Ahojky všem milým ženám i všem v redakci.

Při pročítání dnešního tématu jsem se rozhodla také napsat příspěvek o charitativní pomoci. Kromě drobných příspěvků s pouličními prodejci - Květinový den :-),  jsme si s kolegyněmi v práci adptovaly našeho kluka, a o něm Vám píši.

Vloni jsem se v jednom z příspěvků závěrem krátce zmínila, že jsme si s kolegyněmi již v roce 2004 adoptovali chlapečka Swapnila Fernandese, původně jsme si myslely, že ho „zasponzorujeme“ jeden rok, ale letos to už byly tři roky, co jsme do „Adopce na dálku“ šly.

Jak jsme si vůbec Swapnila vybraly? Na www.hk.caritas.cz/adopce,  jsme se dozvěděly o tomto projektu. Je to projekt na pomoc chudým dětem v Indii, kterým Diecézní charita v Hradci Králové hledá v České republice sponzorující rodiče, kteří je mohou finančně podporovat ve studiu a v základní zdravotní péči. 

Takto to vypadá v jedné z indických škol. Na těchto stránkách byly i fotky dětí, které jsou určené k adopci. Padl nám do oka chlapeček, o kterém jsme se dozvěděli, že žije v malém domečku s rodiči a prarodiči. Tak jsme předběžně projevily zájem a pak už to šlo rychle. O našich „povinnostech“ jsme byly informovány (nejméně 5000 Kč ročně a sponzorovat nejméně 1 rok).

První dopis jsme dostaly asi po třech měsících s touto fotkou:

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt s naším adoptovaným Swapnilem máme v anglickém jazyce. Takto vypadá dopis, který nám přišel jako první. Bylo to těsně po velikonocích.
 

 

Dopisy dostáváme dva do roka, jeden na jaře a druhý na Vánoce. V letošním roce jsme se dozvěděly, že se rodina rozšířila o sestřičku a zároveň jsme dostaly další fotku, kterou přikládám a zároveň se loučím.

Všem hezký den

mamoutek


Děkujeme za zajímavý příspěvek a především za to, že patříte k lidem, kteří pomáhají...

Za sníženou kvalitu fotek se omlouvám, ale lépe se mi to z příspěvku vytáhnout" nepovedlo... Mohu-li o něco poprosit, posílejte prosím fotky jako přílohu v jpg, ne jako součást dokumentu...

redakce@zena-in.cz

Reklama