Koncem léta jsem dostala na testování náramek Samsung Gear Fit2. Mám ráda tyhle vychytávky, věcičky, které mi pomáhají sledovat, jak rychle běžím, kolik jsem uběhla kilometrů, kolik mám spálených kalorií a jakou mám tepovou frekvenci.

náramek

Pravidelně běhám, a tak ráda používám tyto měřicí přístroje. Samozřejmě se dá sportovat i bez těchto vymožeností, ale díky nim mám o svém pohybu detailní informace.

Náramek, který zároveň funguje jako hodinky, jsem si hned oblíbila. Dobře sedí na ruce a jeho „obsluha“ je velmi jednoduchá. A to mám ráda. Žádné složitosti, navíc je možnost si nastavit menu v češtině. Což je pro mne dalším plusem. Nevadí mi menu v angličtině, ale v českém jazyce je to příjemnější. Myslím, že to ocení i běžkyně nebo jiné aktivní ženy, pro které angličtina není osobní.

náramek

Co všechno jsem při běhu sledovala? Nastavila jsem si měření kroků, běhu – předem jsem si určila cíl, že poběžím kolem 6 km, sledovala jsem rychlost a hodinky mi každý uběhnutý kilometr daly jemným vrněním signál, že běžím další úsek. I když jsem cílovou vzdálenost „přeběhla“ a běžela jsem dál, hodinky – tedy chytrý náramek se nezastavil, ani nepotřeboval „přeladit“. Po běhu jsem si mohla pohodlně zkontrolovat, že jsem uběhla namísto 6,5 km 8,25 km, spálila jsem 558 kcal a běžela jsem přesně jednu hodinu. Také to, že jsem při celodenním pohybu ušla a uběhla celkem 10 047 kroků. V menu navíc vidím i tepovou frekvenci, kterou náramek naměří během pohybu. Nastavení a prohlížení jednotlivých údajů na displeji je velmi pohodlné a snadné, zvládne to úplně každý.

náramek

Chytrý náramek jsem navíc propojila s aplikací Gear, kterou jsem si stáhla do telefonu Samsung, abych měla vše ještě na větším displeji v telefonu. Propojení s telefonem přes bluetooth má navíc další výhody – například když vám přijde zpráva sms, můžete si ji díky propojení přečíst na displeji hodinek. Díky jednoduchému menu můžu na zprávu i rychle odpovědět, pokud je zpráva důležitá – nemusím se třeba při běhu zastavit, lovit telefon a přerušit tak trénink. Je to pohotové a rychlé.

Pokud chcete vědět víc o svém tréninku, pohybu nebo jen si počítat kroky při procházce, pak vyzkoušejte náramek Samsung Gear Fit2.

náramek

Naše další testování proběhlo na sicilské sopce Stromboli – během výstupu na sopku, která měří necelých 1000 m, jsme spočítali počet kroků, spálenou energii a kroky přepočítané na výšková patra a bylo to zajímavé měření, bavili jsme se celou cestu nahoru sledováním počtu kroků a vyšlapaných pater. O tom bude ale další článek.

ruka

 

Náramek Samsung Gear Fit2: pokročilé funkce pro fitness

  • Ergonomický, elegantní a štíhlý design pro pohodlné každodenní použití.
  • Prohnutý Super AMOLED displej (barevný) s vysokým rozlišením pro snadné monitorování cvičení nebo čtení zpráv a odpovídání na textové notifikace.
  • GPS a senzor tepové frekvence pro přesná data o jakékoliv aktivitě podle vašeho životního stylu.
  • S funkcí Auto Activity Tracking nemusíte aktivovat fitness náramek manuálně, stačí se dát do běhu, chůze, jízdy na kole nebo cvičení na posilovacích strojích.
  • Snadný přenos dat o cvičení mezi aplikací S Health a dalšími fitness aplikacemi. Funkce Step Challenges umožňuje vzájemné soupeření s přáteli.
  • Náramek slouží jako hudební přehrávač.

 

Více informací najdete na www.samsung.cz.

 

Reklama