Styl

Naše pleť v extrémních vedrech trpí! Co dělat, abychom zbytečně nezestárly?

Jak se starat o pleť v extrémních vedrech? Stejně jako o květiny, které pěstujeme na zahrádce či balkoně a o které pečujeme v současných tropických teplotách o to víc. Živé organismy fungují víceméně stejně - ať už jde o ty nejnižší formy života, či o nás samé...

skin

Zavlažovat  - tedy hydratovat!

Voda, kterou vypijeme, naší pletí „proteče“, pokud ji neošetříme hydratačním krémem, který má za úkol v pleti vodu udržet.

Hnojit - tedy vyživovat!

Nezapomínejme na pleťové masky a séra, která mají za úkol povzbuzovat k činnosti kolagenová a elastinová vlákna skrytá ve spodní vrstvě naší pleti - škáře - přesně ta, která mají na svědomí stárnutí.

Zacloňovat - tedy chránit před sluníčkem!

Nechceme-li, aby nám květinka uschla, zabráníme přímému slunečnímu záření. Čím víc vrstev pleti dopřejeme, tím více chráníme. Takže nejen krém, ale i make-up se „počítá“. Ten od kvalitní značky se rozhodně nerozpustí a vydrží minimálně 12 hodin. A přidejme třeba ještě podkladovou bázi pod make-up.

Nečistota zabrání průniku účinných látek

Ta, kterou si přineseme z ulic či z ovzduší, stejně jako z nočního pocení. Copak studená voda dokáže smýt špínu? Takže nezapomínejme na speciální čistič pleti nejen večer, ale i ráno!  

Pozor na sluníčko!

Bez každodenního použití přípravku s vysokým SPF nemá smysl používat bělicí přípravky na pigmentové skvrny - nebudou totiž fungovat. Tedy přípravek (krém, sérum nebo podkladovou bázi) v létě nejméně s číslem 30. Důležité: SPF se nesčítají!

Každá vrstva se počítá - dokonce i na očích

Oční okolí je nejcitlivějším místem na našem obličeji, protože je chrání nejtenčí vrstvička tuku, svalů a pokožky. Doporučujeme několik vrstev: oční krém (pod něj třeba i sérum)  a make-up (ano, i ten, a klidně u moře), nejlépe ještě s podkladovým fixačním krémem pod oční stíny. A samozřejmě sluneční brýle - bez nich v létě „ani ránu“, pokud není pod mrakem. Současná móda přeje velikým tvarům - z hlediska kosmetiky ideálním! Naše prababičky dbaly i na klobouky (aby ne, tehdy krémy se SPF neexistovaly) - není na škodu, pokud se jdeme třeba opalovat na pláž. V tramvaji či metru by zřejmě překážel...

Klimatizace - pomoc v nouzi, ale nebezpečná

Vysušuje - hodně! Takže nemysleme, že když se nepohybujeme v létě ve vedru venku a vystoupíme z klimatizovaného auta přímo z podzemních garáží do klimatizovaného bytu či kanceláře, pleť „nedostává zabrat“. Vše zde doporučené platí úplně stejně i v tomto případě!

Chcete zachovat své pleti mládí? Vezměte si příklad z Asiatek. Sice jejich extrémní fobie ze sluníčka vzbuzuje často úsměv v našich evropských tvářích, ale něco na tom je.

   
12.08.2015 - Krása - autor: Zuzana Anai Hainallová

Komentáře:

 1. [10] Jana Míčová [*]

  Chráním se tak, že se mažu výživujícími krémy od Natury a horka mě vůbec zatím nerozhodily, to je co říct. Pokožku mám vláčnou a hebkou.

  superkarma: 0 13.08.2015, 11:19:03
 2. avatar
  [9] Suzanne [*]

  Anai — #5 v.poho — #4 Tak to jo, holky Sml30 Já si právě vybavila to, jak mi v patnácti metrech dole vlezl krém do očí - tu chybu už nikdy neudělám. Ale co se týče pleti a NORMÁLNÍHO vodního pohybu, tomu rozumím Sml22

  Anai, k tomu hydratování - ještě musím vychválit sprej s minerálkou Sml67

  superkarma: 0 12.08.2015, 22:35:23
 3. [8] bobani [*]

  už aby se ochladilo a zapršelo

  superkarma: 0 12.08.2015, 20:49:56
 4. [7] Boros [*]

  nejenom pleť, v extrémních vedrech trpí celý člověk

  superkarma: 0 12.08.2015, 18:08:41
 5. [6] Anai [*]

  v.poho — #4 Neplavu, mám svůj styl hlava na straně, protože klasická prsa nemohu kvůli páteři a s potápěním hlavy jsem se to začala učit letos na dovolené v únoru, možná zvládnu a pak si koupím plavecké brýle - zkoušela jsem se šnorchlovacími. Ale vždy mám potopenou bradu.

  superkarma: 0 12.08.2015, 17:48:21
 6. [5] Anai [*]

  Suzanne — #3 No já se hlubinově nepotápím, takže nevím, na šnorchlování se normálně namažu svými vrstvami a make-upem, aby to hodně dlouho vydrželo. Nemaže se - prostě nenápadně se vytratí - nevím o něm. Ale večer ho tam nemám a dávám nový, abych byla hezká na večeři Sml16Já mám takovou tu hutnější pokožku, nic moc necítím a mažu vrstvu na vrstvu.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #9
  superkarma: 0 12.08.2015, 17:46:05
 7. avatar
  [4] v.poho [*]

  Suzanne — #3Ona asi tím plaváním s potápěním myslí to, že neplaveš jako paní radová.Sml57

  1. na komentář reaguje Anai — #6
  2. na komentář reaguje Suzanne — #9
  superkarma: 0 12.08.2015, 13:04:44
 8. avatar
  [3] Suzanne [*]

  Anai — #2 Anai, mazat na potápění? Zkusilas? Není nic horšího, než mít namazaný obličej a vrazit na to masku. Stačí čůrek vody, člověk má v očích krém a v hlubině to prostě nejde jinak, než sundat masku, dobře opláchnout obličej, nandat masku. Což je proces, který zabere drahocený čas a vzduch. Myslím, že tu hodinu, co je člověk pod vodou, to pleť vydrží i bez toho. Je to fakt hodně nepříjemné.

  1. na komentář reaguje v.poho — #4
  2. na komentář reaguje Anai — #5
  superkarma: 0 12.08.2015, 11:39:22
 9. [2] Anai [*]

  Bébina — #1 Zapomněla jsem v tom vedru napsat ještě jedno upozornění: SPF krémy sice všude píší, že jsou voděodolné, ale stejně, jako ostatní kosmetické přípravky se postupně smývají, takže doporučuju třeba při plavání s potápěním byť jen dolní poloviny obličeje co nejvíce mazat a mazat - navíc právě horní část je chráněna brýlemi a třeba i tým kšiltem od klobouku či čepice, ovšem okolo úst je to horší. Já sama se divím, proč mi oči nestárnou a to tam dole nějak víc...Sml15 Budu muset přidat!

  1. na komentář reaguje Suzanne — #3
  superkarma: 0 12.08.2015, 11:21:48
 10. [1] Bébina [*]

  Mám problém. Rychle se spálím, proto v létě dbám na krém s ochranným faktorem, klidně i 50+. Jenomže ten mi spolehlivě způsobuje akné. Takže asi ten klobouk v kterém zas budu mít propocené vlasy.

  1. na komentář reaguje Anai — #2
  superkarma: 0 12.08.2015, 11:14:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme