Netradiční vánoční rituál vznikl v rodině čtenářky Tepito. Krmí slepice řízky. Proč? To už si přečtěte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...

Jak vznikají rituály? Tak třeba takhle...


U nás se žádné velké rituály nekonají. Spíš jen nastávají pravidelně stejné situace - což by se dalo nadneseně za rituály považovat. Klasikou je má zapomnětlivost utrhnou včas barborku, přestože máme na zahradě třešeň, kterou stejně musíme prořezávat a několik keřů zlatého deště. Další opakující se situací je manželova touha po hromadě řízků se salátem. Dělám velkou mísu salátu a asi 50 různých řízků, aby měla dušička radost. Půlka se nesní, ale dává slepicím - alespoň se holky pomějou. Na tento zvyk hudrám  naprosto neúspěšně.

Už se nám 2 x povedlo, že jsme dceři pořídili pod stromeček štěně. Nyní se každý rok  dožaduje zavedení živého dárku jako pravidelného rituálu. Trvám na maximálním počtu 2 psů na domácnost, ale stejně jí každý rok od listopadu do vánoc musím poslouchat, když mi vykládá jak které plemeno je úžasné a pro nás nezbytně nutné. Pořizovat štěně v zimě nedoporučuji-většinu času je doma, aby nenastydlo a výuka k čistotnosti je komplikovaná.

tep1

Když jsme se s mužem seznámili,přinesl si sebou nebezpečný  vánoční rituál, který jsem mu po několika letech částečně zatrhli. Trval na tom, že na stromečku musí hořet pravé svíčky a prskat prskavky. Jak u nás zazvonil zvoneček, děti vtrhly do pokoje a první co viděly, byl tatínek jak hasí... Svíčky po několika letech sám nenápadně vyměnil za elektrické, ale prskavky trvají... Už jsme si zvykli mít u stromečku v pohotovosti hasící přístroj.

tep2

Přeji všem jen klidné, bezpečné vánoce...
Tepito

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17.12.2012: Vánoční rituály

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, která čtenářka získá za dnešní příspěvek slíbený dárek, totiž tekuté mýdlo AVON senses a liftingovou péčí AVON ANEW.

av1av2

Reklama