V malební obci Karolinka existuje Národní valašské divadlo. O tom nám píše čtenářka Prababka, která už se těší na novou divadelní sezónu.

O tomhle divadle jsem nikdy neslyšela, jsem ráda, že jste napsala, milá Kobližko. Děkuju Vám za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den.

Ráda se podělím o divadelní zážitky z Národního valašského divadla. Čtete správně, ND existuje vedle známějšího pražského už přes deset let v malebné obci Karolinka. Proslavila ji zručná výroba zdejších sklářů, jim patřil kulturní dům, který nese nové a honosné pojmenování. Za dobu činnosti se na prknech divadla vystřídala řada pražských herců a hudebníků, ale i herců z Brna apod. Duší projektu je Marie Chovanečková, nyní i místní starostka. Díky této dynamické ženě jsme spolu s manželem zhlédli ročně 7 - 8 představení ve dvou sezónách, nelitujeme času ani financí. Za kulturou musíme 50 km zajíždět. Výčet představení a herců by zabral za léta našich předplatných spoustu místa, tak jenom něco o posledním zhlédnutém představení. Byla to lehce frivolní francouzská komedie Sbohem, zůstávám /Isabelle Mergault/, v níž se herecky vyřádila dvojice hereček Iva Janžurová + Jana Paulová doplněná další dvojicí Pavel Zedníček + Jaromír Dulava, Divadlo Kalich. V závěru podzimní sezóny bývá koncert s hudebními virtuózy /Václav Hudeček, Štěpán Rak /, nechyběla Chantal Poulllain se šansony z rodné Francie.

Programy představení si ukládáme, snad si je i časem pročteme a vrátíme se k neopakovatelným chvilkám a dojmům. Po zahájení letos 14. září se můžeme těšit na výkony Postlerové, Revaie, Vydry, Bouškové, Skopalové, Hádka, na koncert s klasickou hudbou v podání Sedláčkova kvarteta.

Pokud zdraví a finance dovolí, rádi budeme do Karolinky za kulturou jezdit. Zdravím divadelní fanoušky.

Prababka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Co vy a divadlo?

  • Máte rády divadlo?
  • Chodíte do divadla?
  • Jak často?
  • Co máte nejradši - komedie, drama...?
  • Máte rády alternativní divadlo?
  • Na čem jste byla naposledy v divadle?
  • Co byste doporučila našim čtenářkám?
  • A co si myslíte o ochotnickém divadle?

Napište, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek, balíček vlasové kosmetiky RYOR. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz. Heslo je DIVADLO. Předem děkuju!

ryor

Reklama