Vztahy

Naše sousedka je démon

Po několika letech chození jsme se s mým přítelem Markem rozhodli zkusit společné bydlení. Nakonec jsme  vybrali malý byteček v jedné klidné pražské čtvrti. Majitel domu vypadal na pohodáře, takže jsme hned složili zálohu a dali se do stěhování. Sotva jsme začali bydlet, problémy na sebe nenechaly čekat. Jednoho dne k nám přišli na návštěvu známí se čtyřletou Janičkou. Když jsme se dostatečně pochlubili naším hnízdečkem, rozhodli jsme se, že půjdeme na procházku.

Na schodech ale stála ONA. Na první pohled docela obyčejná, starší paní. Ztěžka se opírala o zábradlí a vypadala, že každou chvíli omdlí. Pak pronesla pisklavým hlasem: „Prosím vás , co jste to tam kouleli? Mně padá omítka ze stropu na počítač. Já píšu román!“

Spolu s naší návštěvou jsme zůstali zírat, Marek jí sdělil, že jsme měli hosty s malým dítětem, takže to je možná příčina. Paní ale z úst, nalíčených krvavou rtěnkou a připomínajících kráter vychrlila: „Já totiž potřebuju klid, jsem vážně nemocná (následoval desetiminutový výčet rozličných chorob), a to za váma přijdou i zejtra?“ To už Marek začal brunátnět, ale nicméně jsme ještě měli tendenci téhle dámě něco vysvětlovat. Ale bylo to nošení dříví do lesa.

Během následujících minut jsme se dověděli, jak jí naše bydlení obtěžuje. Jak pořád dupeme, a co horšího! pouštíme si rádio a také televizi. A také prý neustále slyší splachování záchodu… Dali jsem se na ústup, protože jsem pochopili, že tady asi nemá cenu něco vysvětlovat. Marek se pokoušel vtipkovat, že paní je zoombie a tak potřebuje záhrobní ticho, ale mně moc do smíchu nebylo.

O několik týdnů později jsme se dali do řeči s jinou naší sousedkou. Ptali jsme se jí na paní Rudou rtěnku a ona nám řekla, že se jí už povedlo odsud vyštvat několik podnájemníků. Před námi tu prý bydlely dvě slečny. Ty to vzdaly poté, co Rudá rtěnka volala městskou policii pokaždé, když za nimi přišli kamarádi. Rudá rtěnka ale mezitím volala majiteli domu, že v bytě nad ní snad bydlí sloni.

Podotýkám, že s Markem oba chodíme do práce, takže většinu týdne jsem doma jen ráno nebo večer. Majitel chtěl mít pokoj, a tak nám raději zakoupil tlustý koberec, aby se tlumil zvuk naší chůze. Paní prý má na byt nájemní smlouvu a on ji pochopitelně nemůže vystěhovat.

Za pár měsíců , kdy Rudá rtěnka neustále otravovala nás i majitele rozličnými stížnostmi, byly Vánoce, zakoupili jsme stromeček a dali ho na balkonek společný pro nás a bohužel pro Rudou rtěnku. Když jsem šla jednou ráno do práce, našla jsem ho u popelnic. Hned mi bylo jasné, kdo to asi udělal.

Zazvonila jsem na její dveře, a zeptala se jí, proč tohle dělá? „To je absurdní takové obvinění a zrovna od vás, za kterou sem furt někdo leze. Hlavně když ten váš pán není doma, že jo?“ odpověděla mi Rudá rtěnka a v očích měla zlá světýlka. Bylo mi najednou úplně nanic z toho, jak moc někdo nenávidí ostatní. Samozřejmě ONA sála můj smutek a ponížení s obrovskou radostí, konečně se jí zase povedlo někoho ranit.

Pochopila jsem, že na tohle nemám. Když Marek přišel domů, poprosila jsem ho o jeden jediný dárek k Vánocům, bydlení někde jinde. Takže teď už pár měsíců bydlíme o několik ulic dál, pod námi rodinka s dvěma malými dětmi a kokršpanělkou. Jejich rámusení nám zní jako rajská hudba…

Karin  

   
13.05.2005 - Láska a vztahy - autor: Eva Rajlichová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [62] P.Martina [*]

  Na mě to moje milá paní sousedka taky zkoušela. Máme úklid chodby (5 pater) jednou za 6 týdnů, střídá se nás 6 partají a tak to jde. Když jsem v neděli chodbu uklízela (vždycky ji uklízím v neděli) tak paní vylezla (bydlí hned v přízemí) a celou dobu mě pozorovala jak zametám schody. Pak začala , že mám chodit za barák klepat rohožky (jsou to hnusné špinavé kusy koberce, nechápu kdo je tam pořád dává ) a stírat že mám v pátek aby byla na neděli chodba čistá. A že když se přistěhovala ona, šla se hned zeptat nejstarších nájemníků jak uklízejí oni. Slušně jsem ji vyslechla, celou dobu jsem se na ní usmívala a pak jsem jí řekla, že je moc pěkné, že mi řekla, jak uklízí ona, ale já si to budu dělat po svém, který den budu chtít a rozhodně si nebudu organizovat čas podle toho, kdy chce ona mít setřenou chodbu. A je klid!!

  superkarma: 0 16.05.2005, 13:28:23
 2. avatar
  [61] dalma [*]

  My máme v domě taky jednoho úžasného souseda. Přistěhovali jsme se sem s přítelem asi před třemi roky a pamatuju si, že hned první den jsem měla tu čest ho poznat. Není ještě tak moc starý, ale otravovat život umí skvěle. Bydlí v přízemí takže má všechno pěkně na dlani...ví přesně kdo kdy odchází a přichází. Nedej bože když se vracíte po desáté hodině domů. To je schopný se na vás pohoršeně podívat a seřvat vás, jestli nevíte v kolik se chodí domů.

  superkarma: 0 16.05.2005, 07:55:17
 3. avatar
  [60] dalma [*]

  My máme v domě taky jednoho úžasného souseda. Přistěhovali jsme se sem s přítelem asi před třemi roky a pamatuju si, že hned první den jsem měla tu čest ho poznat. Není ještě tak moc starý, ale otravovat život umí skvěle. Bydlí v přízemí takže má všechno pěkně na dlani...ví přesně kdo kdy odchází a přichází. Nedej bože když se vracíte po desáté hodině domů. To je schopný se na vás pohoršeně podívat a seřvat vás, jestli nevíte v kolik se chodí domů.

  superkarma: 0 16.05.2005, 07:53:09
 4. avatar
  [58] peguša [*]

  Máme taky "prima" sousedy na chatě. Přes léto tam bydlí, stejně jako my. Když měli chatu jen pronajatou, byla pohoda, ale pak to koupili a začal teror. Když se nám narodila starší dcerka, tak si třeba na pár dní pozvali kámoše a vydrželi 4 dny vyřvávat do dvou do rána. Dcera sice spala, ale já nezamhouřila oko a malá mi v šest ráno vstávala. Po čtyřech dnech jsem se sbalila a jela domů. Ještě před tím jsem jim to řekla a prý: "To se nemůžeme ani zasmát?" No trapný, to nevymyslí malé dítě, takovou výmluvu.
  Tak to trvalo několik let. Mezitím se narodila druhá dcera a ta měla mimořádně lehké spaní. Sebemenší hluk ji probudil. Oni na to brzo přišli a přitvrdili. Jakmile zmerčili, že jsem dceru uspala v kočáře, vzali strunovou sekačku a jali se sekat trávu co nejblíže k nám. Nebo zrovna nutně museli porážet strom, eventuelně něco řezat rozbrušovačkou, ačkoliv před tím se vesele bavili a žádnou práci dělat nepotřebovali. Takže obě mé dcery neznaly, co to je, spinkat pod rozkvetlým stromem ve stínku, ale odmala chrupaly jen v postýlce.
  Dnes už je jim 6 a 10 a tak se situace obrací. Soused už je skoro šedesátiletý pán a rád si dá po obědě dvacet. A holky lítaj venku a povykujou. A sousedovi to vadí a taky to, že jim třeba vrže houpačka.
  Jednu dobu nás obveselovali hlasitou hudbou po celý den. Protesty nebrali na vědomí. Jednou mě napadlo, že si ještě hlasitěji zazpívám s jejich rádiem. A ono to pomohlo. Náhle jim došlo, že mi zadara umožňují zábavu a od té doby je klid.
  Někdy to s lidma fakt není jednoduchý. Ale člověk se nesmí dát, protože na každého jednou dojde.

  superkarma: 0 15.05.2005, 16:38:12
 5. avatar
  [57] kemy [*]

  macamala: 29: no tak to mi je tě teda líto. to jsou takový ty důchodci, kteří nemají nic jinýho na práci než pořvávat z okna na děti, ať nesedaj nohama na lavičku, neodhazujou odpadky a nechodí po trávě..

  superkarma: 0 15.05.2005, 15:57:27

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [52] evita_ij [*]

  No zaplať Pánbu, že odmalička bydlím v domečku se zahradou a naši sousedi jsou téměř neškodní,akorat jejich nám pije krev,ten je fakt na ... Plánuju v budoucnu začít s miláčkem bydlet v bytě než si postavíme svůj domeček, ale jak to tak čtu, tak to bude asi doooost velký záhul vydržet schválnosti od starých a nepříjemných sousedů.

  superkarma: 0 14.05.2005, 12:28:05
 2. [51] Hana Novotná [*]

  stěhovala jsem se v životě už několikrát, vyzkoušela jsem si bydlení v paneláku i na ubytovně a nikde a opravdu nikde se to neobešlo bez alespoň jednoho nepříjemnýho souseda. Nejhorší kombinace je rodina s malými,rozmazlenými dětmi a uštěkaným psem a starý lidi, který bohužel nikdo nechce, bydlela jsem několik let ve starším domě, kde pod námi bydlela 90-letá paní se svobodným synem (mírně retardovaný), paní nebyla milou stařenkou, v noci zřejmě nemohla spát, tak neuvěřitelným ječákem celé noci sprostými nadávkami častovala všechny nájemníky v domě, ve dne volala policii a požárníky, které zasypávala historkama o tom, že je jí usilováno o život...

  superkarma: 0 13.05.2005, 23:17:02
 3. avatar
  [46] Eva_CZ [*]

  Karol: treba je dceruska nemocna, nejaka ta hyper...

  superkarma: 0 13.05.2005, 18:17:59
 4. avatar
  [44] dadamac [*]

  Baronka z Kratihájů : Taky používám decibely, jen těm tmavším sousedům s oblibou servíruju Orlík a Daniela Landu

  A víš co ?! Asi jsem je nakazila a Landu už taky mají

  superkarma: 0 13.05.2005, 16:00:43
 5. avatar
  [38] Gwendylon [*]

  Jéžíš, zlatý FBI... teda naše bývalá sousedka z protilehlého RD... Taky věděla, co, kdy, kde a s kým, ale když nám ukradli dvouměsíční , byla ticho... jen nám to pak ohlásila...

  superkarma: 0 13.05.2005, 13:23:32
 6. avatar
  [36] peguša [*]

  Taky jsme měli v baráku takovou prudičku, jako je Rudá rtěnka. Bydlela jsem ještě u našich a ona bydlela o dvě patra pod námi. A mezi ní a námi ještě jedna partaj ( pán a paní K.). Pan K. a můj taťka sem tam něco kutili a tak leželi té paní v žaludku, zřejmě proto, že její muž byl totálně nešikovný a kdyby zatloikal hřebík, tak si nemíň vyrazí zuby. Ale podotýkám, že oba kutilové své záliby provozovali povětšinou na chatách, jen málokdy doma. Jednou jsme něco potřebovali vyvrtat a tak jsme se s taťkou do toho asi ve 3 odpoledne dali. Byla to otázka tak půlhodinky. Naše "milá" prudička nelitovala peněz a ihned volala o ty dvě patra výš mému tátovi a povídá: "To vrtáte vy, nebo pan K.? Tátu to namíchlo a říká: " Vrtám já a kdyby vrtal pan K., tak je vám do toho taky ho...." Baba zalapala po dechu a byl na čas klídek.
  Jo, ještě jednu perličku. Když jsem byla , věšela máma na balkon vypraný a vyždímaný plínky. Paní si začala stěžovat, že jí z toho bílýho prádla kape na okno bílá voda.
  Pak si zase stěžovali, že jim brácha háže na paraper kostky mýdla. No, vymaštěný až na morek. Tak jim máma řekla, že jo, že vždycky koupí 50 mejdel a kluk se vždycky každým 49. trefí a zas byl na čas klid.

  superkarma: 0 13.05.2005, 11:59:37
 7. avatar
  [35] tomáš [*]

  V paneláku toho bylo slyšet bohužel dost a dost, a to zdaleka ne jen z jednoho domu,ale i dalších (vrtačky).Měli jsme legrační sousedy, důchodce bezdětné. Jmenovali se Máňa a Jéňa. Jak ti na sebe štěkali, a ty sprostý slova...A nejoblíbenější činnost Jéni: nejen čumět za záclonou, on přímo chodil po chodbách nebo před domem, a když byl doma a někdo šel na návštěvu, tak přímo vylezl ze dveří...ale brali jsme to s humorem a párkrát (ach stará skákavá tatramatka) jsem se upřímně šla omluvit za vytopení...a nahradit i škodu, moc mě to mrzelo. Jéňa pak umřel, a s Máňou už to není ono.
  To moje sousedka měla nad sebou nějaký čásek "mrtvoly", jak jim ošklivě říkala. Dva úplně přestárlé lidičky, kteří po garsonce celý den mlátili berlema, když se jim něco nelíbilo tak s nima mlátili do radiátorů...a věčně jí něco chodili vyčítat.
  Takže každého postiženého velmi lituju,ani já neumím tu hrubou záplatu přišít...

  superkarma: 0 13.05.2005, 11:43:13
 8. avatar
  [33] Křeček [*]

  macamala: tak jí vynadej taky nebo si na to pozvi nějakýho kamaráda, když to na ni platí

  superkarma: 0 13.05.2005, 11:14:57
 9. avatar
  [32] sunshine [*]

  Avilka:

  superkarma: 0 13.05.2005, 10:51:44
 10. avatar
  [31] Avilka [*]

  Na tú Krvavú hubu a im podobným plati: Na hrubé vrece, hrubá záplata.
  Žiadne maznanie v rukavičkách.
  Stavím sa, že takého individua si dovolia len na tých slušných ľudí, u ktorých vycítia, že s nimi môžu manipulovať.

  superkarma: 0 13.05.2005, 10:49:23
 11. avatar
  [30] dadamac [*]

  Taky jsem měla takovou sousedku . Ještě jsme se ani nenastěhovali, a už její starej, poté co jsem otevřela dveře, během pěti minut proběhl celej byt a sdělil mi, že jsme je vytopili . Pořád chodila, že je - kravál, dupot, televize, rádio, kape prádlo, vytopení atd, až mi došla trpělivost a po půl hodinách jsem jí celý tři dni chodila upozorňovat na její "prohřešky" , pak tam vlítl manžel, že jestli ještě jednou přijde, že na ní zavolá poldy a byl klid

  superkarma: 0 13.05.2005, 10:27:42
 12. [29] macamala [*]

  Tak to mi něco připomíná. V domě, kde bydlím, bydlí jedna starší paní. Ve tři přijde domů, zapne bednu, v zimě čumí do kukátka, v létě na balkóně a k tomu to komentuje. Jiné zájmy nemá. Ale bohužel komentuje jenom mě, protože jsem asi svobodná. Ty ostatní, to jsou podle ní osobnosti. Sice jsou mladší než já, ale zatímco já studovala, ony se stíhaly rozvádět a rodit děti. Jejich dětičky třískají dveřmi, ale ona komentuje jen mě. Stačí, když náhodou jdu po chodbě a někdo z jejich VIP-osob třískne, tak to odnesu já. Začne mi nadávat, že jsem fracek. Chvílemi mi přijde, že jí to třískání leze na nervy, ale bojí se jim to říct, protože ony mají manžely, kteří by jí mohli vynadat, tak se vybíjí na mně. Jen po mně se jde podívat, jestli je vytřeno. Po těch, co nevytřou, nikdy nejde. Fucking baba.

  superkarma: 0 13.05.2005, 10:22:36
 13. avatar
  [28] Žluťásek [*]

  a já si myslela, že nejhorší je ten starej vůl pod náma a ono

  superkarma: 0 13.05.2005, 10:00:13
 14. avatar
  [25] sunshine [*]

  Taky jsem zažila dva hulvátské výstupy souseda úplně za nic.Doma jsem brečela a chtěla jsem se odstěhovat a můj dvacetiletý syn mi řekl, že si soused dovoluje, protože jsem na něj příliš slušná
  a hodně sprostě ho venku seřval a byl připravený mu jí i natáhnout k tomu ale nedošlo.Od té doby se mě soused bojí potkat.

  superkarma: 0 13.05.2005, 09:43:01
 15. avatar
  [21] Žábina [*]

  Susina: č.9

  superkarma: 0 13.05.2005, 09:00:47
 16. avatar
  [17] Jupíí [*]

  Takovou babu máme pod námi, ale dávno jsme ji zpacifikovali.Možná není tak hraniční případ, jako paní v článku, možná je mírnější. Ale normálně zdravíme, před domem s ní pohovořím, poptám se jestli děti moc nedupou nebo nehlučí..... Vyslechnu stesky, asertivně, slíbím uskutečnit pokus o domluvu ajdu Dvě minuty rozhovoru s osamělou paní denně mi zaručí klidné .Je jasný, že když je někdo zvyklý na klid, těžko se ho vzdává, zvlášť když je starší.

  superkarma: 0 13.05.2005, 08:16:10
 17. avatar
  [16] Křeček [*]

  Holky, možná máte pravdu, že je opuštěná, osamělá, že zažila něco špatného - ale ostatní lidi za to NEMŮŽOU. Já bych jí tam nastěhovala našehou souseda (naštěstí ob jedno patro) - je to bubeník (ne zrovna dobrej) - trénuje kdy se mu zachce a v noci vyrábí bubny (fakt jsem ho viděla nosit domů čerstvé kůže z nějakejch králíků nebo čeho - fuj). My za ním ještě nebyli, ale slyšeli jsme od ostatních sousedů, že na něj nezabírají slušné žádosti ani volání policie - vždycky se hrozně diví, že ho někdo slyší, řekne, že toho nechá - a vesele pokračuje dál. prostě dobrej flegmatik, rudá rtěnka by ho nechala chladným :-))))

  superkarma: 0 13.05.2005, 08:01:18
 18. avatar
  [15] Luciš [*]

  Taky myslím, že paní je hnusná od narození. Jestli je osamělá a zklamaná, tak si za to zřejmě může sama.

  superkarma: 0 13.05.2005, 07:54:19
 19. avatar
  [13] Blueberry [*]

  Galadriel: A ty rtenky vzdycky trosicku namocila do arseniku.

  superkarma: 0 13.05.2005, 07:05:06
 20. avatar
  [12] Dudlajlama [*]


  colombo: znam par neskutecne hodnych zenskych a ublizeno jim bylo taky mockrat , copak si nemuzeme pripustit, ze nekdo je proste takovy od prirody?
  Susina: snazila bych se s ni kamaradit a cilene ji kupovala jako darky spatne odstiny rtenek

  superkarma: 0 13.05.2005, 06:38:24
 21. avatar
  [11] colombo [*]

  Mohl jí taky někdo kdysi dávno ublížit.

  superkarma: 0 13.05.2005, 06:28:58
 22. avatar
  [10] colombo [*]

  možná kdyby se jí někdo zeptal na minulost a trochu s ní hovořil, tak by se probrala. Co já vím.

  superkarma: 0 13.05.2005, 06:28:20
 23. avatar
  [9] Susina [*]

  pusťe mě na tu babiznu. já bych si jí vychutnala....

  superkarma: 0 13.05.2005, 05:51:10
 24. avatar
  [8] Dudlajlama [*]

  Eva_Fl: osamela byt muze, jenze takovymto chovanim kamosky zrovna nenajde. Ona i ta osamelost ma sve priciny a neznam v zivote snad jeden pripad, ze by se z hodne a vlidne zenske stala na stara kolena jezibaba, ta musela byt takova furt. Jen se divim pisatelce, ze se nezmohla na nejakou prihodnou vlidnou odpoved, treba ze se s temi navstevami pri filmujete, aby z toho taky pan manzel neco mel, az se vrati .

  superkarma: 0 13.05.2005, 04:15:02
 25. avatar
  [7] trdlo [*]

  Eva_Fl: urcite je osamela, neni taky divu!

  superkarma: 0 13.05.2005, 04:07:47
 26. avatar
  [6] Léthé [*]

  Blueberry: Máš pravdu….tohle jsou lidé, kteří možná tu rodinu někde mají, jenže svých chováním jí od sebe úplně odpudili.

  superkarma: 0 13.05.2005, 01:54:23
 27. avatar
  [5] Léthé [*]

  Karin:Pokud by ses již neodstěhovala, měla bych pro tebe radu…za pár litrů by vám tu rudou rtěnku nějaký Ukrajinec určitě „uklidil“ .

  superkarma: 0 13.05.2005, 01:51:40
 28. avatar
  [4] Blueberry [*]

  Eva_Fl: Ba ne, to je nenaplnena, nenavistna, zivotem zklamana megera. To jsou zensky, ktere bud trpely ve spatnem manzelstvi a ve stari si ten svuj vztek a horkost vylevaji na (prevazne) mladsich lidech, nebo se proste nemohly v zivote nijak realizovat bud kvuli povaze nebo inteligenci.

  superkarma: 0 13.05.2005, 01:24:03
 29. avatar
  [2] Maduli [*]

  Anebo píše krvavé romány a hledá inspiraci

  superkarma: 0 13.05.2005, 01:16:03
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Mozna je ta pani jen silene osamela... Kdo vi...

  superkarma: 0 13.05.2005, 01:14:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme