Dnešní téma se vám líbí, máme tu další z mnoha příspěvků. Poslala nám ho čtenářka Anna a je o jejích dětech, když chodily do školky. Nejvíc jim vadilo, že musí po obědě spát...

Tak to máme stejnou zkušenost, milá Anno, naše děti taky nespaly, ale musely ležet a nehýbat se... Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den,

já jsem jako malá školku nenavštěvovala, ale naše děti ano. S nejstarší dcerou byl problém s umístněním, jelikož nebyla povinná předškolní docházka a já byla v té době na mateřské s ml. synem a tak měli přednost maminky pracující. Paní ředitelka mi tehdy řekla, že dceři je doma lépe se mnou než ve školce. Tak jsme ji zapsali na dva kroužky předškoláků, aby byla aspoň v kolektivu stejně starých dětí. Pak po revoluci bylo dětí méně a tak synové se do školky dostali bez problémů, starší byl v pohodě a líbilo se mu, mladší tam chodil zpočátku nerad a s pláčem, ale zvykl si. Nejmladší dcera po letech už zase měla menší problém, protože se začalo rodit víc dětí, některé školky zanikly nebo zrušily pár tříd a najednou pro dětičky nebylo místo. Ale když už se tam dostala, líbilo se jí prvních 14 dní a pak to byl boj, který trval dva měsíce. A hlavně naše děti nebyly zvyklé po obědě ve 3 letech spát a to byl ve školce trochu problém, učitelky je nutily, naše nejmladší mi vždy říkala: „Maminko, to koukání do stropu po obídku je tááák dlouhý, nemůžeš pro mě chodit dřív“, no nemohla jsem. Co se týká jídla neměly naše děti problém, snědí co se jim dá a třeba nejvíc milovaly rybičkovou pomazánku a mají rádi dodnes, dost často ji děláme doma. Na jejich školkové léta už jen vzpomínáme, nejvíc jsme byli vždy dojatí z jejich vystoupení pro rodiče, to mi vždy ukápla slzička.

Hezký den

Anna

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Historky z mateřské školy

  • Jak se Vám líbilo ve školce?
  • Chodila jste tam ráda?
  • Na co nejradši vzpomínáte?
  • Jak to je nebo bylo s Vašimi dětmi?
  • Dostaly se Vaše děti do školky bez problémů?
  • Máte nějaké vtipné nebo zajímavé historky?

Napište mi také, budu se těšit na všechny vaše příspěvky. A co dnes získá za odměnu jedna z vás? Publikaci Putování s knihou z Knižního klubu a Veselé úkoly pro předškoláky: Hurá do školy. Vaše povídání posílejte jako vždy do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ŠKOLKA. Předem moc děkuju!

skolka

Reklama