Sdílíte názor čtenářky Boženečky, která tvrdí, že narodit se bez nějakého smyslu - třeba zraku - není tak hrozné, jako když o něj přijdete v průběhu života? Více v jejím příspěvku...

Přečtěte si příspěvek čtenářky Boženečky a zauvažujte nad tím, zda narodit se bez nějakého smyslu je méně strašné, jako o něj přijít...


Hezký den všem.
Vždycky jsem obdivovala a smekala před lidmi, kterým nějaký ten smysl chyběl. Znala jsem slepce, má bývalá kolegyně byla hluchoněmá, jeden vzdálený příbuzný má hodně omezené čichové vnímání. Takže jsem s těmito lidmi byla a dodnes jsem v kontaktu a musím říci, že je mnohdy obdivuji a velmi si jich vážím. Já měla nedávno jen dva dny zavázané oči - po operaci - a musím přiznat, že jsem byla úplně nemožná. Myslím si, že hodně záleží na tom, zda se člověk bez určitého smyslu narodí, anebo o něj příjde během života. Ten druhý případ mi příjde daleko složitější a bolestivější. Já osobně bych nerada postrádala některý ze svých smyslů, a když už bych byla nucena jeden z nich obětovat, vzdala bych se asi čichu. (A samozřejmě bych si chtěla uchovat ve své paměti všechny ty krásné vůně světa).
Řekla bych však, že lidé, kteří byli ochuzeni o některý z pěti základních smyslů, jsou obohaceni smyslem jiným-silně citovým. Ten bohužel obyčejným lidem chybí. Příroda je mocná a spravedlivá. To, co jim vzala na zraku, sluchu, chuti, čichu a hmatu - to jim vynahradila na velikosti srdce a velké šikovnosti. Všem těmto lidem moc fandím, držím jim palce a přeji, aby si užili život plnými doušky!

Vaše,
Boženečka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 24. 8. 2012: 5 smyslů

  • Jaký smysl je pro vás nejdůležitější a proč?
  • Kterého smyslu byste se nedokázala vzdát?
  • A bez kterého byste se naopak obešla bez problémů?

Napište mi do redakční e-mailové schránky (viz níže) svou úvahu na toto smyslné, ehm, smyslové téma. Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Budete tak mít větší šanci na uveřejnění a tím i případné získání dárku. Pro jedu z přispěvatelek, jejíž úvahu zveřejním, tu mám totiž připravený balíček s kosmetikou Schwarzkopf, ve kterém najdete Q10 obohacující pečující masku na vlasy a tvarující stylingový krémový gel.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 24. 8. 2012 v 15.00 hodin.

gelmaska

Reklama