Ahoj redakce ženy-in,
 
 
přiznám se bez mučení,že ve výchově svých dcer mám nějaké ty mezery. Myslím,že jsem ale celkem spokojená, protože zatím jsou to moc prima holky.
 
Vlastním ale strýce, který má velký dar. Umí to neuvěřitelně s dětmi. Nikdy jsem nechápala, jak to dělá,že nezakřičí a vnoučátka na něm visí očima a poslouchají ho jako hodinky. Uměl to i se svými dětmi a pokračuje i s výchovou vnoučat. Pamatuji si,že když byla jeho vnoučátka malá, troufnul si je od rodičů nafasasovat a vypravit se s nimi na svou obří zahradu, třeba na týden a to měl vnoučátek pět !
 
 
Hned po příjezdu vlakem na nádraží udělil dětem úkoly, vyhlásil odměny a celou cestu kopcem až na chatu vyprávěl příběhy ze svého mládí, takže dítka neměla šanci zazlobit ani na chviličku. Sám zvládl  večerní ukládání do spacáků, pohádku, ranní vstávání. Uměl od mládí dítka motivovat k práci.
 
Nepamatuji se, že by se některé z vnoučat chtělo ulévat. Všechny děti se předbíhaly, aby se dědovi zavděčily. Kmitaly po zahradě jako malí dráčci. Vždycky po práci dětem naplánoval výlet do lesa a cestou jim vyprávěl tak neuvěřitelné příběhy, že všichni dospělí co se nacházeli v okolí, slzeli smíchy. Dětem se to ale líbilo a myslím,že na strašidelné historky  o hříbkových skřítcích ,vílách, hejkalech a Jeníčkovi s Mařenkou vzpomínají ještě dnes, kdy jsou z nich téměř dospělí,mladí lidé.Nejkrásnější je,že jim strejda vštěpil do hlavinek úctu k práci.
 
Vychoval si malé pomocníky, kteří  dnes, když strejda už tak nemůže rádi přijedou pomoci a to bez reptání, což se v dnešní době, kdy mládež tráví čas u počačů hned tak nevidí. Strejda je pořád stejný šibal a vypravěč a hlavně fantastický, kouzelný dědeček. Přála bych si až budu babičkou já, abych výchovu svých vnoučátek zvládala aspoň z poloviny tak dobře jako on :-).
 
Hezký podzimní den přeje 
 
 
 evalota
 
 Milá evaloto, děkujeme za příspěvek. Takový kouzelný dědeček je k pohledání. Přejeme vám, ať je stále tak fantastický, jak píšete.
 
Za váš příspěvek vám posíláme dáreček v podobě prášků Pharmaton Activit, které posilují tělesné a duševní funkce a působí proti únavě. Obsahují kombinaci ženšenového extraktu G 115 a dalších léčivých látek. Jako nová editorka vím, že mi určitě čtenářky napíšou, proč posílám zrovna Pharmaton Activit. Mám jich tady několik a váš článek se mi líbil a ráda vám dáreček pošlu. Toho kouzelného dědečka vám přeji a dětem taky.
 
Krásný den přeje
 
 
 
 Dnes si píšeme o dětech. O tom, jak nás někdy zlobí, jindy nám dělají radost. Jak si s nimi hrajeme.
Napište i vy nějaký příspěvek.
Reklama