Dalšího psího miláčka zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Fredulka. Příspěvek se opět točí okolo německého ovčáka, respektive německé ovčačky...

Německý ovčák, služební pes, který patří k nejpopulárnějším plemenům. Má ho doma i čtenářka Ferdulka...


Krásné pondělní ráno,
U nás doma pes nikdy nebyl, ale v době, kdy jsem začala chodit se svým manželem, si přinesl z tržnice tenkrát štěně. Původně šli sice s maminkou pro meloun, a tak kromě melounu si přinesli i chlupatou kuličku v podobě štěněte fenky německého ovčáka. Jak je vidět na první fotce, byla to velká dobračka a naše děti (vpravo naše dcera) ji milovaly. Manželovi se líbila na první pohled mezi štěňaty, že koukala tak moudře a měla hezky postavená ouška.

vlčačka

Když potom odešla do psího nebe, nezůstal dům prázdný a v domě přibylo další štěně, tentokrát pes německého ovčáka-na druhé fotce. Je to takový věčný puberťák, mysleli jsme si, že dospěje a jeho hravé a ztřeštěné nápady ustanou, ale opak je pravdou, je to pořád stejný divoch, jeho vítací rituály, kdy skáče, lítá jako neřízená střela, neberou konce :-)Takže oblíbená rasa je asi jasná a je neuvěřitelné, jak takové veliké hrůzu budící zvíře může být obrovský mazlík.

vlčačka

Takže u nás rozhodně neplatí „pozor na psa, abyste mi ho nezašlápli“, jak mají na domě v sousedství, kteří vlastní krysaříka, u nás je to pořádný kus psa.

Tak hezký den všem i těm psím mazlíkům!
Ferdulka

 

Pozn. red. Text neprošel redakční korekturou.

(Foto) téma dne 10. září 2012: Vaše psí rasa

  • Líbí se vám konkrétní psí rasa? A proč zrovna tahle?
  • Jak jste si vybíraly psa? Čím vás ten váš zaujal?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže, a to nejpozději 10. 9. 2012 do 15.00 hodin. Máte-li vlastní fotku rasy či konkrétního psa, o kterém budete psát, pošlete ji také, ale prosím jen jednu, abych stihl vydat všechny, nebo alespoň většinu příspěvků. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, jinak nebudete mít šanci na získání krásného dárku, který jistě váš čtyřnohý přítel ocení. A jaký je to dárek? Jednu z přispěvatelek krmivem a pamlsky od Pedigree v celkové hodnotě takřka 700 korun, které je partnerem dnešního tématu. Čtenářka obdrží...

  • Granule Pedigree Vital Protection, varianta Adult dogs s hovězím a drůbežím masem, 7,2 kg (3x2,4 kg, tj. 30 krmných dávek/zásoba na měsíc) (foto níže je pouze ilustrační s větším balením týž granulí)
  • Dentální pamlsky Pedigree DentaStix, varianta Medium, 28 ks (zásoba na měsíc)

Dalších pět přispěvatelek odměním 2.000 extra body do zářijové části naší Věrnostní soutěže!

denta pedigreepedigree

Reklama