Každá z nás vzpomíná nostalgicky na své Vánoce z dětství. Tu nejkrásnější náladu jim dají zase až naše děti. Užívejte si to. Pokud už s vámi žádné děti Vánoce netráví, přijměte alespoň touto cestou pozvání na dětské Vánoce u čtenářky alminky, za jejíž příspěvek moc děkujeme

Hezký předvánoční den milá redakce i čtenářky žena-in. Píšu Vám na dnešní téma - Vánoce. Tyto Vánoce budou jiné, netradiční, protože náš malý s námi oslaví jeho první Vánoce. Já vím, že úplně malé dětičky z Vánoc skoro nic nemají, ale jsem zvědavá, co na to bude říkat. :-)

Ale budou jiné i z jiných důvodů, protože mému druhému synkovi je 3,5 roku a doteď si moc dárky neuvědomoval. Ale tento rok už si je rozbaluje sám, tak se moc a moc těším na ta rozzářená kukadla :-).To je mým nejlepším a nejhezčím dárkem. A budou jiné i proto, že tentokrát budeme zdobit stromeček už dnes( zdobili jsme ho vždy až na štědrý den) a budeme letos dělat jen řízky (vždy jsme dělali kapra, nebo kapra a řízky), protože u nás ryby moc nemusíme.

Jako tradičně tento rok moc nestíháme. Cukrovíčka  máme málo, výzdobu skoro žádnou, ale dárky, musím zaklepat, všechny nakoupené a dokonce i zabalené a úklid-no,ujde. :-)

Adventní věnec jsme tento rok vůbec bohužel neměli-zejména kvůli malému, obávám se totiž, že by se mu svíčky až moc zalíbily, že by schytal popáleniny. Tak ho pro jistotu nemáme. Asi ani na štědrovečerním stole mít svíčky nebudeme, protože ten náš malý je takový všetečka. Nějakou věc dám úplně co nejdál od něho a kuk a on už ji drží ve své baculaté ručičce. :-)

Plán dnešního dne? Budeme zdobit stromeček, dělat bramborový salát a smažit řízky. Nic víc, nic míň. A potom už budeme jenom poslouchat koledy a dívat se na pohádky.

A jaká je moje nejoblíbenější vánoční pohádka? Jednoznačně Popelka,dívám se na ni v kuse každý rok dobrých 5 let a pořád mě ještě neomrzela a myslím,že nikdy neomrzí. :-)

P.S.: Taková malá "raritka" na závěr. Moje sestra má termín porodu na Štědrý den. Ještě je doma,ale už má sbaleny skoro všechny věci do porodnice. Tak jí moc držím palečky,ať to dobře dopadne. :-)

Všem přeji moc pěkné a klidné Vánoce a hodně dárečků pro všechny.

Vaše alminka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá alminko, takže vaše sestra možná dostane pod stromeček dárek nad dárky. Moc ji pozdravujte a mějte všichni krásné Vánoce

Reklama