Domácnost

Náš samojed je fajn!

Tento dopis nám přišel do redakce pro veterinářku Hanku Žertovou a reaguje na její rady ve článku: Psa se špatnou zkušeností těžko převychováte. Ve kterém paní Žertová upozorňuje, že vychovat aljašského malamuta či podobná velká plemena není vůbec snadné...

Vážená paní doktorko!

Dovolím si napsat několik málo poznámek k našemu hafanovi.

Máme - samojeda - je to velice milý a hlavě krásný pes. Jsme s ním moc spokojení a hlavně nemusíme mít strach, že zaútočí na nějakého člověka, nebo na málé dítě, vyrůstá ve spokojené rodině, kde mu ještě dělá společnost jeden malý pes pudl a tří kočky, jeho otec je mezinárodní šampion a, jak píší chovatelé, stále smějící se pes s kouskem vypláznutého jazyka.

Nechci se prosím chlubit tím, že kamkoli se s ním přijdeme, tam budí pozornost a těchto psů u nás mnoho není. Byli jsme sním na pouti v Chrudimi, kde byl středem pozornosti malých dětí, které občas olízl. Je to severský pes a byl stále mezi lidmi, nemohu proti němu říci půl slova. Jsme moc rádi, že ho máme také. Také jsem se dočetl, že tito psi se používají k terapií malých postižených dětí.

S pozdravem,
František

Posílejte mi dnes příběhy a fotky o své příbuzenské podobnosti. Máte bratra, který vám z oka vypadl? Dědečka? Bojíte se, že jednou vaše děti budou po vašich rodičích? To všechno mě zajímá! Vaše strachy, radosti i humorné historky, ideálně doložené fotkou, anebo naopak vaše fotky a fotky vašich příbuzných doložené krátkým komentářem, čekám pod heslem „Pribuzenska podoba“ na e-mailu: redakce@zena-in.cz. Nejlepší příspěvek oceníme malým dárkem!


B) Model z plánované jarní kolekce 2010 návrháře Alexandera McQeena.

   
11.11.2009 - Zvířátka - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [3] PeKna [*]

  Máme doma 3 samojedy a jsou to prostě pusinkovéSml16 Jasně, že když se někde tato bílá věčně se smějící trojka objeví, je o zájem postaráno. Na to si časem člověk zvykne. Sml16 Všichni tři jsou naprosto nekonfliktní, hádky s ostatními psy nevyhledávají, zbožňují děti, které jsou ochotné si s nimi hrát, návštěvy radostně vítají. Přesto skvěle hlídají, vždycky přesně víme, kdo jde kolem, jestli cizí, známí, nebo který hafoš z okolí. Prostě všechno hlásíSml16 a přesně rozliší. Bezpečně poznají, že je mi ouvej nebo že mě něco bolí. U nás se stal samojed láskou na celý život.Sml16

  superkarma: 0 15.11.2009, 23:57:33
 2. avatar
  [2] marenkao [*]

  Souhlasím s panem Františkem, tchýně má malamuta na kterém můžete třísky štípat a nechá si od dětí líbit absolutně vše.

  Vy sám budete milý člověk věřím tomu, že jaký pán, takový pes Sml79.

  superkarma: 0 13.11.2009, 13:28:28
 3. [1] FAXÍK [*]

  to je dobře, že je hodný a neublíží dětem Sml74

  superkarma: 0 11.11.2009, 11:20:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme