.

Naši dvoustopí miláčci

Cestování

Naši dvoustopí miláčci

Vzpomínáte si, jak jste se museli chovat v autě vašich rodičů? A čím je pro Vás auto dnes, když jste se stali jeho majiteli?

Každý se k autu chová jinak. Někdo ho považuje za vrchol svého nákupního snažení, zatímco jiný ho bere jako užitný předmět, jež se má užít do poslední „mrtě“. Známí mých rodičů ve svém čtyřkolém miláčkovi převáželi koňský hnůj na zahrádku. My jsme zase museli zavírat dveře s citem… Když se bouchlo dveřmi, jak se patří, táta měl oči na vrch hlavy a neodkladně jsme si vysloužili kázání. Ale zase jsme tam mohli klidně i jíst a zpívat, zatímco v autě maminky mé kamarádky se muselo sedět tiše a způsobně, aby se mohla soustředit na řízení, a s Wartburgem se nechtěla rozloučit ani poté, co díky rzi odpadávala podlaha.

A dnes? Protože žádné dvoustopé vozidlo nevlastním, jsem odkázaná na jiné, pokud se jede na nějaký výlet s přáteli.

A čím je auto pro mé známé?

Petra, 38 let: Jízda autem je pro mne relaxací. Auto beru jako prostředek, jež usnadňuje život, a je to ideální přemísťovadlo z bodu A do bodu B.

Silvie, 34 let: Moje drahá Bobina (všechna auta, co jsem měla, se jmenují stejně – ačkoli Bobina asi není nejoriginálnější) je pro mne mým druhým já, nebo kamarádkou, jak chcete. Když mne veze, povídám si s ní. Neváhám ji i požádat, aby mi pomohla zaparkovat či zda by se v jejím kufru ještě nenašlo místečko pro další tašku s nákupem…

Martina, 25 let: Auto? To jako myslíš ten nebezpečný nástroj? Pokud musím jet někam dál, popřípadě převézt něco objemnějšího, přesto nejdříve prostuduju vlaky a autobusy, a pokud není vyhnutí, sednu do auta, ale nejsem si v něm moc jistá. Nějaký osobnější vztah ke své škodovce nemám.

Katka, 32 let: Auto zatím nemám, ale sním o pořádném žihadle s tuningovou úpravou… V tomhle jsem prostě chlap.

Jitka, 35 let: Auto? To jako myslíš ten „chlívek“, v nějž se proměnilo díky působení mých dětí?! Vím, na zemi se občas najdou bonbony, kapesník, atd, a občas zapomenu i dětičkám připomenout, že si mají oklepat bahno z holinek. Ale co, hlavně že jsme zdraví!

A čím je auto pro Vás?  

   
20.10.2004 - Zahraničí - autor: Tereza

Komentáře:

 1. avatar
  [23] Léthé [*]

  Kdyby bylo po mém,máme dodnes Trabanta .Nerada se loučím s auty , dávám jim jména a dokonce s nimi mluvím a ona mi pak plní mé přání .Nikdy mě nenechaly ve štychu a když jsme měli Džigiho (Ladu),tak jsem mu občas ze svého mobilu pouštěla ruskou hymnu ….to si panečku chrochtal . Dnes máme Žabáka a používám ho i jako diskmena. Je to totiž jediné místo,kde mohu hudbu osolit,aniž by na mě ťukali sousedi. Žabáku to nevadí .

  superkarma: 0 20.10.2004, 21:02:18
 2. avatar
  [21] gerda [*]

  natalie: já si myslím, že český a norský řidič jsou dvě různé veličiny:) - český řidič je u mně pojem, stejně jako česká učitelka - možná bych na ně tady nebyla tak naštvaná, kdyby jezdili podle předpisů a slušně, ohleduplně. Naše silnice mi připadají přecpané, lidi nervozní a chovají se jako v džungli. Denně jsou ve zprávách havárky a nikoho to nepřesvědčí, aby zvolnil, soustředil se a nepil před jízdou. Proto bych se bála, sama můžu jezdit jako pánbůh a sestřelí mě puberťák bez řidičáku. V Norsku jsou taky určitě lepší silnice i vozy.

  superkarma: 0 20.10.2004, 14:28:01
 3. avatar
  [17] Luciš [*]

  Jí chcí taky veteránka mmj až vyhraju ve Sportce . U nás v ulici mají starou Felicii, červenou, se stahovací střechou v super stavu Dnešní gabriolety se můžou jít bodnout!

  superkarma: 0 20.10.2004, 13:06:25
 4. avatar
  [14] mam-ča [*]

  gerda: Poslala jsem Ti vzkaz...

  superkarma: 0 20.10.2004, 12:02:17
 5. avatar
  [13] gerda [*]

  mam-ča: on je to koníček mého muže, já nemám ani řidičák:) a při dnešní dopravní situaci by mi nebyl nic platný, byla bych typický defenzívní řidič, kvůli kterému by byla spousta havárek. Muž byl předminulou sobotu na závodech, počasí sice nic moc, ale láska k veteránům je prostě nezničitelná. Lízinka má přesně tolik let, co manžel a o to ji má radši, že jsou vrstevníci:)

  superkarma: 0 20.10.2004, 11:32:16
 6. avatar
  [12] mam-ča [*]

  gerda: DéKáWku znám, jenom mi nějak nedošlo, že už je to taková "babička".
  Chodím si veteránky aspoň hladit na různé akce, jako Zbraslav-Jíloviště, Tachlovický trojúhelník, apod. Je v tom kus vzpomínek, tyhle veteránské soutěže jsem jezdila nejradši. Taky jsem třeba celý týden ležela pod autem, aby se v sobotu mohlo vyjet. V neděli jsme se vraceli občas na laně, ale legrace se při těchhle akcích užilo.

  superkarma: 0 20.10.2004, 11:25:22
 7. avatar
  [11] gerda [*]

  mam-ča: DKW - staré Audi.

  superkarma: 0 20.10.2004, 11:16:31
 8. avatar
  [10] mam-ča [*]

  gerda: Jéé, co je Lízinka za značku ? Já jsem měla veterána "Béďu", bylo to Aero 662 - cililink z r. 1934 (taky kabriolet). Už ho dávno nemám, ale vzpomínám s láskou.

  superkarma: 0 20.10.2004, 11:12:56
 9. avatar
  [8] gerda [*]

  já jsem na auta alergická. Je jich všude moc a hlavně - skoro každý jezdí singl. Jako přibližovadlo používám kolo, i na nákupy. Naše autíčko - veterána - šetříme a vyrážíme s odkrytou střechou jen na velké svátky. Auto je pro mě věc, která má sloužit člověku a ne naopak. Ovšem, naše Lízinka není auto, to je prostě...kabriolet 60 let starý a kterého bereme jako hodnou holku, co se snaží a doveze - i když musíme občas tlačit:)

  superkarma: 0 20.10.2004, 11:06:41
 10. avatar
  [7] Acinka [*]

  je moje beruška - mám jí moc ráda, zato můj brouk bere auto jako "spotřebák" což je mi líto. Jízda autem je pro mě relaxace, ale někdy i utrpení ... a hlavně bez bych se v týhle době neobešla

  superkarma: 0 20.10.2004, 10:55:57
 11. avatar
  [6] mam-ča [*]

  *Petique: Já něco o autech vím, takže ani ten "Remus" mi neunikl. Asi je to věkem, taky jsem dřív byla závodnický janek, a teď mám pár bývalých kolegů-kamarádů mezi vozíčkáři, víš ?

  superkarma: 0 20.10.2004, 09:34:47
 12. avatar
  [5] Žábina [*]

  je pro mě pohodlným prostředkem k přemísťování kamkoliv...a nákupy bych taky nechtěla tahat ručně ...a čekat než přijede vlak nebo autobus

  superkarma: 0 20.10.2004, 09:24:12
 13. avatar
  [3] Luciš [*]

  Naši měli osumnáct let doma Zastavu a v zimě jsme v ní nejezdili Mama chudera tahala nákupy, zemáky,... pro pětičlenou rodinu, ale autíčko nesmělo přijít do styku s posolenou silnicí! Za to s naší Felinou už jsme se dvakrát stěhovali, i v zimě (postel, komody, pračku i ledničku odvezla a to je krátká verze), no na to, že to je Škodovka A kdybych měla na lepší a miláčka Felicie se zbavila , tak by to byl taky nějaký pohodlný rodinný kombík

  superkarma: 0 20.10.2004, 07:49:37
 14. avatar
  [2] mam-ča [*]

  Já jsem kdysi auto používala jako test na chlapy. Jakým způsobem se choval k autu, tak se většinou chovají i ke svému protějšku. Načančané auto nemusí být tou pravou vizitkou, ale účelná vylepšení, sportovní, agresivní nebo prďošský styl jízdy o uživateli auta hodně napoví.

  Katka : Při slově „tunning“ se mi v poslední době ježí srst. Většina uživatelů těchto aut se vyznačuje neskrývanou agresí a pod pojmem tunning si představuje zatmavená okna, výfuk značky „Rámus“, a co nejhlasitější muziku, takže těmhle „tepajícím“ autíčkům odskakují dveře a dělají se boule na střeše. Pak třeba neslyší sanitku, nebo hasiče.

  superkarma: 0 20.10.2004, 07:35:45
 15. avatar
  [1] zn0uz4 [*]

  "Auto zatím nemám, ale sním o pořádném žihadle s tuningovou úpravou… V tomhle jsem prostě chlap."

  znamena to, ze kdyz nemam 'tuning' rad (myslim tim upravy stylu ruzna vylepseni karoserie apod), ze nejsem chlap? :))))

  a poradne zihadlo.. ja chcu komfortni auto, s velkym kufrem (kombi), dobrym motorem a malou spotrebou. takze mam turbonaftovyho kombika :))

  superkarma: 0 20.10.2004, 00:12:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme