou králičí holčičku Barušku. Sice nám bylo jasné, že se neříká jen tak pro nic za nic „souloží jako králíci“, ale to, co následovalo po příjezdu domů, bylo hotové boží dopuštění. Králičák se vrhl na králičici a 2 dny z ní neslezl. Ještě, že byly děti v tu dobu na táboře, v tu chvíli nám bylo jasné, že i ten „sex“ budeme muset nějak těm našim díťatům vysvětlit. A tak jsme to vzali tak nějak komplexně, snad jsme jim vysvětlili úměrně jejich věku všechno srozumitelně, kupodivu se nijak hloupě nechechtali, no a králíci jim ještě ten den předvedli názornou ukázku v praxi. Od té doby vím, že když se u nás doma o sexu bude mluvit, tak naprosto otevřeně probereme vše, co bude dítka zajímat.

Karinečka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. prosince 2011: Jak jste se dozvěděla, že děti nenosí čáp?

  • Jak jste se dozvěděla o sexu?

Každý člověk se o sexování mezi mužem a ženou dozvěděl asi trochu jinak. Myslím, že jsou to skutečně zajímavé, poučné i zábavné historky, proto jsem se rozhodl, že si právě tyhle příhody zaslouží místo mezi našimi denními tématy. Řekli vám to rodiče? Kamarádky? Učitelé? Nebo jste se o sexu dozvěděla až od svého prvního chlapce? Napište mi svůj příběh jako příspěvek k dnešnímu tématu a můžete získat zajímavou odměnu. Pro jednu z přispěvatelek tu mám připravenou hru Laškování (vydalo Albi), pro další leporelo Bobr ve školce (vydal Fragment) a ještě pro jednu 555 bodů do Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun!

Chcete-li mít šanci na uveřejnění, ať jsou vaše příspěvky dlouhé nejméně jako předchozí odstavec textu a v naší internetové poště ať přistanou nejpozději 16. 12. 2011 v 15.00 hodin.

laskovani bobr

Reklama