Bulvár

Náš chlapeček manekýn

Nemyslím si, že patřím mezi příliš ambiciózní matky, které chtějí mít ze svého dítěte za každou cenu hvězdu. Tím spíše, že náš Josífek bude mít teprve dva roky. Když jsem si ale na jaře koupila svůj oblíbený časopis s dětskou módou a objevila tam pozvánku na fotokonkurz pro děti, neodolala jsem a začala přemýšlet nad tím, že bychom to přece jen zkusili.

Manžel vcelku nebyl proti, jen se několikrát ujišťoval, že opravdu nejsem posedlá modelingovou kariérou našeho batolete a že nebudu nijak zničená z jeho případného neúspěchu. A opravdu jsem posedlá nebyla, brala jsem to celé od začátku spíše jako legraci...

Na fotokonkurz nebylo potřeba se přihlašovat, probíhal ve všední den v Brně a měl trvat celé dopoledne a část odpoledne. Přijeli jsme asi hodinu a půl po plánovaném začátku a nabitá hala hotelu, kde se konkurz odehrával, předčila naše očekávání.

Pobíhaly zde děti, které byly zhruba stejně staré jako náš chlapeček, v kočárcích tady spala úplná miminka (mohly přijít děti od půl roku do patnácti let), mezi nimi běhaly děti věkem patřící do mateřské školy a posedávali zde také silně znudění puberťáci. A všudypřítomné maminky, z nichž většina tento konkurz brala smrtelně vážně.

Nejvíce nevraživě si nás prohlížely ty maminky, které měly děti zhruba stejně staré (především zhruba stejné konfekční velikosti) jako náš Josífek. Pochopitelně, každý další vrstevník je překážkou v jejich cestě za oslnivou kariérou :-). Maminky větších dětí byly o hodně přátelštější, jejich "modely" a "modelky" náš prcek nemohl ohrozit.

Obdrželi jsme pořadové číslo a následovalo dlouhé čekání. Děti chodily k porotě po deseti, samozřejmě i s rodiči. V místnosti následoval krátký pohovor, zapsali si naše osobní údaje, poměřili si děti a nechali si krátký čas na rozhodnutí. Poté si děti znova volali, podle jména a sdělili nám své rozhodnutí.  

Kdo uspěl, obdržel smlouvu, pokyny k zaplacení manipulačního poplatku (ano, čtete dobře, na děti nečekal žádný honorář, ale naopak, rodiče zaplatili poplatky spojené s focením dítěte) a někteří také termín, kdy budou děti foceny.

Sami jsme se nad smlouvou dlouho rozmýšleli. Přece jen jsme nečekali, že za vyfocení našeho dítěte do časopisu budeme ještě platit, ale nakonec jsme se shodli, že za tuhle "legraci" to docela stojí. Navíc nám přispěla Josífkova babička, takže bylo rozhodnuto. Nechceme mít ze syna žádnou hvězdu, ale budu mít na památku hezkou fotku v časopisu...

Fotit jsme jeli asi za čtyři měsíce po konkurzu. V ateliéru se Josífek rozkoukal velice rychle, i když byl zpočátku trošičku mrzutý, protože se mu cestou nepodařilo usnout. Paní fotografka se přiznala, že takhle malé dítě ještě nefotila a celou noc nemohla spát :-). S Josífkem jí to šlo ovšem znamenitě. 

Hned na začátku focení mu přinesla malé štěňátko, se kterým se také chvíli fotil. Opravdu, musím říct, že spolupracoval nadmíru dobře. Vlastně jsme ani nečekali, že tak dlouho vydrží a bude dělat nejrůznější pózy a ksichtíky.

Před nedávnem nám poštou došly některé z fotek, které fotografka udělala. Náš chlapeček je na nich opravdu moc hezký. Navíc jsme si mohli nechat model, ve kterém fotil. 

A celé rodina se už moc těší, až si Josífka v březnu prohlédne v časopisu...

 

               
   
15.12.2004 - Společnost - autor: elly

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [81] stepka [*]

  Časopis se jmenuje Haberli, taky jsem si všimla pozvánky, protože mám dvě pěkné děti a každá maminka touží po trochu té slávy. Jenže já si už předem zjistila podmínky pro focení a bylo mi sděleno, že když bude dítě vybráno, musím zaplatit poplatek (bylo to několik tisíc). Znamenalo to i další náklady na cestu, protože je to 150 km. Takový snob tedy nejsem, abych platila za to, že mé dítě bude nafoceno v časopise! Jo, ten model si můžete nechat, ale ty jejich modely nejsou nic moc (někdy šílené vzory na látkách) a střihy jsou tak strohé, že je umění podle časopisu šít. Nejlepší je Burda - podrobný popis, více velikostí, střihy sedí a jsou moderní.

  superkarma: 0 17.12.2004, 11:22:31
 2. avatar
  [80] stepka [*]

  Časopis se jmenuje Haberli, taky jsem si všimla pozvánky, protože mám dvě pěkné děti a každá maminka touží po trochu té slávy. Jenže já si už předem zjistila podmínky pro focení a bylo mi sděleno, že když bude dítě vybráno, musím zaplatit poplatek (bylo to několik tisíc). Znamenalo to i další náklady na cestu, protože je to 150 km. Takový snob tedy nejsem, abych platila za to, že mé dítě bude nafoceno v časopise! Jo, ten model si můžete nechat, ale ty jejich modely nejsou nic moc (někdy šílené vzory na látkách) a střihy jsou tak strohé, že je umění podle časopisu šít. Nejlepší je Burda - podrobný popis, více velikostí, střihy sedí a jsou moderní.

  superkarma: 0 17.12.2004, 11:03:57
 3. avatar
  [78] Libča [*]

  boze muj dite si musi na sebe vydelavat.. jezisi marja... ja nemam slov ne co se to s vami lidicky deje? Proc si porizujeme deticky? aby na sebe makaly??? chudatka....
  Sunny fotky jsou hezke ale dodam ze bych ja za to NIKDY neplatila, je videt ze si to dobre planuji a fakt si tim vydelaji na ten casak a jeho naklady.

  superkarma: 0 16.12.2004, 08:21:16
 4. avatar
  [75] Vivian [*]

  Nyotaimori: pochop, že jsou v životě lidském věci, který dělá i z jiných pohnutek než pro prachy

  superkarma: 0 15.12.2004, 20:24:43
 5. avatar
  [73] kytička [*]

  Ja mam zkusenosti taky docela pikantni s focenim do jednoho casopisu.
  Napsala jsem clanek na dane tema,meli nas dojet vyfotit. Byly domluvene terminy, porad byl nejaky problem,menila jsem plany atd, uz me to docela tocilo a nakonec to dopadlo tak,, ze volala produkci, ze dane tema ted nebude , ze snad mozna na jare..a dost se divila ze teda jsem nastvana, kdyz jsem si prehodnotila cely program na foceni.
  Tak jsem ji rekla, ze diky,ale nemam zajem o spolupraci a takove jednani je pekne neprofesionalni..
  Takze mile damy a ditka..nenechte se zlakat slavou...
  ono nic neni tak jak nekdo rika..
  uprimne receno jsem se docela tesila, a ted jsem zdrave nastvana ..a hlavne ponaucena..

  superkarma: 0 15.12.2004, 19:40:59
 6. avatar
  [72] kubikm [*]

  Vivian: já jednou koupila pro kamču asi 2letou krásnou sukni od Diora...mají značku baby Dior...v sekáči, samozřejmě...
  velké firmy mají dětské věci, ale šíííííleně drahé....

  superkarma: 0 15.12.2004, 19:36:39
 7. avatar
  [71] Vivian [*]

  Silveig: Honzík
  Armani dělá dětské prádlo? To jsem nevěděla... jestli to zase nebude nějakej Armami od rákosníků Nebo už ji někomu pronajímáš, že si to můžeš dovolit?

  superkarma: 0 15.12.2004, 18:04:05
 8. avatar
  [70] Silveig [*]

  Ladia: tak to neznám...já to znám jen z pohádky jak se kdosi učil latinsky

  superkarma: 0 15.12.2004, 17:49:54

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [69] stasha [*]

  Ladia: To je ono! Ty jsi chytrá makovička

  superkarma: 0 15.12.2004, 17:39:39
 2. avatar
  [68] Ladia [*]

  stasha: Válím sudy, válím sudy,
  nevím kam a nevím kudy.
  Válím sudy, válím denně,
  v zimě, v létě, i když leje.

  Sud kulatý, rys tu pije,
  kde je kára, ten to ryje.

  Válím sudy bez přestání,
  o tom nemaj čerti zdání,
  jak je práce pekelná,
  od prosince do ledna.

  Sud kulatý, rys tu pije,
  kde je kára, ten to ryje.

  superkarma: 0 15.12.2004, 17:31:19
 3. avatar
  [67] stasha [*]

  rystupije: ....rystupije.....co to má být. To jsme jako děcka v něčem říkaly, ne? bože, to je skleróza! Prozraď mi to. Mi to teď vrtá hlavou

  superkarma: 0 15.12.2004, 17:27:02
 4. avatar
  [66] Silveig [*]

  Susina: no teď asi ne, i když jí krmím míň tak předpokládám že z kalhotek vyroste dřív jak za deset let, i když jsem samozřejmě koupila větší a nosí je zatím srolované

  rystupije: kde do sebe někdo šije???? Ještě jsem si nevšimla, prosím dej mi odkaz, já je půjdu srovnat

  superkarma: 0 15.12.2004, 17:23:19
 5. avatar
  [65] rystupije [*]

  Milé dámy,to je normální i v ostatních diskuzích,že do sebe takhle šijete?!?Mě tenhle článek docela zaujal a myslela jsem si (asi najivně),že se dozvím,která agentura je ta dobrá a která jen tahá z lidí peníze a nic za to.Možná by to pomohlo i ostatním.Dík

  superkarma: 0 15.12.2004, 17:14:24
 6. avatar
  [63] Susina [*]

  Silveig: třeba časem trumfne i tohohle machra..http://www.blesk.cz/Clanek47367.htm

  superkarma: 0 15.12.2004, 16:53:34
 7. avatar
  [62] Silveig [*]

  Vivian: mám draze zaplatit dítě aby pak chodilo v teplácích od větnamců??? Si se zbláznila Když na to mám, tak si ho oblíknu. A mám ho vycepovaný takže ví že ušpinit to nemůže ani náhodou...třeba takový spodní prádlo od Armaniho nosí už tři měsíce a furt je čistý!

  superkarma: 0 15.12.2004, 16:06:56
 8. avatar
  [61] Vivian [*]

  Silveig: a proč do toho děcka tak investuješ? Nebylo už tak předražený? A zrovna do hader... Kdybys jí aspoň zaplatila nějakej výcvik v pracovním táboře nebo tak... investice do vzdělání se ti vrátí (pokud bude dobrá, můžeš ji časem pronajímat ), ale investice do značkových hadrů těžko.

  superkarma: 0 15.12.2004, 15:38:55
 9. avatar
  [60] Silveig [*]

  Vivian: se nezblázni kvůli překlepu . Ostatně není důležitá značka, ale její cena.
  Čím vyšší, tím lepší

  superkarma: 0 15.12.2004, 15:28:56
 10. avatar
  [58] Susina [*]

  Vivian: jo, fakt každý děťátko dostalo zaplaceno, pravda, nebyly jich tam mraky, jen pár, ale stejně.. taky mě to překvapilo.. když jsem na to zírala, prostě řekli, že dítě odvedlo práci, tak má dostat zaplaceno..

  superkarma: 0 15.12.2004, 14:58:54
 11. avatar
  [56] Vivian [*]

  sunnynka: hm, tak jsem asi nepořádně četla nebo jsem to špatně pochopila. Do časopisů taky fotím zadarmo, je to docela zábava a když člověk vidí svůj ksicht v časopise, je to docela příjemný Ale nevím, jak tohle vnímá dvouletý dítě...

  Susina: to jako zaplatí všem účastníkům konkursu?

  Silveig: tak si to jméno radši přečti ještě jednou; jestli je to Hilfinger, tak to není originál (http://www.tommy.com/)

  superkarma: 0 15.12.2004, 14:40:21
 12. avatar
  [55] medved [*]

  a fakt byl ten poplatek tri litry ? tak tomu rikam slusne podnikani

  superkarma: 0 15.12.2004, 14:39:52
 13. avatar
  [54] Silveig [*]

  Vivian: kdepááák Abibas nekupujeme ani když bysme šli vybírat brambory
  Opravdu má originál

  superkarma: 0 15.12.2004, 14:31:15
 14. avatar
  [53] sunnynka [*]

  Vivian: vypadám jako padlá na hlavu? Samozřejmě jsem fakt nečekala, že dostaneme zaplaceno za konkurz, ale za to, že si naše dítě nafotí do jejich časopisu, který budou prodávat a dostávat za něj peníze

  superkarma: 0 15.12.2004, 14:30:16
 15. avatar
  [52] Susina [*]

  Vivian: no, já mám zkušenost s prckovým dabingem. Mě teda docela překvapilo, že za účast v castingu dostal honorář... ale možná to v těhle záležitostech probíhá jinak než při focení, nevím..

  superkarma: 0 15.12.2004, 14:28:15
 16. avatar
  [51] sunnynka [*]

  borovsky: snad jo....jestli je aspoň trošku po tatínkovi ...

  superkarma: 0 15.12.2004, 14:27:54
 17. avatar
  [50] Vivian [*]

  Silveig: ale originál není Hilfinger ale Hilfiger. Není to něco jako Puna nebo Adibas?

  superkarma: 0 15.12.2004, 14:27:29
 18. avatar
  [49] Vivian [*]

  sunnynka: nečetla jsem reakce, možná už se to řešilo, ale já moc nechápu, proč jste čekali, že vám za účast na konkursu budou platit Konkursy se přece pořádajíza účelem výběru vhodných modelů, není to žádná práce, která by měla být honorovaná. Když se přijdeš ucházet o zaměstnání, taky ti za pohovor přece nedají mzdu

  superkarma: 0 15.12.2004, 14:23:13
 19. avatar
  [48] Dux [*]

  sunnynka: myslis, ze by se mu o vikendech libilo v Brcalniku?

  superkarma: 0 15.12.2004, 14:15:37
 20. avatar
  [47] sunnynka [*]

  Matie, Fiona: navíc u nás ani nešlo nějak začít budovat malochovu "kariéru" Spíš to jen zkusit

  borovsky: jo Můžeš na něj začít platit alimenty Když budeš chtít, tak ti ho budu taky půjčovat na víkendy

  superkarma: 0 15.12.2004, 14:13:44
 21. avatar
  [45] Dux [*]

  sunnynka: mlcim. Da se to jeste nejak zachranit?

  superkarma: 0 15.12.2004, 14:08:02
 22. avatar
  [43] sunnynka [*]

  borovsky: pssssssst

  superkarma: 0 15.12.2004, 14:00:22
 23. avatar
  [42] sunnynka [*]

  silveig: hilfinger? to je nějaká značka nebo nějakej krejčík z loun?

  superkarma: 0 15.12.2004, 13:59:21
 24. avatar
  [41] Silveig [*]

  Rikina: naše má třeba kalhoty, mikinu, tričko Tommy Hilfinger a piš si, že jí ani nesmí napadnout upadnout

  superkarma: 0 15.12.2004, 13:54:56
 25. avatar
  [40] Dux [*]

  A do pr...

  superkarma: 0 15.12.2004, 13:50:42
 26. avatar
  [39] sunnynka [*]

  Saturninka: coudy to naštěstí ještě nečetl

  superkarma: 0 15.12.2004, 13:37:32
 27. [38] Rikina [*]

  sunnynka: to je všechno zajisté pravda, o to se nepřu. Když sekec nedostane, tím líp :-)))

  superkarma: 0 15.12.2004, 13:36:41
 28. avatar
  [37] Saturninka [*]

  sunnynka: Taktak - super rifle v C+A jsem koupila levněji, než u vietnamců na tržnici. Když se poštěstí narazit na slevu, je to príma .
  Jo a promiň, já nevěděla, že Eva_Fl prokecne toho Borovskýho . Co coudy - už řádí ??

  superkarma: 0 15.12.2004, 13:34:28
 29. avatar
  [36] Saturninka [*]

  sunnynka: Jdi ty, kecko.... nouze naučila Saturninku šíti a neboj - taky kupuju časáky se střihama - tedy Burdu pro děti - a to jak kvůlivá střihům, tak kvůlivá inspiraci .
  Ale onen nejmenováný časopis, co pořádá konkury, mám jen 1, páč mi ty jejich věci přijdou tak nějak, jak bych to řekla.... usedlý .

  Jinak mně bylo jedno, jestli dítě zmaže levný teplákoše ze sekáče, nebo dražší věci z lepšího obchodu - vyprat se to muselo tak jako tak. A jestli se někdy takovej dražší kus oblečení zničí - no i nám dospělým se někdy zadaří zničit novej hadřík a nikdo nám za to nenatluče - tedy aspoň mneě nee .

  superkarma: 0 15.12.2004, 13:32:19
 30. avatar
  [35] sunnynka [*]

  A když Pipin spadne, tak sekec nedostane

  superkarma: 0 15.12.2004, 13:30:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme