To není laciná reklama, ale rada naší čtenářky s nickem Mařinka. Pokus jste na to stejně jako ona, viz. příspěvek, možná takovou možnost přivítáte. Tedy pokud nejste zrovna z jiného města

Také to znáte? On a ona chtějí strávit příjemný večer ve dvou. Jít do divadla či za kulturou nehrozí, zákon schválností funguje spolehlivě a hlídací babička nehlídá. Jednou si zabouchne klíče, jindy je jí špatně, jindy se zdrží s kamarádkou a dorazí ve chvíli, kdy jde opona nahoru... On a ona se rozhodnou nebýt nároční, pěkný večer jde přeci udělat i doma, což? Domluví se na pátku či sobotě, to aby druhý den nemuseli vstávat do práce jako zombie. Večer se blíží. On volá, že se moc omlouvá, ale v práci to či ono, nebo trčí v zácpě, nebo... Ona si povzdychne, ale řekne, že to nevadí, že děti stejně ještě nespí. Položí telefon a pokračuje v nahánění dětí do postelí. Čas kvapí, zítra se vstává do školky a do školy a děti ne a ne usnout, vylézají z postýlek, mají žízeň, musí čůrat, ... A když už konečně usínají, dorazí domů táta. V tu chvíli se dítkům rozzáří očička, vyletí z postýlek a s pištěním „Táta! Táta!“ je jasné, že ze spaní minimálně příští půl hodinu nic nebude.

O hodinu a půl později... Děti konečně spí, on taky (usnul při uspávání mladšího dítěte) a ona...? Co s načatým večerem?
Varianta dvě: Děti konečně spí, on a ona kupodivu ne, i když by do očí potřebovali sirky. Chodí po špičkách, aby právě uspalé ratolesti neprobudili. Vana se napouští, vínko chladí, on a ona se těší na krásný večer. Ve chvíli, kdy se chystají zalézt do horké vany a šeptat si slůvka lásky (nebo spíše rovnou usnout), ozve se podezřelý zvuk. Nejprve ho chtějí ignorovat, ale zvuk nabírá na intenzitě. On a ona ví, že ze společného večera nebude nic. Běží k plačícímu dítěti, aby ho utěšili dřív, než probudí i to druhé. Dítku se zdál hrozný sen a odmítá usnout. On jde spát, ona se s dítkem kouká na mírumilovné pohádky. Varianta dvě: Dítko bolí ucho. On se obléká a odváží dítě na pohotovost, ona čeká, s jakou se vrátí.
Ať tak či tak, ze společných večerů ve dvou nikdy nic není... Také to znáte? :) Výše uvedené jsou zkušenosti nás i našich přátel. Není to vždy tak „tragické“, zejména když neplánujeme, dětský radar se neaktivuje a děti nám večer nenaruší. To se pak díváme na nějaký hezký film, povídáme si a podobně. :)

Na závěr jedna zajímavá informace. Dočetla jsem se, že Národní divadlo Brno nabízí hlídání dětí během představení (viz http://www.ndbrno.cz/detem/chuvicka). Takže se rodiče nemusí spoléhat na babičky a mohou vyrazit za kulturou. Je to dle mého pěkný nápad a doufám, že se rozšíří i v dalších městech, třeba bychom si zase po mnoha letech mohli zajít do divadla... :)

Milá Mařinko, díky za radu. Možná ji některá ze čtenářek využije

Text nebyl reakčně upraven

Reklama