Děkujeme za první príspěvek na dnešní téma. Jak svou povahu vyhodnotila čtenářka Tana M.?

Povaha  člověka. Definovat a hodnotit povahu druhých  je úkol  jednoduchý, ale vyhodnotit  sám sebe, jaký  člověk  vlastně je, to je úkol  jeden  z nejtěžších.

Já  jsem  75%   flegmatik,  20 %  sanquinik , a   těch  zbylých 5 %  melancholik. Cholerik nejsem, nic tak mě  nevytočí, nerozhodí, nepoloží do kolen.Tak  to jsem já, to je moje povaha. Ale  trochu   něco málo z  historie. Původ  typu   povah  člověka  vychází    z   řecké mytologie. Hippokrates rozdělil typy lidí  podle povahy do 4 skupin.

1.Cholerik (z řeckého chole = žluč) je člověk, vznětlivý, "žlučovitý", rychle a snadno vzplane, zpravidla však také jeho vzněty rychle opadnou

2.Melancholik (z řeckého melaina chole = černá žluč) bývá často smutný, sklíčený, pesimistický

3.Flegmatik (z řeckého flegma = sliz) je klidný, nedá se snadno vyvést z míry, nepodléhá náladám, může však být až netečný, lhostejný

4.Sangvinik (z latinského sanguis = krev) je čilý, společenský, kladně naladěný, optimistický.  Ale všichni  dobře víme, že toto rozdělení je  zhruba orientační. Že naše povaha se mění  prostředím, věkem, životními zkušenostmi, prací. Ale  to  je zas na jiné  téma, jak se  nám  během života změnila povaha.

 Hezký den Tana M 

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Já mysllím, že to není vůbec jiné téma, naopak. Klidně jste nám mohla napsat, jak se vaše povaha změnila.

Napíšete nám také něco o sobě, milé ženy-in? Jakou máte povahu? Jste sama se sebou spokojená, nebo vám na vaší povaze něco vadí? S čím bojujete? Jste spíš impulzivní a neumíte držet emoce na uzdě, nebo si naopak necháte všechno líbit? Co vás dokáže zaručeně vytočit? Co to bylo naposledy?

Napište nám něco o své povaze na redakce@zena-in.cz

lupa

Reklama