Ne že by byli tak koupěchtiví, ale přítel naší čtenářky s nickem Carmi si balil sám a zapomněl to nejdůležitější. Plavky a kaťasy. Jestli on na to nešel šalamounsky.

S přítelem rádi a často cestujeme. K letošním vánocům jsem dostala od přítele větší kufr a od dcery takový střední. A to se na mě nijak nedomluvili. Jen si všimli, že ten starej je ale už opravdu na vyhození. Větší kufr teď vozím na delší cesty.

Já mám ve zvyku balit na poslední chvíli, tak dvě, tři hodiny před odjezdem. Ale už tak týden před odjezdem dám na lednici lístek, na který oba píšeme, co nás zrovna napadne, co máme vzít s sebou. Pak prostě jen vezmu seznam a podle něj kufr zabalím. Takže zabaleno je opravdu za chvilku.

Jeden čas jsem mývala problém se zubním kartáčkem. Vždycky jsem ho zapomněla doma. A to i tak, že jsem třeba pro něj šla do koupelny, nesla ho do kufru a cestou mě někdo oslovil a já ho  jen tak mimochodem někde položila a pak už na něj zapomněla. Ale chválabohu, zubní kartáček se dá koupit opravdu všude.

Hezkou příhodu v souvislosti s balením mám z loňského roku. Letěli jsme do Thajska. Bylo to v lednu, tak jsme se těšili, jak se zahřejeme a jak se vykoupeme v moři. Každý jsme si zabalil svůj kufr, přijeli pro nás přátelé, kteří nás odvezli na letiště. Kousek před letištěm mi přítel říká, jak je na sebe pyšný, že si tentokrát zabalil úplně bleskově. A já mu na to povídám „A vzal jsi si kraťasy?“ „Né, proboha, ty jsem zapomněl!“ Musela jsem se začít smát a říkám mu „Ale plavky sis vzal, viď?“ Kdepak, ani plavky sebou neměl. No, nazpátek už jsme to nestihli, takže, když jsme přijeli do hotelu, naše první cesta vedla na nákupy.

Carmi

Milá carmi, hned mě napadlo, že to bylo od něj docela rafinované

Text nebyl redakčně uparven

Reklama