Bulvár

Národní divadlo neví, co chce


Václavu Havlovi se nabídky na uvedení premiéry jeho hry Odcházení jen hrnou. Svou scénu mu nabízí pražská i mimopražská divadla a začínají se objevovat i ohlasy z daleké ciziny. Nadšeně se o ni totiž hlásí Royal Shakespeare Company ve Stratfordu a zájem mají i ve Spojených státech.

 

Hlavní rozkol, který vznikl při smlouvání s Národním divadlem, je v tom, že se jim nelíbilo obsazení hry Odcházení. Havel chtěl, aby v hlavních rolích vystupovali Jan Třiska, Havlův dlouholetý kamarád, a jeho žena Dagmar Havlová. Té psal totiž roli přímo na tělo. Nedokázal by se smířit s tím, že by její postavu teď hrál někdo jiný. Ona totiž byla u tvorby hry od samého počátku a se svým mužem to celé prožívala.

 

Nyní Národní divadlo obrátilo a zkouší znovu s agenturou zastupující Václava Havla vyjednávat. Tříska už jim nevadí a tvrdí, že všechny autorovy podmínky splňují. Přesto možná šanci dostane divadlo na Vinohradech, kde má Havlová stálé angažmá, nebo divadlo Na Zábradlí, kde Havel začínal. Zatím není jisté, kde se premiéra hry Odcházení v květnu 2008 objeví, ale rozhodně se prý můžeme těšit na skvělou podívanou se zábavnými replikami.

 

Líbí se vám hry Václava Havla? Jaký si myslíte, že je to dramatik? A co říkáte na herecký návrat Dagmar Havlové? Viděla jste ji teď hrát?

 

soutěž - předchozí výsledek plus 28

   
31.08.2007 - Kultura - autor: bezradná Eleonor

Komentáře:

 1. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Jsem z generace Havla na indexu.Repliky z jeho tehdejších her jsme znali nazpaměť.Další znám z četby nebo z divadel.Dagmar Veškrnovou ,nyní Havlovou,jsem měla a mám jako herečku ráda stále.Pokud bych napsala hru pro konkrétní herečku,na jejím obsazení bych trvala.
  Není v celé kauze malá česká zaprděnost?

  superkarma: 0 01.09.2007, 16:33:45
 2. [2] markousek [*]

  Suzanne: mám opačnej názor,ale i tak to bývá

  superkarma: 0 31.08.2007, 22:32:58
 3. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Dagmar Havlová je vynikající herečka, viděla jsem ji na vlastní oči a byl to zážitek. Z Havlových her jsem moc neviděla, ale to málo se mi líbilo.

  superkarma: 0 31.08.2007, 19:19:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme