Zdraví

Naše „sluníčka“ a Sluníčko

Lidská kůže je různě citlivá na sluneční paprsky. Někdo se opaluje méně snadno, jiný zhnědne i po pár minutách a další se zase ihned spálí, v lepším případě zčervená. Rozhoduje o tom, jaký jste fototyp.

Dětská kůže je však mnohem jemnější než kůže dospělého člověka, a podle toho také mnohem citlivěji reaguje na UV záření. Musí se proto důsledně chránit před slunečními paprsky a případným úpalem.

 Miminka a malé děti by se zásadně neměly vystavovat žádnému přímému slunečnímu ozáření, a už vůbec ne v rozmezí kolem poledne, tedy mezi 11. a 15. hodinou.

 Na slunci děti potřebují klobouček či kšiltovku a oblečení, které ochrání také týl a celkově zakryje tělo. Dokonce dětem, které se šplouchají ve vodě, se doporučuje navléci tričko s dlouhým rukávkem.

 U nepokrytých částí dětského tělíčka se na pokožku musí nanést specifické, dermatologicky otestované přípravky chránící před sluncem. Ochranný faktor by rozhodně neměl být nižší než 25. Nezapomeňte ani na rty a nátěr často opakujte.

 Pokud si malé děti pokrývku hlavy neustále sundávají, měla by se celá vlasová část hlavy dítěte potřít přípravkem chránícím jemnou pleť před účinky slunečních paprsků. Vlasy je pak možné bez problémů umýt.

Od kdy by se podle vás směly malé děti vystavovat intenzivnímu slunečnímu záření? Kdy už může začít jezdit k moři?

   
30.06.2008 - Zdraví - autor: Marie Šrámková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme