Přiznám se bez mučení, když jsem šel psát tenhle článek a procházel okolo naší korektorky a mé zástupkyně Kláry Milošové, ptal jsem se: „A můžu dát titulek: Zas..ný Vánoce?“ a ona mi řekla, že ne, byl jsem zklamaný, ani letos to těm Vánocům nemohu nandat, ale nevadí, třeba příští rok!

Období před Vánocemi je prostě hektické u nás a předpokládám, že i u většiny z vás. Také se určitě těšíte, až nastane den D, tedy spíše den Š, a ucítíte tu duševní pohodu, ten klid, tu mírně nostalgickou náladu a spadne z vás pracovní stres. Zaujmete pohodlnou polohu, ucítíte prskavku a vůni kávy nebo dobrého vína a u srdce vás bude hřát, že v očích vašich miláčků vidíte jiskření štěstí. Tedy samozřejmě pokud máte malé děti. U větších už tyto záblesky nevidím, tam vídávám i o Vánocích úplně jiné věci, ale to je na jiný článek.

Většinu let jsme mezivánoční vydání měli připravena do zásoby. Takzvaně předpřipravené. Letos tomu však bude jinak. Hlavně proto, že svátky vycházejí prakticky na víkend a spousta z vás už nemá dovolenou a musí mezi Štědrým dnem a Silvestrem do práce. A protože máme rádi vás i svou práci, budeme s vámi solidární

I my budeme chodit do práce a editovat jako o život, abyste se v práci nenudili. Už chápete můj první návrh titulku?

A abychom se nenudili ani my, vymysleli jsme taková volná témata dne.

Dnes jste s Jakubem Kočím zvaným Drak romantické. Přiznáváme, že to není příliš originální téma, ale máme dojem, že by mohlo padnout do nálady leckteré z vás... Vždyť je určitě čas na zasnění se a zavzpomínání na nejromantičtější chvilky vašeho života. I čas na radu, jak správně romantické nálady vytvořit…

Zítra již má většina dětí prázdniny a předvánoční horečka bude vrcholit. Dana Svobodová se těší, že jí popíšete, jak jste své přípravy Vánoc zvládly. Jaké dárky jste komu nakoupily, jak máte ozdobená stromeček, co jste všechny napekly a naplánovaly.

Na Štědrý den ani svátky vánoční nevycházíme, a tak dalšího vydání se dočkáte až v pondělí  28. 12. Na vaše příspěvky bude netrpělivě čekat Simona Škodáková, a o čem jiném si povídat než o významu mravenců pro rozvoj zemědělství v Malajsii a vliv jejich větrů (mravenčích) na globální oteplování. To byl fór. Budeme samozřejmě zvědaví na to, co jste dostali pod stromečkem, jaká překvapení na vás čekala, co jste zažily, jaké katastrofy vás postihly, kolik kostí jste tahaly z krků a tak… Však víte – prostě dáme vám šanci se po vyčerpávajících dnech strávených jen v kruhu rodinném odreagovat.

V úterý 29. 12. Eva Soukupová bude rekapitulovat uplynulý rok. Doufáme, že spolu s vámi. Probereme, co důležitého vás potkalo, co se vám podařilo a co ne. Co přišlo a odešlo, co neodešlo a zůstalo…

Ve středu 30. 12. dáme průchod nízkým pudům. Abstinent a nekuřák Jakub Kočí s vámi bude probírat vaše opilecké a silvestrovské historky.

K tomu není, co dodat. Na Silvestra máme přichystáno drobné překvapení. Takové vydání jsme ještě neměli. Tedy doufám, protože 1. ledna 2010 bude další speciál a tentokrát k malému výročí…

1. 1. 2010 to bude 10 let, co náš magazín vyšel poprvé. Tedy ne zcela přesně. První vydání bylo 3. 1. 2000, protože to bylo pondělí! A vzpomeneme určitě nejen na Hertu. Která z vás si ji pamatuje?

No a normální režim u vás a i unás začne v pondělí  4. 1. 2010. Simona Škodáková s vámi rozebere vše okolo novoročních předsevzetí. Vaše plány a očekávání.

Tak a je to. Poslední letošní editorial mám téměř za sebou. Až na poslední povinnost.

Dnes na vás čeká Jakub Kočí a těší se na vaše romantické příhody a má pro vás romantické i zcela neromantické dárky. Tak mu pište a mejlujte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Krásné, romantické, zasněžené, milé, pohodové, klidné, okouzlující, sváteční, hebké a hlavně ne zas..né Vánoce vám všem přeje Radek Kříž

Reklama