Bulvár

Náš knižní tip: Práce z domu

Spojte pracovní a rodinný život, pracujte na dálku

Práce na dálku je nový a rychle se rozvíjející trend, který je ale lidmi často vnímán spíše negativně. V mnohých z nás je stále zakořeněná představa, že člověk pracující mimo kancelář neodvádí potřebnou práci, špatně spolupracuje s kolegy, narušuje firemní kulturu a je příčinou ztráty citlivých firemních dat. Opak je ale pravdou. Z praxe se potvrdilo, že člověk pracující na dálku je efektivnější, dokáže se lépe soustředit a často také pracuje déle. Navíc ušetří finanční i časové náklady na dojíždění a může se tak věnovat své rodině či svým zájmům.

Rostoucí oblibu práce na dálku potvrdily také výsledky loňského průzkumu, které ukázaly, že v současné době praktikuje práci na dálku přibližně 10% firem. Mezi ty nejvýznamnější se řadí například společnosti IBM, Microsoft, Komerční banka, Česká spořitelna, Vodafone, či Jan Melvil Publishing.

prace

Prací na dálku se v současné době zabývá také stejnojmenná kniha od zakladatelů úspěšné technologické společnosti 37signals, Jasona Frieda a Davida Heinemeiera Hanssona. Ti se věnují práci na dálku již několik let a své zkušenosti s ní se nyní rozhodli sdílet také s ostatními. Kniha je tak příručkou, která seznamuje zaměstnance i zaměstnavatele s životem vzdálených pracovníků, poskytuje jim nejrůznější tipy a rady a snaží se vyvrátit některé ze stereotypních představ, které často mezi lidmi převládají.

Pokud hledáte odpovědi na otázky: „Jak spolupracovat na dálku? Jak řídit vzdálené pracovníky? Jaké jsou výhody práce na dálku a na co si dát pozor? Co když zaměstnavatel práci na dálku odmítá?“, pak je kniha určená právě vám!

   
01.08.2014 - Knihy - autor: (red)

Komentáře:

 1. [4] malimeli77 [*]

  Práce z domova by se mě líbila, ale všichni chtějí vstupní poplatky. Slyšela jsem, že jsou to podvodníci. Máte někdo nějaký tip?

  superkarma: 0 11.01.2015, 15:16:44
 2. avatar
  [3] Rychnovska [*]

  Mě by se práce z domova líbila, alespoň na nějakou dobu.

  superkarma: 0 02.08.2014, 09:02:38
 3. avatar
  [2] denkas [*]

  Mickey Mouse — #1 To věřim,Já bych doma nechtěla pracovatSml23 No ale já už nemusimSml22

  superkarma: 0 01.08.2014, 17:36:50
 4. avatar
  [1] Mickey Mouse [*]

  Práce z domova není jednoduchá. Vyžaduje totiž více sebekázně. Doma se pracovník hůř soustředí na práci, těžko odděluje práci od osobního života a z domova je také obtížnější komunikace se spolupracovníky. Rozhodně vzít práci z domova není pro každého.

  1. na komentář reaguje denkas — #2
  superkarma: 0 01.08.2014, 13:35:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme